Який букет приготувати в подарунок на весілля молодятам?

Весілля – це не просто свято. Це данина традиціям, своєрідний ритуал вшанування нової сім'ї, що дійшов до нас з глибини століть. І як годиться будь таїнства, він має свої невід'ємні атрибути.

Одну з головних ролей на весільній церемонії грають квіти. Вони присутні всюди – в оздобленні залу, капота автомобіля молодят, в зачісці нареченої. І, звичайно ж, в руках у гостей.

І якщо весілля – ритуал, то квіти на ній – символіка. Тому так важливо правильно підібрати букет в подарунок молодятам, виразити за допомогою квітів свої побажання і добрі почуття. А ще постаратися, щоб букет припав до смаку, був по можливості оригінальним і не загубився в морі інших весільних квітів.

Загальні вимоги до композиції

Весільний букет повинен вписуватися в концепцію весілля і служити не тільки проявом оригінальності дарувальника. Швидше, букет буде відповідати формулі: квіти на весілля – це відображена в природній красі побажання щастя молодятам.

Існують деякі негласні правила для складання весільних букетів. Не завадить також знати, що в кожній країні і національній культурі ці правила можуть в тій чи іншій мірі відрізнятися. Тому, отримавши запрошення на весілля за кордоном, бажано ознайомитися з культурними особливостями запрошуючої сторони, а також їх весільними традиціями і мовою квітів, який шанують місцеві жителі.

У нашій країні склався свій мову квітів і вимоги, яким прийнято відповідати на всіх урочистих заходах.

Для весільних церемоній вони наступні.

 • Букет повинен бути доречним. Заздалегідь слід уточнити, у якій обстановці буде проходити захід. Для класичної весілля в розкішному ресторані не підійде букет з польових квітів, навіть якщо він здається милим і душевним.
 • Незайвим буде врахувати час і місце вручення букета. Якщо планується привітати молодих після церемонії одруження в Рагсі, то краще, щоб букет був звичайною, зручної форми. Якщо ж гість запрошений відразу в ресторан, то практичніше буде піднести красиву кошик з квітами, яку можна поставити на видному місці і не шукати для букета місце.
 • Квіти не повинні бути розрізнені. Їх скріплюють або подарунковій упаковкою, або флористичним кріпленням, щоб при даруванні букет не розсипався в руках нареченої і не викликав незручну суєту. Слід враховувати, що момент дарування найчастіше загальний для всіх, і наречену з нареченим доведеться приймати відразу величезна кількість квітів.
 • Непрозорий обгортковий матеріал треба зняти з квітів перед врученням. Допускається тільки прозора упаковка з слюди, яка є власником і прикрасою.
 • Кількість великих квітів у букеті обов'язково повинно бути непарним, так як парне число традиційно покладають в пам'ять померлим.

Це важливе правило, якого слід поставитися уважно, щоб не поставити себе в незручне становище і не зіпсувати настрій молодятам.

Колірна гамма

Строгих вимог до квітковим дарів природи не існує – кожна квітка прекрасна по-своєму, а смаки у всіх різні. Але на весілля не прийнято дарувати квіти темних відтінків, якими б прекрасними вони не здавалися. За весільної традиції, чільним кольором на торжестві є білий. Він символізує чистоту помислів і ніжні почуття молодят.

Кремовий, молочний, рожевий, фіолетовий, ніжно-блакитний, ліловий – для весільних букетів весь спектр білих і пастельних тонів в розпорядженні дарувальників.

Виняток складають ексклюзивні весілля, де запланований оригінальний стиль або певний колір. Наприклад, неформальна весілля в готичному стилі, весілля на природі або в стилі етно, костюмована весілля. Але як правило, про такі подробиці молодята повідомляють запрошеним заздалегідь.

Варто зауважити, що квіткове правило про пастельних тонах не має чітких рамок. Це, швидше, добра традиція, данина весільного вбрання нареченої. Для любителів яскравих фарб в букетах підійде варіант сезонності. Адже букет цілком можна обіграти в дусі часу року.

 • Для весни характерні ніжні відтінки конвалії або бузку. Пробудження природи, як символ зародження нової сім'ї. Після довгої зими особливо радує око молода зелень, тому в букеті її може бути багато. Наприклад, гілочки аспарагуса або декоративного папоротника.
 • Взимку чудово будуть виглядати урочисті білі квіти, немов кришталеві с морозу. Бажано, щоб вони були благородних сортів – троянди, лілії, орхідеї. Або, навпаки, можна вибрати живі та яскраві кольори, як символ сонячного літа взимку.
 • Восени доречні фарби теплих відтінків червоно-золотий гами, адже це пора врожаю, і як символ достатку і процвітання для нової сімейної пари. Пізньої осені, коли зима ще не вступила у свої права, а природа досить сумна, яскраві фарби квітів стануть прикрасою свята.
 • Літо – пора цвітіння, різноманіття квіткового вибору. У цю пору року краще всього орієнтуватися на загальні правила або на переваги винуватців торжества. Якщо погода стоїть дуже спекотна, то колірна гамма букета може бути по-весняному освіжаючої, без надлишку яскравих тонів. А ось в похмуре літо букет з соковитими фарбами зігріє наречену і додасть святкового настрою всім присутнім.

Правила композиції

Складання букетів – це ціла наука, якої, втім, можна оволодіти самостійно. Головне – смак і почуття міри. Від кількості квітів у букеті залежить пишність композиції, але надлишок фарб і елементів веде до недоладності і неохайності.

Кілька простих правил застережуть від помилок перетворення стильного букета в несмачний «віник»:

 • якщо букет складається з декількох великих квітів (троянди, півонії, гербери) і безлічі дрібних, великих елементів має бути не менше 3-5 штук;
 • вишукані букети з дрібних трояндочок складають у кількості 25-27 штук;
 • композиції, що складаються тільки з великих квітів (наприклад, гербер чи півоній), в ідеальній пропорції налічують 9-11 штук.

Класичні варіанти

У сучасному світі весільні традиції, як і раніше сильні, незважаючи на всі новомодні віяння. Класикою вважається склалася за останні сто років традиція щодо певних кольорів. Сто років – умовний проміжок часу, але саме з приходом ХХ століття, з появою в нашій країні Рагсів та інших соціальних інститутів, деякі квіти придбали негласний статус приналежності до тих чи інших заходів.

Так, в ієрархії весільних квітів троянда є безперечним лідером, королевою балу. А ось тюльпани в нашій країні довгий час вважалися черговими простими квітами, які прийнято було дарувати на офіційних урочистостях середньої руки. Але є й інша сторона медалі – тюльпани вважаються символом весни і вічної молодості. А також поряд з мімозою є традиційним подарунком до жіночого свята 8 Березня. Вони підійдуть для скромної весняного весілля, особливо якщо захід проходить у вузькому колі близьких людей.

  Менш вдало склалася доля гвоздик – червоні стали символом політичних заходів, а білі – похоронних церемоній. Але на сьогоднішній день цілком допустимо подарувати на весілля великий пишний букет з білих гвоздик на не дуже довгих стеблах.

  Часи змінюються, і в наш час багато руйнують минулі стереотипи, але якщо немає впевненості, що вас правильно зрозуміють на торжестві, краще мати на увазі ці нюанси.

  Мова весільних квітів

  Повернемося до символізму і розглянемо мову квітів у контексті актуальною класики. Наука флюрографика, в простолюдді – мова квітів, прийшла до нас з Сходу і міцно закріпилася в європейській культурі з часів Середньовіччя. Квіти служили символами і могли розповісти те, про що не прийнято було говорити вголос. З приходом індустріалізації і розкріпачення суспільства, ця романтична наука, здавалося б, канула в Лету. Але на порозі XXI століття інтерес до неї ожив з новою силою, були вивчені матеріали минулого, і на сьогоднішній день будь-який поважаючий себе флорист може розповісти, що символізує той чи інший квітка.

  • Троянда – безумовний символ любові й благородства по всі віки. З часів лицарів і прекрасних дам ця квітка є незмінним атрибутом всіх закоханих. Червоні троянди символізують пристрасть, а білі – чистоту і платонічні почуття. У весільних традиціях білі троянди використовуються найчастіше в букеті нареченої, а для подарункового букета від гостей можна вибрати рожеві, кремові або градієнт (перехід з одного кольору в інший).

  Варто уникати темно-бордових і червоних троянд у букетах для молодої пари, так як ця колірна гамма більше підійде людям старшого віку, а також для заходів іншої тематики.

  • Півонія – пишний квітка з прекрасним ароматом, на мові квітів означає солодку веселе життя, побажання удачі і радості. У країнах Сходу йому приписують магічні властивості, націлені на тяжіння багатства і почестей. Весільний букет з півоніями завжди виходить шикарним, ароматним і святковим.

  Однак слід пам'ятати, що пишність півоній дуже недовговічна, а самі квіти примхливі і схильні до швидкого в'янення без води. Тому якщо на весільній церемонії плануються довгі прогулянки, то для букета краще брати півонії в ще не розкрилися бутонах.

  • Лілія. Благородний квітка, який не поступається у своїй величі троянді. Має багату історію в геральдиці символізує матеріальну розкіш, респектабельність і високі запити. Недарма лілія була емблемою французької королівської влади протягом майже всієї її історії. Лілії шикарно виглядають в будь-якому букеті, а білі лілії в подарунок молодятам – верх граціозності і витонченості.

  Але не варто забувати, що ці квіти володіють сильним специфічним запахом, і в маленькому приміщенні можуть створити задушливий ефект і викликати головний біль.

  • Орхідея. Увійшла у весільну моду порівняно недавно, довгий час залишаючись для наших співгромадян екзотичною квіткою. Вишукані бутони орхідеї є символом витонченості і розкішною жіночності. Входять в трійку «королівських» символів, але на відміну від троянди і лілії, ціна на орхідеї неймовірно висока. Це пояснюється особливостями і труднощами, пов'язаними з вирощуванням рослини.

  Але якщо є мета особливо підкреслити витонченість і індивідуальну жіночність нареченої – сміливо обирайте орхідею!

  • Гербера – ідеальний вибір в подарунок життєрадісною парі. Ці яскраві живі квіти чудово тримають форму і немов випромінюють позитив і гарний настрій. Вони символізують молодість, радість життя, відкритість до світу. Гербери добре виглядають як в загальному букеті в одній колірній гамі, так і самі по собі.

  Різнокольорові гербери в букеті виглядають завзято і життєрадісно, а однотонні виглядають дуже стильно і свіжо.

  Від колег і знайомих

  Для гостей, запрошених на весілля до колеги або далекому родичу, буде цілком достатньо обмежитися звичайним букетом і загальними вимогами до композиції. Тут немає необхідності продумувати оригінальний дизайн, в даному випадку квіти – символ поваги та побажання щастя. Букет займе своє місце серед інших подарованих квітів, і це теж стане своєрідним внеском і символікою.

  Адже весь весільний квітник символізує процвітання і достаток молодої сім'ї, тому чим більше кольорів, тим краще.

  Від друзів

  Близькі друзі нареченого і подружки нареченої – це найбільш наближений до молодятам коло. Від них молода пара отримує увагу і підтримку в цей день, саме вони стають дійовими особами свята, найактивнішими його учасниками. Букети друзів наповнені особливими смислами, як зашифровані послання і негласні запевнення у щирій дружбі.

  Для близьких людей вибрати підходящий варіант не складе праці, враховуючи переваги молодят. Друзі нареченого можуть заздалегідь довідатися про смаки нареченої одного, а на весіллі порадувати її своєю «здогадкою». Подружкам нареченої визначитися з букетом ще простіше – це можуть бути квіти, що підходять під весільний наряд або під стилістику банкетного залу.

  Від батьків

  Батьки нареченого і нареченої весільної церемонії мають почесний статус патріархів урочистості, адже їх діти самі сьогодні вступають у доросле життя і створюють нову сім'ю. Для багатьох пап і мам це день щастя зі сльозами радості на очах, щасливих емоцій і переживань.

  Від батьків нареченого нареченій буде особливо приємно отримати квіти, що символізують добрі почуття і готовність прийняти її в свою сім'ю. Для букета підійдуть будь-які ніжні бутони пастельних тонів. Це можуть бути граціозні лілії, ніжна гортензія, яскраві півонії.

  Якщо перевагу віддано урочистим трояндам, то варто подбати, щоб з них були видалені шипи. А також троянди можна піднести гарною декоративною кошику.

  Батькам нареченої важливо піднести букет, призначений не тільки доньки, але й зятя. Варто проявити трохи фантазії і смаку, щоб поєднати в кольорах побажання молодятам. Наприклад, обіграти букет в контрастних тонах, як символи інь-ян. Звичайно, чорний колір у весільних букетах виключений, але цілком можна використовувати яскравий червоний як символ мужності або синій – колір респектабельності. Комбінування цих квітів з жіночним рожевим або блакитним підкреслить дуальну символіку букета.

  Вручення такого букета можна супроводити додатковим поясненням і побажаннями гармонії в сімейному житті.

  Оригінальні ідеї

  Живі квіти – незмінні супутники будь-якої весільної церемонії, але завжди знайдеться гість, який захоче стати самим оригінальним свої побажання молодятам. Для досвідченого флориста або просто людини з фантазією і смаком немає нічого неможливого! Достатньо лише вхопити оригінальну ідею за хвіст і втілити її в шикарний букет.

  • З квітів. Пелюстки однотонних бутонів можна прикрасити прозорими або дзеркальними кришталиками страз, що нагадують крапельки роси. Для подарунка підійде і букет з різнокольоровими стразами – вони будуть переливатися і привертати увагу. Останнім часом на флористичному ринку з'явилася послуга прикраси пелюсток картинками або написами. Такий варіант може стати дуже незвичайним подарунком, якщо висловити побажання щастя на бутоні однотонного великої квітки. Також можна перенести зменшену копію фотографії пари на велику пелюстку кали, наприклад.
  • З цукерок. Шикарний кондитерський букет не залишить байдужими не тільки наречену і нареченого, але і всіх оточуючих. Цукерковий подарунок може бути оформлений у вигляді пишного букета – в цьому випадку цукерки кріпляться на довгі шпаги і декоруються атласними стрічками. Інший варіант – оформлення в кошику. Тут важливо враховувати, що недостатньо скласти солодощі в ємність, їх також потрібно задекорувати під квіти.

  Можливо, навіть поєднати цукерки з живими квітами, придатними під колір обгортки.

  • З м'яких іграшок. Милі плюшеві ведмежата і зайчики можуть стати оригінальним подарунком зовсім юній нареченій. Вони покликані викликати почуття ніжності і зворушення. Часто до таких маленьким іграшок кріпляться додаткові деталі у вигляді бантів і сердечок з побажаннями або зізнаннями.

  Використовувати м'які іграшки в букеті можна в композиції з цукерками і живими квітами.

  • З декоративних матеріалів. В залежності від сезону проведення весілля, побажань молодят і стильової спрямованості заходи, можна використовувати нестандартні елементи для оформлення букета. Для літніх композицій відмінним доповненням стануть черепашки, різнокольорові пір'я екзотичних птахів. В осінніх букетах будуть доречні колоски пшениці, як символ родючості. Зимові композиції можна прикрасити шишками з наносным інеєм, тонкими гілочками хвої.

  Що не можна дарувати?

  В кожній культурі є свої негласні правила, за якими ті чи інші квіти стають персоною нон грата на весільних церемоніях. У нашій країні такого, можливо, несправедливого «гоніння» піддаються всі жовті квіти. Їх прийнято вважати символом розлуки. Хоча, наприклад, у Великобританії жовті квіти – це символ сонця і радісного життя.

  Виключаються з весільних букетів квіти чорного і темно-фіолетового тонів. Чорний – це колір скорботи, а фіолетовий – колір смутку.

  Однак і чорні, і фіолетові квіти можуть бути дуже стильними і вишуканими.

  Не прийнято дарувати на весілля штучні квіти з пластику. Останнім часом входять в моду квіти з набивного атласу або шовку, але тут потрібно бути акуратніше – молодята можуть не поділяти захоплення на такі нововведення.

  Не підійдуть для подарунка засушені гербарії, квіти в горщиках і будь-які гострі рослини, які можуть поранити.

  Слід заздалегідь поцікавитися, чи немає у молодят алергії на ті чи інші квіти. А також бажано простежити, щоб у букеті не виявилися квітки з рясною пилком – вона може забруднити плаття нареченої.

  Про те, як вибрати букет квітів на весілля, дивіться у наступному відео.