Особливості змішаного типу характеру холерик-сангвінік

Психологи давно довели, що серед людей переважають всього чотири типи темпераменту: холерик, сангвінік, меланхолік і флегматик. Кожен з них відрізняється особливими, не схожими один на одного рисами характеру і особливостями поведінки.

У той же час відомо, що практично не існує людей, які належали б тільки до одного типу характеру. Найчастіше в одній людині одночасно змішані різні психотипи.

Легко можна зустріти людину, що володіє рисами холерика-сангвініка.

Відмінні риси

Холерики-сангвініки – це такі люди, які володіють рисами характеру і реалізують поведінкові моделі, характерні для двох типів темпераменту. У зв'язку з цим необхідно детальніше проаналізувати кожен з них.

Сангвініки

Так, люди-сангвініки досить комунікабельні, вони швидко знаходять спільну мову з іншими і люблять спілкуватися. Життєлюбні і здатні швидко змінювати різні види діяльності, вони не люблять рутинної роботи. Однак якщо в одній людині присутні не тільки сангвинические, але і холеричні риси, то різка зміна видів діяльності може викликати роздратованість і невдоволення.

Сангвініки швидко адаптуються до нових і невідомих їм раніше умов навколишнього середовища, а також добре контролюють свій емоційний стан.

Даний тип темпераменту схожий з холеричним в тому плані, що їх власники схильні голосно, швидко і виразно розмовляти, доповнюючи свою мову мімікою і жестами.

Холерики

Якщо переходити до опису характеру холериків, то слід зазначити, що дані люди досить швидко і легко збуджуються, часто можуть проявляти неврівноваженість, запальність і нетерплячість (кажучи науковими термінами, у них переважають реакції збудження над гальмуванням).

Якщо холерик поєднується з сангвініком, то дана особливість характеру трохи пом'якшується.

Крім іншого, холерики схильні до швидкої зміни настрою і досить яскравим проявів почуттів – всі події вони беруть близько до серця, а часто і на свій рахунок.

Дана риса характеру може проявлятися в повсякденному житті в не найкращому вигляді – холерики можуть здатися занадто образливими і сентиментальними.

З іншого боку, холерики – досить наполегливі по своїй натурі особистості. Якщо яке-небудь заняття викликає у них непідробний інтерес, то вони з ентузіазмом беруться за його виконання, з легкістю долають будь-які труднощі і усувають перешкоди, які постають у них на шляху.

Слід зазначити, що люди, що поєднують в собі характеристики холерика і сангвініка, здатні пом'якшувати і нейтралізувати деякі негативні риси характеру, притаманні будь-яким із цих типів темпераментів.

На підставі таких поєднань побудовані практично всі люди. Кожен з нас володіє рисами різних видів темпераменту. Саме тому кожен з нас є індивідуальністю.

Однак не варто забувати і той факт, що людина – істота по визначенню соціальне. Всі ми живемо в суспільстві інших людей і тому повинні знаходити з іншими спільну мову і намагатися йти на компроміси.

Про типи темпераменту людини дивіться у наступному відео.