Попкорн дітям: з якого віку можна давати дитині попкорн? Користь і шкода покупного і домашнього попкорну для організму дітей: думка лікарів

З цієї статті ви дізнаєтеся, чи можна дітям давати попкорн.

Хто не знайомий з попкорном? Напевно таких людей вже і немає. А чи замислювалися ви, коли купуєте стаканчик з попкорном, він шкідливий чи корисний? Дізнаємося про це.

Користь і шкода покупного попкорну для дітей: думка лікарів

Дівчинка відмовляється їсти корисну їжу, вимагає попкорн

Попкорн готують з кукурудзи спеціального сорту, яка містить в собі воду і крохмаль. При нагріванні до 200ᵒC така кукурудза вибухає і вивертається назовні, збільшуючись при цьому в розмірах.

Сама по собі кукурудза не шкідлива для здоров'я, а навпаки – корисна. Вона містить вітаміни групи B, калій, поліфеноли, клітковину; малокалорійна.

Шкідливий сам принцип приготування попкорну. У місцях масового виробництва його готують на великій кількості рослинного масла, притому низької якості (пальмового), з додаванням багато цукру, карамелі чи солі. Після такої обробки попкорн з низькокалорійною кукурудзи перетворюється в висококалорійний продукт. Для поліпшення смаку виробники додають купу приправ, барвників, ароматизаторів, багато з них шкідливі для здоров'я.

Відомо, що найбільше виробляється попкорну в США. І хоча в цій країні, на виробництві попкорну, були масові випадки отруєння людей ароматизатором диацетилом, те, що попкорн шкідливий, визнають лише деякі американці, але не всі. А американські лікарі не радять попкорн є дітям до 4 років, всього лише тому, що маленькі діти можуть вдавитися.

Російські лікарі визнають, що попкорн, випущений в масовому виробництві, з різними добавками, солодкими і солоними, шкідливий для організму, особливо дитячого.

Користь і шкода домашнього попкорну для дітей: думка лікарів

Домашній попкорн, приготований на сковороді

Тепер в магазинах продаються упаковки кукурудзи, підготовленої для приготування попкорну будинку. Але такий попкорн теж не нешкідливий – він призначений готуватися в мікрохвильовій печі. А, як відомо, промені з мікрохвильовки шкодять нашому здоров'ю.

Щоб не нашкодити своєму здоров'ю, залишається старий дідівський спосіб – готувати попкорн на залізниці або чавунній сковороді з мінімальною кількістю масла, солі або цукру.

З якого віку можна давати дитині попкорн?

Попкорн дітям можна давати з 12 років

Американські лікарі радять давати дітям попкорн після 4 років життя.

Отже, тепер ми знаємо, що дітям до 12 років попкорн їсти не можна.

Відео: Як з кукурудзи виходить попкорн?