Що таке класичний манікюр і як його виконувати?

Європейська техніка необрізного манікюру набирає все більшу популярність у жінок, але, незважаючи на це багато майстрів донині роблять класичний манікюр. Обрізна техніка ефективно вирішує проблему огрубілою кутикули, яку не так-то просто за один раз розм'якшити ремувером, саме тому нерідко виникають ситуації, коли її потрібно зрізати ножицями або спеціальними кусачками.

Європейська техніка необрізного манікюру набирає все більшу популярність у жінок, але, незважаючи на це багато майстрів донині роблять класичний манікюр. Обрізна техніка ефективно вирішує проблему огрубілою кутикули, яку не так-то просто за один раз розм'якшити ремувером, саме тому нерідко виникають ситуації, коли її потрібно зрізати ножицями або спеціальними кусачками.

Що це таке?

Обрізний манікюр відрізняється від всіх інших технік, і це видно з його назви. Так, у європейському манікюрі кутикулу спочатку розм'якшують спеціальними хімічними складами, а потім відсувають апельсиновою паличкою, у класичному ж виконанні розм'якшену кутикулу зрізають, використовуючи для цього кусачки, ножиці, лопатки та інші металеві інструменти.

Обрізний манікюр означає повне видалення розрослася кутикули з поверхні нігтьових валиків. Така процедура передбачає обов'язкове попереднє розпарювання грубих ділянок шкіри у досить теплій воді, саме тому манікюр ще часто називають «мокрим». Подібна обробка готує нігтьові пластини до нанесення декоративного або лікувального покриття.

Найчастіше обрізний манікюр роблять на дуже запущених нігтях, по своїй суті він порівняємо зі SPA-процедурами, які самим сприятливим чином впливають на кутикулу і поверхня нігтя.

Однак у цій техніці є і недолік – ймовірність пошкодження шкірних покривів і ризик інфікування. Тут пред'являються строгі вимоги до стерилізації інструментів і професіоналізму майстра, саме тому краще всього робити такий манікюр будинку своїми особистими інструментами або звертатися в перевірені салони нігтьового сервісу. Зазвичай фахівці радять починати з обрізного манікюру, а потім, коли кутикула стане м'якою, переходити на апаратний або комбінований.

Зупинимося на основних особливостях обрізного класичного манікюру:

 • дана техніка дозволяє зняти навіть самі ороговілі шари епідермісу, розвинену і товсту кутикулу, яка наростає дуже швидко і погіршує загальний вигляд нігтів і рук у цілому;
 • моментальний ефект – цей спосіб обробки оптимальний для тих, кому потрібно привести руки в порядок якомога швидше;
 • після обробки ефект зберігається досить тривалий час – близько місяця, за цей час коригування може вимагати тільки декоративне покриття;
 • при наявності необхідних інструментів зробити такий манікюр можна навіть удома, причому інструменти цілком реально придбати в будь-якому магазині за досить демократичною ціною.

Чим відрізняється від комбінованого?

Обрізний манікюр відрізняється від всіх інших типів обробки нігтів. Наприклад, при апаратному манікюру обробку виробляють особливим приладом з фрезами та іншими насадками. Цей апарат зазвичай застосовують в салонах краси, оскільки для роботи з ним потрібні спеціальні навички та професійна вправність. Така обробка підходить для будь-яких покриттів, включаючи шелак, вона займає мало часу, а наступна буде потрібно не раніше, ніж через два місяці.

При апаратному манікюрі не потрібно попередньо розмочувати нігті і ділянки шкіри біля них, замість цього їх просто змащують гелем і знімають однією з фрез приладу. Обробка триває дуже швидко, але у процедури є істотний недолік – з-за того, що механізм обертається дуже швидко, в близько розташованих нервових закінченнях пальців може з'явитися хворобливе відчуття, тому купувати такий прилад для самостійного використання вдома небажано.

Але і обрізний манікюр має свої недоліки, тому деякий час назад з'явилася нова техніка – комбінований манікюр, при якому поєднується декілька основних процедур. Тут отросшая кутикули, а також задирки на бічних валиках відрізаються щипчиками і ножицями, потім вже апаратним пристроєм доводяться до ідеального стану: нігтьова пластина вирівнюється, а фреза, проходячи за місцем зрізу кутикули, згладжує нерівності і робить поверхню гладкою.

Комбінований манікюр вважається дуже ефективним, оскільки на першому етапі зрізає всю грубу шкіру, а потім насадками максимально якісно обробляє кутикулу і інші ділянки шкіри навколо нігтика.

Результатом комбінованого манікюру стає:

 • дуже ніжна шкіра навколо нігтів;
 • гладка нігтьова пластина;
 • повне видалення неохайною кутикули і хворобливих задирок.

  У порівнянні з класичним обрізним манікюром:

  • шкіра на нігтьових валиках з боків більш гладка;
  • відсутні порізи;
  • в цілому руки виглядають більш охайними.

  Плюси і мінуси

  Зупинимося докладніше на достоїнствах і недоліках обрізного манікюру.

  У порівнянні з іншими способами обробки він має досить багато переваг.

  • Ефективність. Отросшая частина кутикули не відсувається, а зрізається, завдяки чому руки довше залишаються доглянутими і охайними.
  • Швидкість виконання. Процедура виконання класичного манікюру займає не більше півгодини.
  • Універсальність. Така обробка може проводитися і для жінок, і для чоловіків, вона практично не має протипоказань.
  • Догляд за руками. Завдяки тому, що перед манікюром пропонуються ванночки з цілющими настоями і маслами, їх діючі компоненти позитивним чином впливають на шкіру рук, роблять її більш гладкою, свіжою і пружною. Такий манікюр досить часто поєднують з масажем, пілінгом і парафинотерапией.

   Але є і мінуси, які досить вагомі.

   Наприклад, при необережному використанні інструменту можна пошкодити шкіру. Крім того, що подібні порізи в області пальців досить болючі і погіршують загальний вигляд, основна небезпека полягає в ризику інфікування в тих випадках, коли стерилізація робочого інструменту, робочого місця і рук фахівця була недостатньо якісною. Звертаючись до майстра з манікюру, в першу чергу подивіться на стан його робочої зони, переконайтеся в тому, що всі інструменти він розкриває при вас, і вимагайте, щоб фахівець надів на руки рукавички.

   Якщо цих заходів не приділяється належної уваги, то через манікюр можна заразити людину навіть такими небезпечними захворюваннями, як гепатит або ВІЛ. Саме це стало причиною, по якій в наші дні переважна більшість жінок у салонних умовах віддають перевагу апаратної обробки, а обрізний манікюр воліють робити вдома.

   Щоб уникнути неприємних наслідків, не варто робити обрізний манікюр при наявності:

   • запальних та дерматологічних захворювань нігтів і шкірних валиків з боків;
   • грибкових ушкоджень шкіри;
   • ран, травм і порізів;
   • поганий згортання крові;
   • цукрового діабету.

   У всіх перерахованих випадках від обрізного манікюру краще відмовитися.

    Так, при грибкових інфекціях варто віддати перевагу медичної обробці, яка не тільки надає нігтям потрібну форму, але й лікує, до того ж знижує ризик передачі інфекції іншим клієнтам майстра.

    При шкірних хворобах в гострій стадії потрібно дочекатися полегшення ситуації, оскільки такі тканини можна травмувати, що викличе посилення хвороби і призведе до її ускладнень.

    А будь-яке порушення цілісності шкірних покривів при цукровому діабеті або низькою згортання крові і зовсім представляє загрозу життя клієнта, тому при таких патологіях про обрізний манікюр варто забути раз і назавжди.

    Більшість фахівців вважають, що кутикула являє собою якийсь бар'єр, який природа створила для того, щоб вона захищала матрикс від потрапляння бактерій і порушення цілісності. Фахівці з нейл-сервісу з невеликим досвідом, у спробі видалити ороговілий шар кутикули можуть просто пошкодити нігтьову пластину в тому місці, де вона тільки починає рости. Це призводить до порушення гладкості нігтів і викликає появу неестетичних борозенок.

    Крім того, під час ванночки пластина вбирає в себе вологу і злегка розширюється. Декоративне покриття подібною особливістю не відрізняється і не може підлаштовуватися під мінливі розміри нігтя, все це веде до того, що покриття швидко скачується, і лак доводиться оновлювати.

    Враховуючи усі ці недоліки, багато хто відмовляється від класичного манікюру, вважаючи цю технологію застарілою.

    Різновиди

    В останні роки все частіше можна зустріти європейський манікюр, техніка якого схожа з класичною, але при цьому не передбачає застосування різальних інструментів, які відповідають за необрезное видалення отросшей кутикули. У цьому випадку потрібні спеціальні ремуверы, які наносять на ділянки біля нігтика. Діючі компоненти складу за кілька секунд пом'якшують шкіру і роблять можливим її видалення апельсиновою паличкою.

    Гострі інструменти тут беруться тільки для зняття задирок – подібний манікюр вважається більш безпечним, оскільки при цьому зводиться до мінімуму ризик занесення інфекції.

    Однак подібна обробка має досить нетривалий ефект, термін європейського манікюру не перевищує 1 тижня, крім того, кутикули потрібно постійно зволожувати спеціальними маслами для підтримки презентабельного вигляду.

    Манікюр Deluxe – ще одна практика, яку використовують для лікування і регенерації пошкодженої поверхні нігтьових пластин. По суті, Deluxe являє собою більш складну версія звичного обрізного манікюру. Перш ніж надати ноготку бажану форму і прибрати кутикулу, спеціаліст проводить процедуру масажу з обов'язковим використанням парафіну і ефірних масел, а також включає такий догляд, як обгортання, нанесення масок і сироваток – всі вони перешкоджають проявам вікових змін шкіри рук.

    Особлива увага приділяється запечатування нігтика, при цьому пластина піддається посиленому впливу вітамінів, порошків кварцу, марганцю і малахіту. Дані речовини входять до складу цілющих препаратів і зміцнюють нігті, попереджають розшарування й ламкість. Техніку запечатування поєднують з обрізної, повторюючи раз у 25-30 днів.

    Класичну обробку також часто доповнюють SPA-манікюр. Після того як кутикула обрізана, майстер піддає шкіру рук хімічного пілінгу з тим, щоб відшліфувати і остаточно видалити всі відмерлі частинки шкіри. Як правило, результату добиваються складами на основі молочних кислот і акупунктурні масажем, при якому майстер впливає на енергетично активні точки на руках, і тим самим істотно поліпшує загальний стан.

    Популярні техніки

    Існує величезна кількість різних ідей обрізного манікюру, кожна з яких відрізняється своїми характерними особливостями. Розглянемо найбільш популярні з них.

    Французький манікюр

    З технічної точки зору, метод обробки нігтя нічим не відрізняється від класичного обрізного, але відтінок декоративного покриття в цій версії включає тільки два основних кольори. Як правило, основна частина нігтьової пластини покривається пастельним відтінком, а відрослий край, так звана посмішка – білим. Це стильне поєднання відтінків завжди виглядає дуже витончено і елегантно, а руки при цьому виглядають доглянуто і вишукано.

    Втім, мода не стоїть на місці, і в наші дні колірна гама може бути будь-який, однак, нанесення темного тону на відросла частина нігтя бажано не використовувати – в цьому випадку руки справляють враження брудних і неохайних.

    Споріднена техніка, жіночий місячний манікюр, також дуже добре поєднується з обрізним способом обробки кутикули. Це класика стилю, актуальну в будь-якій ситуації. В залежності від обраних відтінків його можна зробити по-осінньому яскравим або літнім сонячним.

    Японський

    Для цього манікюру використовують інструменти з твердих порід деревини, і тільки натуральні препарати. Зазвичай майстер включає в свій арсенал засоби на основі бджолиного воску, а також бамбука, витримки водоростей, червоного чаю і перлової пудри. Для початку шліфується пластина нігтя, так нігті набувають максимально натуральний вигляд, потім обробляється кутикула, а завершується такий сеанс масажем з використанням мішечків з лікувальними травами.

    Американський

    Особливістю такого манікюру вважається довжина нігтика – вона не повинна бути менше 1 см, а форма зазвичай надається заокруглена. Після ретельної підготовки нігтьової пластини і видалення кутикули декоративні лаки наносять, як правило, соковитих і насичених відтінків. Особливо елегантно виглядає червоний лак – поєднання розкоші і смаку. Подібний колір буде добре виглядати як на коротких, так і на довгих нігтях.

    Щоб втілити в життя подібний дизайн, достатньо довести нігті до ідеального стану, покрити червоним лаком, а потім – топом. Додатково такий манікюр можна прикрасити стразами або легким малюнком.

    Бразильський

    У цій різновиди класичного манікюру руки піддаються відновлювальним процедурам, які ефективно доповнюють стандартні маніпуляції по догляду за руками. Після того як віддаляється кутикула, на руки наносять пом'якшувальний крем, потім надягають бавовняні рукавички зі спеціальним просоченням і виконують масаж. В результаті руки купують по-справжньому бездоганний вигляд і вражають своєю вишуканістю і доглянутістю.

    Як зробити?

    Проведення класичного манікюру передбачає зрізування грубих нігтьових валиків, а значить, в цьому випадку майстер знадобляться певні інструменти: кусачки, манікюрні ножиці, а також пушер, бафи, пилки, щітки і, звичайно ж, ємність для розпарювання.

    Пилок знадобиться кілька, з різним ступенем абразивності. Їх жорсткість слід підбирати індивідуально, залежно від особливостей пластини нігтя і очікуваного результату. Для того, щоб скорегувати довжину, буде оптимальним інструмент на 200-300 грит, а для шліфування і полірування жорсткість повинна бути більше - 900-1100 грит.

    Невелика порада: не треба купувати металеві пилочки – вони ведуть до шаруватості нігтів і підвищення їх ламкості.

    Зупинимося на покрокової техніці виконання. Манікюр починається з надання нігтикам потрібної форми, її підбирають у кожному конкретному випадку окремо, залежно від форми нігтів і товщини пальців. Якщо у жінки вони тонкі і видовжені, то добре буде виглядати прямокутна форма, а ось власницям широких нігтів можна порадити овальну. Обрізають нігті за допомогою кусачок або ножиць, а потім підпилюють пилою.

    Якщо нігті занадто довгі, расслоившиеся або поламані, то їх необхідно вкоротити за допомогою ножиць. Щоб малюнок при цьому залишився симетричним, слід орієнтуватися на лінію, проведену в середині нігтьової пластини від кутикули до кінчика. Для підпилювання варто взяти спеціальні інструменти на картонній або гумовій основі.

    Майте на увазі, що підпилювати потрібно сухі нігті, в іншому випадку після обробки вони почнуть шаруватися.

    Підпилювати нігті слід гранично акуратно, так, щоб не пошкодити шкіру. Після того як ви отримаєте потрібну форму, потрібно взяти апельсинову паличку і відсунути кутикулу, а потім покласти руки в гарячий мильний розчин з додаванням поживних масел і морської солі. Така процедура розслабить руки, заспокоїть шкірні покриви і розм'якшить ороговілі ділянки епідермісу для його подальшого зрізання.

    Традиційно манікюр роблять поетапно, починаючи з лівої руки, так як права зазвичай є робочою, шкіра на ній більш груба і вимагає тривалого розм'якшення. Спочатку омертвілу кутикулу зрізають щипцями, роблячи це обережно, постійно промиваючи водою і протираючи пом'якшувальною засобом.

    Якщо на руках є задирки, то їх потрібно зрізати, попередньо продезінфікувавши кусачки. При виконанні цих маніпуляцій щипці повинні прилягати до пальця практично в перпендикулярному положенні, але ніяк не паралельно. Заусенец слід акуратно відщипувати, не можна зволікати – це може викликати різкі болісні відчуття. Місце зрізу слід обробити перекисом водню або будь-яким іншим дезинфікуючим складом. Потім необхідно приступити до обробки нігтьової пластини – за допомогою полірувальника вона шліфується і полірується. Полірувальник досить часто плутають з пилочкою, але візуально він відрізняється тим, що має чотири робочі поверхні.

    За бажанням оброблені нігті покривають декоративним лаком. Спочатку наносять базовий шар, який захищає нігтьову пластину від шкідливого хімічного впливу, а, крім того, робить основне колірне покриття більш насиченим і яскравим. Коли основа підсохне, слід нанести основний лак. В першу чергу фарбується середина нігтя, а потім його краю. При необхідності можна нанести другий шар лаку, після чого потрібно дочекатися його застигання. Щоб лак висох швидше, можна занурити нігтики в чашу з прохолодною водою. Надлишки лаку видаляють ватним диском, змоченим в спеціальній розчинювальною рідини.

    Для доглянутих нігтів мигдалеподібної форми будуть оптимальні яскраві глянцеві і матові відтінки. Якщо на нігтьових пластинах є дефекти і борозенки, не варто покривати їх перламутровими відтінками. Такі нігті краще покривати темними лаками, які візуально подовжують нігтьову пластину або бежевими.

    Корисні поради

    На закінчення трохи поговоримо про видалення задирок та профілактики їх появи. Задирки – це частинки епідермісу, які відшарувалися від поверхні нігтьового валика. Причини їх появи можуть бути найрізноманітнішими: сухість шкіри і кутикули, викликана частим використанням засобів побутової хімії або неправильне проведення обрізного манікюру. Вони приносять великий дискомфорт, а на місці зрізу часто виникають запалення, роздратування, і навіть нариви.

    Щоб звести до мінімуму виникнення задирок, необхідно дотримуватися кількох простих правил.

    1. Всі роботи по господарству потрібно робити виключно в латексних або гумових рукавичках.
    2. Обрізний манікюр слід проводити тільки відмінно наточеним інструментом.
    3. Шкіру навколо нігтьових пластин треба регулярно обробляти маслами і спеціальними засобами для їх пом'якшення.
    4. Манікюр краще доповнювати масажем ділянки шкіри біля нігтів, а завершувати процедуру потрібно нанесенням живильного крему. В результаті нормалізується кровообіг, і тим самим запобігається утворення задирок.

    Обрізний манікюр, як правило, роблять з використанням звичайних лаків, які швидко відшаровуються. Щоб продовжити життя такого красивого покриття, потрібно дотримуватися декількох рекомендацій.

    1. У першу добу після нанесення лаку слід максимально уникати контакту з гарячою водою: відмовтеся від відвідування сауни і прийняття ванни.
    2. Не варто підпилювати нігті між нанесеннями лаку. У цьому випадку цілісність манікюру буде порушена, запечатаний кінчик нігтя відкриється, і лак починає відшаровуватися.
    3. Для видалення залишків лаку не слід занадто сильно тиснути пушер – в цьому випадку нігтьова пластина може деформуватися, і це викличе нерівномірність покриття.
    4. Для догляду за руками буде правильним віддати перевагу пом'якшувальною кремів на жировій основі. Якщо використовувати більш легкі кошти, то вони майже відразу випаровуються і не дають необхідного ефекту.
    5. Кожен день на ніч неодмінно змащуйте кутикулу спеціальними маслами, це дозволить поліпшити кровообіг шкіри біля нігтя, і запобігти передчасному розростання бічних валиків.

    Про те, як зробити класичний манікюр, дивіться у наступному відео.