Як правильно пиляти нігті?

Часто руки називають «візитною карткою» людини. Багато звертають увагу на стан нігтів, а у дівчат особливий інтерес викликає манікюр і його оформлення. Красиві жіночі пальці – предмет особливої гордості.

Акуратність нігтям надає їх правильна форма. Пилочки дозволяють в домашніх умовах отримати потрібний результат. Але як це зробити правильно, щоб не завдати шкоди нігтьової пластини? Існує кілька правил по спилюванню нігтів. При їх дотриманні вони залишаються цілими, а манікюр стає гідним завершенням проведених маніпуляцій.

Як вибрати пилку?

Для досягнення якісного результату в манікюрі підбирається необхідна пилка. Інструменти для манікюру поділяються на такі види:

 • пилки, призначені для натуральних нігтів;
 • інструменти для штучних нігтів;
 • шліфувальні пилки;
 • пилки для запечатування.

При виборі необхідно звернути увагу на зернистість поверхні. Чим вище її показник, тим м'якше її абразивність. Це означає, що вона видалить меншу площу поверхні нігтьової при одному русі.

Одиницею вимірювання жорсткості пилки є грит. Є шкала, по якій підбирається відповідний інструмент, залежно від стану нігтів:

 • від 320 до 400 грит – призначений для слабких нігтів з шаруванням кінчиками;
 • від 180 до 280 грит – підходить для тонких;
 • 80 грит – для штучних.

Оптимальним варіантом вважаються пилочки, значення яких становить від 220 до 300 грит.

Варто відзначити, що зернистість залежить від матеріалу, з якого виготовлений інструмент. Скляні пилочки відносяться до класу дорогих, але при цьому вважаються одними з кращих.

Пилочки з металу не менш ефективні, але з ними треба вміти поводитися. Так, вони можуть дуже серйозно пошкодити поверхню нігтьової пластинки, порвавши її.

Фахівці не рекомендують використовувати металеві пилочки. Подібні інструменти, навіть найякісніші, дряпають поверхню і можуть викликати розшарування пластини. В професійних салонах фахівці користуються скляними пилочками. Інструменти мають алмазне або сапфірове напилення.

Для натуральних нігтів краще всього підійдуть пилки з м'якою поверхнею, в той час як для штучних відмінним варіантом стануть пилки з грубої абразивністю.

Що стосується форми, то найпоширеніші пилочки — прямокутні. Для спилювання кутів і додання їм округлої форми краще всього підходить пилка-банан.

Чоловікам рекомендується підбирати пилочки з більш жорсткою поверхнею. Чоловічі нігтьові пластини щільніше, ніж у жінок. Дітям пилочки краще всього не використовувати: ніжна нігтьова платина може легко порушитися, що може призвести до втрати нігтя. Краще всього для обробки дитячої руки підходять манікюрні ножиці або кусачки.

Що стосується машинки для спилювання нігтів, то в неї є як свої плюси, так і мінуси. При роботі з технікою є великий ризик пошкодити нігтьову пластину. Особливо часто ця помилка зустрічається у новачків. Щоб цього уникнути рекомендовано підбирати машинки з невеликою потужністю від 1500 до 5000 оборотів в хвилину, які якраз і призначені для манікюру в домашніх умовах. Варто врахувати один нюанс: у таких машинок, на відміну від професійних, відбувається швидкий знос фрези. Але з урахуванням того, що в домашніх умовах апаратом користуються, як правило, 1-2 людини, машинка прослужить не один рік.

Рекомендується підбирати апарати відомих брендів. Приміром, російський RuNAIL, TNL виробництва Південної Кореї і американський IRISK.

Як пиляти?

Щоб зробити нігті на руках доглянутими, потрібно володіти правильними захопленнями пилки.

 • Якщо проводиться корекція крайньої частини нігтьової пластини, то пилка повинна знаходитися між чотирма пальцями з зовнішньої сторони і великим пальцем з внутрішньої. Це дозволить акуратно підпиляти нерівні краї.
 • У разі обробки з боків, інструмент встановлюється ребром, подібно вказівкою. Вказівним пальцем проводиться напрям її руху.
 • Щоб спиляти штучні гелеві або акрилові нігті пилку тримають, як ложечку. Її рухом управляє великий палець.
 • Підпилювати рекомендовано тільки в одному напрямку: від крайньої точки до центру. У разі хаотичного руху можна допустити розшарування пластини.
 • Ще однією важливою умовою є дотримання кута між нігтем і пилою. Він становить 90 градусів і менше. Якщо кут буде більше, то нігті серйозно постраждають при їх підпилюванні.
 • По завершенні робіт шорсткості та гострі кінці шліфуються спеціальною пилочкою – бафом. Руки рекомендується покрити живильним кремом.
 • Щоб манікюр в домашніх умовах приносив задоволення від кінцевого результату, необхідно знати і про заборони.
 • Не можна спилювати нігті після ванночки. Обробці підлягають тільки сухі пластинки.
 • Перед роботою з нігтьової поверхні повністю знімається лак.
 • Інструмент не може рухатися в різні боки.
 • Заборонено тримати пилку в перпендикулярному положенні.

Виконуючи покроково загальні правила манікюру нігті на руках будуть виглядати красиво і доглянуто.

Як надати правильну форму?

До традиційних форм нігтів відносяться наступні види:

 • квадратні;
 • овальні;
 • мигдалеподібні.

Що стосується трикутної форми, яка надає нігтикам гострий вигляд, то в даний час такий вид манікюру не користується попитом.

Форма підбирається в залежності від типу пальців.

 • Квадратна форма підходить товстим і тонким пальцях.
 • Овальна вважається найуніверсальнішою і відноситься до класичної. Вона підійде на короткі нігті.
 • Мигдалеподібна форма добре виглядає на довгих нігтях. Візуально робить пальці довгими і надає всій руці жіночний вигляд.

Розглянемо докладніше рекомендації по манікюру з різними формами нігтів.

Покроковий план роботи для квадратної форми.

 • Пилка розташовується перпендикулярно краю оброблюваного нігтя. Запив його здійснюється прямо.
 • Сторони з боків подпиливаются паралельно, по амплітуді знизу вгору.
 • За бажанням, куточках нігтів надається округла форма.

Як зробити овальну форму.

 • Креслимо умовну лінію від середини кутикули нігтя до кінця. Орієнтуємося на неї. Лінія стане основою схеми опіла нігтя для овальної форми.
 • Пилочку маємо під кутом. Подпилы виробляємо від сторони до центру. Таким способом обробляємо ніготь з двох сторін.
 • Підпилюємо форму нігтя, прибираючи куточки, і створюємо округлу форму.

Мигдалеподібна форма створюється наступним чином.

 • Надаємо нігтям овальну форму.
 • Підпилюємо краю. Для м'якого краю тримаємо пилку під легким кутом, для гострого — маємо її вертикально. Підпил потрібно робити з місця, в якому ніготь починає відділятися від шкіри.
 • Кінчик нігтя повинен бути трохи гостріше овалу. Для цього спиливается широкий край. Якщо перестаралися і видалили зайве, то слід округлити кінець нігтя.

Щоб не спровокувати розшарування, робота з нігтями проводиться один раз в 7 днів.

При обробці пилкою, рекомендується проводити не більше 10 рухів. Пальці перед початком манікюрних процедур повинні бути сухими. Подпилы з бічних сторін не повинні бути глибокими. Це може спричинити за собою поява тріщин і ранок.

Розглянемо також і інші випадки.

Накладними нігтям форма надається до їх приклеювання на нігтьову пластинку. При спілах є ризик появи тріщин. Свій ніготь може перешкоджати наданню потрібної форми. У музикантів-гітаристів нігті подпиливаются в параболічної форми: рівний край, без гострих кінців. При тонких нігтях рекомендується використання спеціального пластику – медіатора. З першого разу манікюр може і не вдатися. Тільки постійна практика допоможе відточити впевненість у діях.

Часті помилки

Найпоширенішою помилкою є повне видалення кутикули. Дана нігтьова частина є захистом пластини від інфекцій. Чим більше ви її забираєте, тим інтенсивніше шкіра буде зростати. Тому рекомендується проводити її пом'якшення і відсувати до нігтьової основі.

Попередити появу задирок допоможе легке правило: мазати шкіру навколо нігтя живильними засобами. Особливо рекомендується насичувати шкіру восени і взимку.

Часто зустрічається самодіяльна боротьба з врослим нігтем. Іноді вирішити таку задачу все-таки варто довірити фахівцям, особливо коли він сильно впився під шкіру і пішов у глибину. При спробі його вирізати, можна занести інфекцію, при цьому проблема так і залишиться невирішеною. Якщо ви проводите обробку нігтів регулярно, то таких проблем не трапиться.

Ще однією помилкою є неправильне полірування. Деякі думають, що пройшовшись полірувальної пилкою, можна отримати блискучі нігті. При цьому нігтьова пластина втрачає свої шари і стає тонкою. Рекомендується використовувати спеціальні інструменти, а саме пилочки з абразивністю від 900 до 1200 грит. До полірування нігтів і кутикули обробляються поживним і зволожуючим засобом. З допомогою пилочки воно м'яко втирається в поверхню. Нігтьова пластина отримує додаткову пружність і набуває дзеркальний блиск.

Не можна стригти відросла частина нігтя ножицями. Можна втратити його форму і завдати серйозної шкоди пластині, яка почне розшаровуватися.

Для обробки краще використовувати спеціальні кусачки, які рівно зістригають краю нігтя. Якщо планується прибрати невелику довжину, то рекомендується використовувати пилку, яка рівно підпилить краю і додасть потрібну форму.

Головна помилка при виконанні домашнього манікюру – зробити все по-швидкому.

Манікюр тільки зовні здається простою операцією. Насправді обробка вимагає зосередженості. Не можна працювати пилою хаотично, намагаючись якомога швидше надати потрібну форму. Нігтьові пластини, як і будь-які частини тіла, потребують турботи та уваги. На них припадає все навантаження при роботі з лаковим покриттям. Тут теж існують особливі процедури, виконання яких обов'язково.

 • Не можна накладати лак, якщо на поверхню не нанесено базове покриття.
 • Не можна відривати накладні нігті.
 • Не варто носити гель-лак більше 14 днів.
 • Знімати лак потрібно спеціальними рідинами з дотриманням правил роботи з ними і витримкою потрібного часу. Простий лак рекомендовано знімати рідиною без вмісту ацетону.

Правил з догляду та обробки нігтів не так багато. Освойте їх і ваші руки завжди будуть виглядати доглянуто.

Як правильно пиляти нігті, дивіться у наступному відеоролику.