Маса, вага нетто і брутто: в чому між ними різниця? Що більше: вага, маса нетто або брутто? Як розрахувати вагу, масу брутто, якщо відомо нетто: формула перекладу нетто в брутто. Маса товару без упаковки, чистий вага: нетто або брутто?

Вам потрібно розрахувати вагу брутто або нетто товару? Читайте в статті, як це правильно зробити.

Багато людей губляться, коли чують поняття «брутто», «нетто», «маса». Чим вони відрізняються між собою, та як правильно розрахувати той чи інший показник ваги? Давайте розбиратися у статті.

Що таке вага, маса вантажу нетто і брутто: визначення

Вага брутто і нетто

Часто в школі — на уроці математики, інституті, на лекціях з профпредметам або на роботі потрібно зробити розрахунки маси вантажу — нетто і брутто. Для початку давайте розберемося з визначенням цих понять:

  • Вага — це фізична величина, а саме сила, що впливає на горизонтальну або вертикальну поверхню підвіску.
  • Маса вантажу нетто — означає «чистий», тобто очищений від чогось. Це вага вантажу без тарування або упаковки.
  • Маса брутто — це вага виробу з тарою або упаковкою.

Ці поняття прийшли до нас з італійської мови. Якщо перекладати дослівно, то вони означають: брутто — «поганий», нетто — «чистий». Часто зустрічаються ці поняття в бухгалтерському обліку та економіці.

Маса, вага нетто і брутто: в чому між ними різниця, що більше?

Визначення — що таке брутто і нетто

Щоб зрозуміти, що таке маса брутто і нетто, потрібно розуміти різницю цих визначень.

  • Маса — це фізична міра величини. Завдяки їй тіло зберігає свій поступальний рух.
  • Вага нетто і брутто — це зовсім інші поняття, визначення яких були дані вище.

Варто відзначити, що вага брутто та вага нетто можна назвати масою, тобто все це фундаментальні величини, що вимірюються в грамах, кілограмах, тоннах.

Різниця між брутто і нетто полягає в наступному:

  • Брутто — це маса або вага виробу з тарою.
  • Нетто — це вага вантажу без тари, тобто чиста вага виробу.

Що більше з цих величин? З вищесказаного зрозуміло, що більше буде брутто, так як до чистого ваги товару додається ще і вага тари. Наприклад:

  • Вага чистого вантажу — нетто 10 кг
  • Вага тари — 1 кг
  • Вага брутто вийде таким: 10 кг + 1 кг =11 кг

Відповідно, вага брутто буде більше на 1 кілограм, ніж вага нетто. Але брутто може складатися не тільки із ваги чистого ваги нетто і тари, але й інших складових. Наприклад, консервовані огірки разом з банкою важать 1500 грам. Для розрахунку ваги нетто огірків, потрібно відняти не тільки вагу банки, але і масу розсолу. Тому важливо знати, що необхідно розрахувати, і що в тій чи іншій задачі мається на увазі під вагою нетто.

Як розрахувати вагу, масу брутто, якщо відомо нетто: формула переведення в брутто нетто

Існує багато задач на знаходження нетто і брутто. Але як розрахувати вагу, масу брутто, якщо відомо нетто? В цьому випадку повинен бути відомий і вага упаковки або інших складових продукту. Ось формула перекладу нетто в брутто:

Формула брутто

Наприклад: Вага чистого товару без тари дорівнює 14 кілограм. Вага упаковки складає 2 кілограми. При перекладі нетто в брутто виходить наступне значення: 14+2=16 кілограм.

Важливо знати: Часто буває так, що упаковка важить набагато більше, ніж товар. Це може бути при транспортуванні дорогої техніки. У деяких документах можна зустріти і таке поняття, як «брутто за нетто».

Це відноситься до дешевих товарах, у яких упаковка дуже легка і становить менше 1% від ваги товару. У цьому випадку вага тари ігнорується і брутто приймається за нетто.

Дані визначення застосовуються не тільки в харчовій промисловості, але і в нафтопереробній сфері. Наприклад, брутто нафти — це вага чистої нафти + вода, солі та інші домішки.

Відео: #229 Ціна Брутто і Нетто в Польщі.