Характеристика та особливості эмотивного типу особистості

Кожен з нас володіє певними рисами характеру. Проаналізувавши їх, вчені давно поділили людей на різні психотипи. Досить цікавим типом особистості є эмотивный. Що являє собою людина з даними рисами характеру, які способи корекції поведінки існують, які професії підійдуть людям з эмотивным типом особистості?

Характеристика психотипу

Эмотивная акцентуація характеру характеризується високим ступенем переживань з будь-якого події в житті, причому незалежно від того, гарні враження справила ситуація або негативне. Эмотивности характерні наступні прояви.

  • Глибоке реагування з підвищеною чутливістю на те, що відбувається навколо.
  • Гуманність, чуйність, миролюбність.
  • На обличчі людини чітко «написані» всі переживання.
  • Эмотивы отримують підвищені позитивні емоції при спілкуванні з природою.
  • Вони не можуть стримати свої емоції навіть при прочитанні книги або при перегляді драматичного кіно.
  • На роботі вони прагнуть завжди мати хороші стосунки з колегами, а значить, намагаються уникати конфліктів. Вони рідко звільняються, так як не прагнуть до змін.
  • Эмотивы схильні до різкої зміни настрою. Інтерес до чого-небудь також швидко змінюється.
  • У таких людей зазвичай вкрай невелике коло друзів, з якими вони можуть поділитися своїми переживаннями. Але більшу частину хвилюючих ситуацій дані особистості все-таки тримають у собі.
  • Зазвичай люди з эмотивным психотипом створюють міцні і надійні сім'ї, незважаючи на гостроту реагування.
  • Нерідко эмотивы схильні до депресій і навіть до суїциду.

Але мягкосердечность эмотивного психотипу часто полягає лише у зовнішньому реагуванні на ситуацію, всередині ж вони чітко і тверезо оцінюють події.

Жінки

Эмотивный тип особистості практично не створює слабкої статі проблем. Жінки з таким характером зазвичай досить скромні і щирі. В той же час вони не схильні робити напоказ, маніпулюючи своїми емоціями. Беручи заміж дівчину з эмотивным типом особистості, можна бути впевненим у її вірності, бо на першому місці у неї не буде секс чи увагу, а саме почуття кохання. Зрада, сприймається эмотивом-жінкою як страшну зраду, на яке вона навряд чи здатна.

Чоловіки

Але ті риси характеру, які у жіночому поведінці можна вважати плюсом, часто заважають чоловікам. Таких представників сильної статі часто називають слабохарактерних. Нерідко эмотивы сильно прив'язані до батьків, тому їм важко збудувати власну сім'ю. Це пов'язано і з тим, що чоловіки цього психотипу часто не можуть першими зробити крок і перевести дружні стосунки зі слабкою статтю в інтимні. Статеві стосунки у эмотивов зазвичай не відрізняються особливою різноманітністю. Эмотивные особистості не обговорюють зі своїм партнером статеве життя. Крім цього, будь-який стрес може привести до перерви в інтимному житті від декількох тижнів до декількох місяців.

Причини формування

Над тим, що впливає на формування эмотивного типу особистості, роздумували і розмірковують багато психологи і психоаналітики. Але так точних причин і не було виявлено, так як доведено, що тип особистості закладається ще в ранньому дитинстві і практично не змінюється на протязі всього життя. Але все-таки багато вчені впевнені в тому, що на дану акцентуацію впливає генетика. Дитина бере від батьків основу для розвитку, і на ній вже формується характер самої людини.

Також дуже важливо пам'ятати, що особистість людини починає формуватися ще в утробі матері, тому дуже важливою є атмосфера, в якій виношують плід. Всі співпереживання матері, її емоції і спосіб життя дають певний відбиток на майбутню особистість немовляти. І якщо майбутня мама емоційна, схильна до підвищеного почуття жалю, вона з трепетом ставиться до навколишнього природі, то й на характері малюка позначаться дані емоції.

Після народження дитина як губка «вбирає» в себе все те, що його оточує. І, швидше за все, якщо малюка будуть оточувати особи, яким властиве эмотивное поведінку, то і в рисах характеру майбутнього дорослого вони неодмінно виявляться.

Способи корекції поведінки

Коли эмотивная акцентуація вносить в життя людини дискомфорт, варто застосовувати деякі корекції поведінки. Для цього використовуються спеціальні засоби – тренінги. Ось кілька з них.

Спокій душі

Коли эмотитва турбує підвищена боязнь або він не дуже впевнений у собі, йому слід згадувати ті події, які викликали позитивні емоції. Слід повністю розслабитися і зануритися в ту ситуацію як можна глибше. Якщо йому вдалося старими емоціями витіснити боязнь або невпевненість, то потрібно запам'ятати ці почуття і застосовувати даний тренінг при необхідності.

Кіногерой

В будь-якій складній емоційній ситуації представляти себе супергероєм, якому по плечу вирішити будь-яку задачу. Потрібно приміряти на себе відважний образ. Намагатися розібратися з ситуацією так, як це зробив би ваш улюблений кіногерой. Вести так себе эмотиву потрібно до тих пір, поки він не подолає страх і невпевненість в собі. За допомогою даного тренінгу можна також підвищувати свою самооцінку і долати сором'язливість.

Коло друзів

У эмотива є досить вузьке коло друзів, з якими йому комфортно спілкуватися. Але слід збільшувати їх кількість. Метою даного тренінгу є збільшення комунікабельності людини з эмотивным типом особистості. Для цього слід кожен день заводити розмову з новими незнайомими людьми. Спочатку людей цього психотипу буде відчувати дискомфорт, але з кожним разом йому буде набагато легше робити перший крок у спілкуванні.

Зустрічні жарти

Багато эмотивы, чуючи глузування над собою, засмучуються і не можуть стримати такі емоції, як сльози або сильне збентеження. Це збуджує жартівників, і гумор в бік эмотивных особистостей стає все частіше. Щоб його зупинити, слід відповідати на нього жартом. Але відразу эмотивам важко придумати відповідь, тому варто заздалегідь запастися кількома варіантами і відповідати вже продуманими історіями. Але тут потрібно враховувати той факт, що жарти не повинні бути злими, а швидше добродушними.

Взаємини з іншими типами

Эмотивы – неконфліктні люди, тому їх відносини з іншими психотипів досить прості. Їм не властиво змінювати свою другу половину, эмотивные люди сприймають свою пару такою, яка вона є, намагаються підтримувати партнера в будь-якій ситуації. Эмотив добре взаємодіє з людьми, легко пристосовуючись майже до будь-якого характеру людини.

В парі з гипертимом тільки эмотивный людина здатна не реагувати на його поведінку, в глибині душі сподіваючись, що турбота і ласка змінять прагнення другої половини до пригод. І з часом, з роками у відносинах цих двох типів особистості може наступити ідилія, так як гипертим нерідко втомлюється від своєї активності і вчиться обережності. Эмотив з легкістю сприймає і истероида. Але тут з часом він може прийняти риси характеру істероїдного психотипу за нещирість і гру щодо себе, тому стосунки даних людей розірвуться.

Пари ж між шизоидом і эмотивом практично не зустрічаються, особливо в ранньому віці. Це пов'язано з тим, що ні того, ні іншого психотипу невластива риса завойовника, вони найчастіше вичікують, коли завоюють їх. Але в більш зрілому віці, якщо эмотивный людина «візьме все в свої руки», то може вийти пара з величезним почуттям поваги один до одного. Відносини будуть теплими та комфортними для обох.

Щоб пара складалася з двох эмотивов – явище дуже рідкісне. Це пов'язано з тим, що цей психотип повинен завжди допомагати іншим і не вміє цінувати турботу, яка йде в його бік. Ще однією рідкістю серед пар є зв'язок між эмотивным і тривожним типами особистості. Це пов'язано з тим, що обидві особи нерішучі і сором'язливі в залицяннях. Некомфортно обом буде і всередині стосунків. Так як эмотив неохоче дарує свою турботу тривожного. Він не бачить віддачі, а тривожний, у свою чергу, не відчуває захисника в эмотиве.

Відповідні професії

Сумлінність, відповідальність, чуйність – це саме ті якості, які в обов'язковому порядку будуть присутні в резюме людини з эмотивным типом особистості. Але не кожна професія буде підходити даного характеру. Найбільш комфортно эмотив буде себе почувати в тій спеціальності, де він зможе допомагати іншим, створювати гармонію і красу.

Досить часто эмотивные люди мають гарне почуття стилю, тому нерідко такі особистості стають музичними та ресторанними критиками, а також редакторами книжкових видань та журналів. Эмотивы відмінно контактують з дітьми. З них виходять хороші няні і вихователі в дитячих садах. Волонтери – також професія для них. Крім того, з эмотивных особистостей виходять хороші лікарі, ветеринари. Професія реставратор також підійде, так як вимагає відповідальності і уваги. Також добре буде себе почувати эмотив в професіях, пов'язаних з розведенням рослин, складання букетів.

Але є професії, які навряд чи підійдуть эмотивным людям. У них відсутні лідерські якості, так і покарати людину у эмотива не вийде. Тому на роль начальника эмотив не підійде. Так само як і на роль поліцейського.

Про те, які є типи особистості, дивіться у наступному відео.