Шкідливий шелак для нігтів?

Декоративні покриття для нігтів сьогодні представлені у величезному асортименті, одним з найбільш популярних варіантів є шелак. Ця стаття детальніше розповість про те, шкідливий даний продукт для нігтів.

Особливості використання

Шелак – матеріал, який використовують багато фахівців з манікюру при створенні архітектурного декору. Похвалитися красивим манікюром хоче кожна жінка. Гарні й доглянуті нігті – це привід для гордості. На жаль, декоративні лаки, які продаються в супермаркетах і звичайних косметичних магазинах, досить швидко стираються. Шелак можна віднести до матеріалів, який досить довго залишається на нігтьових пластинах.

Шелак має також багато інших переваг.

 • Він підходить для людей, які мають досить тонкі нігтьові пластини. Даний спосіб оформлення манікюру використовують жінки, у яких нігті часто ламаються. При підвищеній ламкості нігтьових пластин домогтися бажаної довжини буває вкрай складно.
 • Стійкість шелаку залежить від багатьох факторів. Безумовно, часте миття посуду або прибирання квартири без захисних рукавичок можуть зменшити термін «носіння» такого декоративного покриття. Якщо ж уважно стежити за руками і застосовувати рукавички під час прибирання, то можна істотно продовжити збереження такого декоративного покриття на руках. У деяких випадках його можна «проносити» до 2.5-3 тижнів.

Шелак – відмінне покриття, яке підходить для людей, які мають тьмяні нігтьові пластини. Даний матеріал надає їм красивий і досить яскравий блиск. Навіть звичайний френч, зроблений за допомогою такого матеріалу, виглядає дуже ефектно і яскраво. При цьому нігтьова пластина блищить, а руки виглядають дуже доглянуто.

 • Великий вибір кольорів – ще одна перевага шелаку. Виробники цього декоративного покриття пропонують безліч різних відтінків. Майстра з манікюру поєднують їх, що дозволяє досягти цікавих результатів. При бажанні можна вибрати нейтральні тони або порадувати себе чимось яскравим і незвичайним.
 • Багато красуні вибирають даний матеріал для нігтів, так як він практично не псує нігтьові пластини. Безумовно, він не приносить організму користь, але і не руйнує нігті. У цьому матеріалі відсутня формальдегід – компонент, який може нашкодити нігтьових пластин. Невипадково манікюр з використанням шелаку сьогодні вибирають все частіше і частіше.

Шкоду для здоров'я

 • Шелак – не такий нешкідливий матеріал, як може здатися на перший погляд. Покриття їм нігтів може принести організму певну шкоду. Для того щоб зрозуміти, яким чином шкодить цей матеріал нігтям, потрібно розібратися в тому, як виконується манікюр з його застосуванням. При цьому варіанті манікюру обробка нігтьової пластини відбувається досить інтенсивно. Вона може призвести до травмування нігтя, що в подальшому може погано позначитися на його зростання.

Слід зазначити, що такі пошкодження, як правило, наносяться нігтям при неякісному проведенні манікюру.

Якщо цю процедуру проводить недосвідчений або некваліфікований спеціаліст, то це і може призвести до порушення росту нігтя. Під час обробки нігтьової пластини вкрай важливо використовувати чисті інструменти, які були попередньо продезінфіковані. Іноді після застосування шелаку на нігтях з'являються жовті або темні плями. До їх появи призводить потрапляння інфекції в ніготь під час неякісної обробки пластини.

 • Покривати шелаком потрібно тільки здорові нігті. Деякі жінки використовують цей матеріал для маскування різних змін, які з'являються на нігтьових пластинах. Наприклад, за допомогою такого декоративного покриття вони намагаються замаскувати пожовтіння нігтьових пластин або поява на них білих смужок. Однак якщо такі зміни з'явилися, то в такому випадку потрібно звернутися до лікаря, а лише потім вдаватися до покриття нігтів шелаком.

Під час «шкарпетки» такого манікюру не виключені різні інфекційні захворювання нігтів.

Шелак досить щільно «зчеплення» з нігтем, приводячи до того, що до нігтьової пластини зменшується надходження кисню. Такі зміни створюють ефект «парника». Також даний матеріал піддається температурному впливу. Наприклад, часте миття рук у гарячій воді може призвести до того, що на нігтях з'являться дрібні тріщини. В них можуть потрапити патогенні мікроби, що в подальшому спровокує захворювання нігтів.

Шелак – досить стійкий матеріал. Для того щоб зняти його з нігтьових пластин, використовуються спеціальні засоби. Видалити цей матеріал за допомогою апельсинових паличок в домашніх умовах не вийде, так як це може привести до сильної травматизації нігтьової пластини.

Препарати, які використовуються для видалення даного декоративного матеріалу для нігтів, мають досить агресивний хімічний склад. Також вони часто містять ацетон. Ця речовина здатна висушувати нігтьову пластину, приводячи до втрати природного блиску і навіть сильної ламкості.

 • Часті процедури з використанням шелаку і вимагають проведення процедур по відновленню кутикули. Так, для того щоб можна було «носити» такий манікюр довше, нанесений на нігті шелак потрібно ретельно висушити. Для цього використовуються спеціальні лампи, які впливають за допомогою ультрафіолету. Промені цього спектру, як правило, не викликають у людини ніяких неприємних відчуттів. Однак, якщо постійно сушити нігті за допомогою такої лампи, можна спровокувати появу сильної сухості і більшою мірою саме кутикули. Якщо після проведення такого манікюру за кутикулою нігтів не доглядати повноцінно, то це може призвести до того, що руки будуть виглядати неухоженно. Для зволоження кутикули краще використовувати спеціальні косметичні продукти. Вони чудово доглядають за цією ніжною зоною, сприяючи її відновленню.
 • Ультрафіолетові промені лампи, яка використовується для сушіння нігтів, можуть впливати не тільки на нігтьові пластини, але і на навколишні шкірні покриви. Жінкам, що мають високий онкогенний ризик розвитку захворювань шкіри, цю особливість слід враховувати. Перед проведенням такої процедури їм краще нанести на руки сонцезахисний крем. При цьому якщо у когось із близьких родичів була виявлена меланома (рак шкіри), то в даному випадку, перед тим як часто наносити на нігті шелак, таким дамам краще обов'язково порадитися з лікарем.
 • Шелак – це хімічний матеріал, який у деяких людей може сприяти розвитку алергічних реакцій. Варто відзначити, що алергія на це декоративне покриття зустрічається не так вже й часто, однак поодинокі випадки все-таки продовжують реєструватися. Жінкам, що мають алергічні патології та індивідуальну чутливість до різних хімічних речовин, перед проведенням такої процедури краще порадитися з лікарем.

  Після кількох процедур з використанням шелаку потрібен час для відновлення нігтів. Для цього можна використовувати як косметичні препарати, так і засоби народної медицини. Термін їх використання залежить від того, наскільки сильно були пошкоджені нігтьові пластини. В деяких випадках відновлення нігтів може тривати навіть кілька тижнів. Під час відновлення пластин не слід також забувати про харчування кутикули.

  Відгуки фахівців

  Багатьом майстрам з манікюру подобається працювати з шелаком. Вони зазначають, що цей матеріал досить непогано виглядає і тримається на нігтьових пластинах. При цьому багатюща палітра допомагає створювати різні варіанти оформлення. Він ідеальний для покриття навіть досить ослаблених пластин.

  Деякі фахівці з манікюру відзначають, що їм не подобається цей матеріал, так як у деяких жінок він може призвести до розвитку витончення нігтьових пластин. А в цьому випадку потрібно уже проведення комплексного відновлення.

  Про те, чим відрізняється гель-лак від шелаку, дивіться у наступному відео.