Як розрахувати вагу і розмір торта на кількість гостей: метод розрахунку, поради

У даній статті ми порадимо, як правильно вибрати торт: його розміри і вагу для попереднього заходу.

Практично жодне свято не обходиться без смачного і красивого ласощі – торта. Деякі люди готують торт самостійно, інші ж віддають перевагу покупної солодощі. Однак і ті, і інші завжди задаються питанням: «А яка ж кількість торта необхідно придбати, щоб вистачило всім гостям?».

Як правильно розрахувати вага торта на кількість гостей?

Звичайно ж, коли мова йде про невеликому сімейному святі, на якому буде 5-10 чоловік, то питання про правильний розрахунок кількості торта не буде. В такому випадку найчастіше купується 1 торт вагою 0,5-1 кг і в принципі такої кількості солодощі для торжества буде цілком достатньо. Але якщо говорити про велике свято з великою кількістю людей, наприклад, про весілля, ювілеї і т. д., то питання це дуже актуальне.

Торт для гостей
 • Враховуйте той факт, що не всі гості, які будуть у вас на святі, будуть їсти солодощі. Такі висновки можна робити, звичайно ж, тільки в тому випадку, якщо точно знаєш про перевагу гостя або, наприклад, стан здоров'я, який не дозволяє їсти солодке, борошняне і т. д. На таких людей потрібно рахувати 50-100 г торта і то, тільки в тому випадку, якщо є припущення, що вони все-таки поласують вкусностью з поваги до вас.
 • Також потрібно враховувати, чи буде торт роздавати гостям після свята. Найчастіше роздають залишки солодощі, однак, деякі вважають за краще робити це в обов'язковому порядку. В такому випадку потрібно буде збільшувати кількість солодощі.
 • Ще один важливий момент – чи ви хочете залишити солодке ласощі на 2 день торжества або ж взяти трохи собі додому. Особливо актуальне це питання для тих, хто замовляє торт на весілля.
 • Загалом же прийнято розраховувати вага торта таким чином: на 1 дорослого гостя 150-200 г ласощі, на 1 дитину – 100-150 г ласощі.
Розраховуємо

Також визначаючи кількість торта, враховуйте калорійність загального меню урочистості:

 • Якщо свято буде не дуже тривалим і стіл буде не занадто калорійним, солодкого ласощі можна брати більше.
 • Якщо ж торжество буде святкуватися довго, а на столі буде велика кількість різноманітної їжі, то кількість торта збільшувати не варто. В цьому випадку рекомендовано дотримуватися вищеописаних розрахунків.

Залежність розміру і ваги торта

Часто люди, вибираючи торт на своє торжество, просять зробити його 3-ярусною, але при цьому вказують бажаний вага 2-3 кг. На жаль, розмір торта безпосередньо залежить від ваги ласощі. Неможливо зробити торт вагою в 1 кг, але при цьому оформити його у 2 яруси і прикрасити 2 кг фруктів.

 • Розраховуючи вага торта, враховуйте свої побажання щодо його оформлення та начинки, так як ці фактори безпосередньо впливають на вагу готового виробу.
 • Якщо ваш торт буде просочений повітряної не дуже важкої начинкою начебто суфле, то вага його збільшиться незначно. Якщо ж в якості начинки ви виберіть важкий крем, а прикрашати торт захочете свіжими ягодами або мастикою, то вага готового виробу збільшиться на 1-3 кг
Пряма залежність ваги від розміру торта

Тепер кілька слів про те, скільки ярусів можна зробити з певної ваги виробу:

 • Ласощі вагою в 1-4 кг можна оформити тільки в 1 ярус. Така вага торта не дозволяє зробити 2 ярусу.
 • Якщо ж ласощі буде важити хоча б 5 кг, то вам його з легкістю оформлять у 2 яруси.
 • 3-ярусний торт можна зробити з ласощі вагою 9-10 кг
 • Ну, а 4-хярусный торт може бути приготований тільки ласощі, вага якого буде перевищувати 12-13 кг.
 • Також варто згадати про фальш-ярусі, який необхідний в тому випадку, якщо людина хоче 2 яруси, але вага замовленого виробу дозволяє зробити торт лише на 1 ярус. Такий ярус представляє собою муляж, який красиво декорують під їстівні яруси торта і використовують для збільшення висоти ласощі.

Як бачите, кількість ярусів залежить від ваги торта, а він в свою чергу залежить від кількості запрошених гостей.

Вибір торта за вагою: поради

Щоб правильно визначити вага торта, потрібно дотримуватися певних рекомендацій. Дотримуючись їх, ви не потрапите в незручне становище, коли торта або не вистачить, або ж його залишиться стільки, що доведеться роздавати незнайомим людям.

 • Отже, підраховувати вага і розмір торта потрібно тільки виходячи з кількості гостей. Саме від цієї цифри слід відштовхуватися, а вже після можна збільшувати або зменшувати кількість ласощі виходячи з переваг гостей і ваших власних.
 • Наприклад, якщо на святі буде 10 дітей і 15 дорослих, то вважати кількість торта ми будемо таким чином: 10*0,100 (або 0,150, якщо діти ласуни), 15*0,150 (або 0,200, якщо серед гостей переважно чоловіки) та отриманий результат додамо – 10*0,100 = 1 кг, 15*0,150 = 2,25 кг; 1 кг + 2,25 кг = 3,25 кг готового виробу.
Ідеальний вибір торта
 • Проте ми не рекомендуємо замовляти точну кількість, яке вийшло при розрахунку. Наприклад, у вищеописаному випадку доцільно замовити 3,5 кг або 4 кг торта.
 • Далі подумайте про те, чи ви будете роздавати ласощі гостям додому. Якщо так, то на кожного гостя потрібно додати ще по 100 г смаколики.
 • Вже до подсчитанному кількістю торта ми рекомендуємо додавати ще 1 кг, щоб ласощі було в достатній кількості і щоб воно за необхідності залишилося і на наступний день після урочистості.
 • Вибираючи начинку для торта пам'ятайте, що ласощі з повітряним прошарком і начинкою виглядає більш пишним і більшим, ніж ласощі з важкої начинкою.
 • Живі квіти і ягоди так само надають торту об'єм, проте, ягоди на відміну від квітів і додають зайву вагу, який, до речі, вважають вагою торта, а це додаткові витрати.

Якщо ви вперше займаєтеся вибором торта і його ваги на торжество, краще всього скористайтесь професійною допомогою. Люди, які будуть готувати та прикрашати вашу солодкість, підкажуть вам, яку кількість торта на яку кількість гостей потрібно купувати, і підкажуть, що і як краще прикрасити смакота.

Відео: Розрахунок торта. Як швидко розраховувати торти?