Хвороба Шляттера колінного суглоба: симптоми, діагностика, лікування, профілактика

Якщо ви не знаєте як виявити і лікувати хвороба Шляттера, прочитайте статтю.

Хвороба Осгуда-Шлаттера (остеохондроз переднього великогомілкового горбка) проявляється від 10 до 15 років. Хоча хвороба частіше зустрічається у хлопців, такий стан речей змінюється, коли дівчата стають більш активними у спорті. Вважається, що етіологія є травматичною, із-за надмірної тяги сухожилля надколінка на незрілу эпифизарную вставку, що приводить до мікроразрушеніям. «Важкий» назва цієї патології походить від поєднання двох імен лікарів, які вперше описали її на початку 20-го століття: Роберт Бейлі Осгуд і Карл Шляттер.

Хвороба Шляттера колінного суглоба: симптоми

Це доброякісна несерйозна патологія, класифікується як форма остеохондрозу переднього великогомілкового апофіз.

 • Остеохондроз — дегенеративний процес, що впливає на кістки.
 • Передній апофіз великогомілкової кістки — це горбок гомілки, розташованої трохи нижче коліна. Тут вставлено сухожилля надколінка, структура, яка з'єднує надколінник і гомілку.
 • Захворювання часто зустрічається на двосторонній основі — на обох колінах.
Симптоми

Захворювання проявляє такі симптоми, як:

 • Поява виступів трохи нижче коліна
 • Біль у коліні, яка збільшується після фізичної активності
 • Набряк і нагрівання коліна.

В основному це відбувається коли стискається чотириголовий м'яз, сухожилля надколінка знаходиться в напрузі в точці його великогомілкової вставки. Механізм, який повторюється знову і знову, призводить до зміщення великогомілкового апофіз. Отже, буде прагнути окостеневать не в своєму природному місці. Звідси поява опуклості. Початок захворювання може бути пов'язане із спадковою схильністю.

Діагностика хвороби Шляттера

У разі хвороби Осгуд-Шляттера клінічне обстеження виявить очевидну горбистість і біль при тиску, випрямленні і згинанні коліна. Часто хлопчики повідомляють про почуття болю навіть при підйомі по сходах.

Діагностика

Після обстеження зазвичай рекомендується виконати:

 • Рентген коліна, щоб підтвердити наявність кісткової проекції під надколіннику іноді показує також фрагментацію кістки.
 • Экографический і магнітний резонанс, щоб оцінити тяжкість захворювання, а потім вибрати найбільш підходяще лікування.

Лікування хвороби Шляттера

Це, як правило, обмежується синдром (він має тенденцію до спонтанного дозволу) і рідко викликає проблеми, або постійні порушення. Однак існує безліч способів зменшити біль і зробити її більш терпимою, поки проблема не буде вирішена.

Фахівець може порадити:

 1. Повний або частковий відпочинок в залежності від випадку.
 2. Локальні льодові додатки (кріотерапія).
 3. Фізична терапія (ЛФК), якщо необхідно, призначаються болезаспокійливі засоби.
 4. Ультразвукова терапія. Процедура проводиться фізіотерапевтом, для зменшення запалення і стимуляції загоєння після декількох травм, включаючи синдром Осгуда-Шлаттера. Як випливає з назви, використовує звукові частоти, випромінювані кристалами, які позитивно діють на клітини і тканини організму. Хоча іноді одного сеансу достатньо, щоб відчути полегшення, цілком імовірно, що для повного поліпшення потрібно 3-5 сеансів. Ультразвукове лікування безболісно і триває близько 10-20 хвилин.
 5. Масаж глибоких м'язових тканин — відмінний засіб при легкої або помірної напруженості. Бореться із запаленням і сприяє розслабленню. Почніть з півгодини масажу, зосередившись головним чином на м'язах стегон і області коліна. Якщо масажист вважає, що є скупчення рубцевої тканини, він може використовувати техніку перехресного тертя в області колінної чашечки.
  Лікування
 6. Голковколювання. Ця практика включає введення тонких голок в певні точки тіла, щоб тримати біль і запалення під контролем. Як правило, це безболісна терапія, і варто спробувати, особливо відразу після появи перших симптомів. Голковколювання засноване на принципах традиційної китайської медицини і працює, стимулюючи організм виділяти певні речовини, в тому числі ендорфіни і серотонін, які діють як природні болезаспокійливі засоби.
 7. Під час фізичної активності часто рекомендується використовувати скобу для колінного суглоба, свого роду ремінець, який розташований під колінної чашечкою і служить для забезпечення стабільності і не обтяження суглоба.
 8. Якщо потрібно, призначають болезаспокійливі засоби.

Профілактика хвороби Шляттера

Звичайно, не можемо перешкодити нашим дітям і підліткам займатися фізичною діяльністю, однак необхідно пам'ятати, що основними пусковими механізмами захворювання є:

 1. Надмірні навантаження спортивної діяльності.
 2. Фізична активність на непридатною для тренувань ґрунті.
 3. Погана профілактика превентивної та компенсаційної ергономіки.

Кращий рада — насамперед не нехтувати болем в коліні і негайно звертатися до лікаря.

Уникати активності
Основні заходи:

 • Включення протоколів превентивної та компенсаційної роботи в програму тренувань негайно.
 • Підтримка фахівців, здатних виявляти проблеми такого типу.
 • Створення колективної роботи з фахівцями в галузі профілактики, оцінки та реабілітації.
 • Спостереження за подразненнями і болями у підлітків.
 • Періодичне виконання скринінг-оцінки стану суглобів.

Повинна бути також постійна інформація, для поінформування батьків і, у випадку дітей старшого віку, їх самих.

Відео: Як виражається хвороба Шляттера?