Скільки років планеті Земля з досліджень магнітного поля, її грунту, радіоактивного розпаду, визначення кількості гелію, метеоритного пилу, за кометами, Місяцем, Біблійним датуванням? Який же вік нашої планети: висновок

У даній статті ми піднімемо трохи спірне питання про вік Землі та методи його визначення. А також з'ясуємо, скільки років нашій планеті насправді.

Зміст

Такі загадкові питання, як освіта планети і зародження на ній життя, часто відвідують наші думки. Нехай не в кожного жителя, але більшість навіть школярів намагаються знайти цьому пояснення або якесь підтвердження. Вчені різних напрямів мають свої теорії, як це визначити.

Але найцікавіше, що і показання у них відрізняються один від одного. Тому пропонуємо розглянути найпоширеніші методи визначення віку Землі, а також їх отримані числа.

Дослідження магнітного поля для визначення віку Землі

Магнітне поле Землі – це дуже важливий елемент усієї цієї величезної системи. Адже вона є однією з головних умов, щоб можна було жити на нашій планеті. Більш того, саме це поле виконує захисну функцію Землі від простори космосу. З цієї причини всі живі істоти не відчувають на собі згубну реакцію сонячної радіації.

 • Давно вже відома теорія, що магнітне поле Землі слабшає. Причому результат вийшов з допомогою обчислень певного терміну, коли ядро зменшується в 2 рази – це 1400 років. В принципі, це мало. Тому передбачуваний вік Землі становить, можливо, трохи більше 10 тис. років. В іншому випадку, магнітне поле просто було б нереальних розмірів і з неймовірною потужністю.
 • Але в результаті недавнього експерименту, який проводили американські та британські дослідники, вийшли досить цікаві дані. Внаслідок аналізу циркону з'ясувалося, що захисна оболонка Блакитної планети з'явилася набагато раніше, ніж взагалі вважалося до цього.
 • Різниця виявилася в 750 млн. років. Нагадаємо, до цього моменту вважали, що магнітне поле Землі знаходиться у віці 3,1 – 3,46 млрд. років.
 • Проте вчені провели низку досліджень над цирконом, який був видобутий на території східної Австралії. Експерти думають, що саме цей мінерал відноситься до найдавніших знахідок за все існування Землі в ролі планети. Тобто, він відноситься до архейскому і катархейскому періодів, що охоплюють 4,4 млрд. років.
 • На превеликий жаль, більш детальну інформацію на сьогоднішній день з'ясувати неможливо, оскільки на камені були виявлені сліди тривалих сутичок з різними космічними тілами. Вчені думають, що тривалість таких космічних аварій становить близько 200 – 300 млн. років.
 • До речі, циркон має в своєму складі велику кількість урану, тому його часто використовують для наступного методу, про який ми і поговоримо.
Магнітне поле слабшає

Визначення віку Землі з ґрунті: уран-свинцеве датування

Великий фізик Томсон Кельвін говорив, що поки в надрах нашої планети знаходиться торій і уран, вона не тільки не буде остигати, але ще й зможе розігріватися. Його обчислення передбачали дуже швидке завершення життя на Землі. Він вважав, що це відбудеться по закінченню запасів вищезазначених мінералів, а без них Блакитна планета просто замерзне.

 • Але його учень Розенфельд помітив помилку, яку вчитель припустився мінімум 45 разів. Фізик не врахував, що швидкість обертань радіоактивних частинок не змінюється. Адже ні шалений тиск, ні велика температура надр планети не можуть на неї вплинути.
 • На одній зі своїх лекцій Томас Кельвін заявив, що через 4,5 млрд. років рівно 50% від усього початкового об'єму урану перетворюється в свинець. За цим методом можна точно визначити, скільки років шматка руди, зробивши лише аналіз кількості урану і свинцю.
 • Ця лекція завершився бурхливими оплесками, адже тепер все полягало лише за роботою геологів. Але, виявилося, що зробити це зовсім непросто, як здалося на перший погляд. Адже вся Блакитна планета покрита товстим шаром більш молодих вод, лав і гранітів, які утворилися через довгий час після її народження.
 • Представлена на лекції Кельвіна африканська руда довгий час залишилася найбільш давньою. На території Кольського півострова, де на поверхню Землі виходить частину найдавнішого кристалічного щита, фахівці розшукали породу, якої 1,5 млрд. років.
 • Але, незадовго після цього, на 1 місці знову виявилася Африка – з грунтом в 3 млрд. років. Зовсім недавно, на території Антарктиди знайшли руду у віці 4 млрд. років. Цей мінерал отримав назву чарнокрит.
Довгий час африканська руда займала перше місце за давнину порід

Зміст гелію, як спосіб визначення віку Землі

Велика частина гелію на нашій планеті відбувається від розпаду радіоактивних частинок гірських порід. Микроскопические атоми цього газового речовини вільно випливають в атмосферу.

 • Досить великим проривом у встановленні віку Землі цим способом стало вимірювання швидкості потрапляння газу в атмосферу. Експерти з'ясували, що цей процес більш швидко проходить в породах з високою температурою, а зі збільшенням глибини в надра планети, збільшується і гіркоту самої руди.
 • Фізик Роберт Джентрі все своє життя присвятив дослідженню граніту, який знаходиться далеко в надрах Землі. Він вважав, що це варіант безпечного заощадження небезпечних речовин, які б виділялися в процесі роботи електростанцій. Адже безпека зберігання полягає в тому, що радіоактивні відходи затримувалися б в породі на досить тривалий час.
 • У складі граніту знаходяться мінеральні кристали, які називаються цирконами. Дуже часто в ці речовини входять радіоактивні елементи. А в результаті має утворитися гелій, який, за логікою, виявляється в атмосфері. Надані цифри гелію в атмосфері, що не перевищують 300 млрд. тонн за весь період.
 • Через трохи часу вчений зробив висновок, що навіть дуже глибоко залягають циркони, мали в своєму складі велику кількість гелію. Тобто, вони будуть витікати найближчі пару мільярдів років. До речі, кожен рік витікає до 300 тис. тонн речовини.
 • Якщо припустити, що Роберт Джентрі в своїх розрахунках виявився прав, а наша планета в дійсності існує лише 5-6 тис. років, то немає нічого дивного в тому, що в надрах Землі така велика кількість гелію.
У надрах землі запасів гелію ще на мільярди років

Метеорна пил в розрахунках віку Землі

Найбільш вірним способом обчислення віку Землі стане розрахунок нікелю з океанських вод. Адже щороку на нашій планеті осідають десятки тисяч тонн метеорної пилу, а океан займає більшу частину всієї планети. Ці мікроскопічні космічні частинки в своєму складі мають 2% нікелю.

 • Метеорна пил також випадає і в річки, які омивають ґрунту, тим самим змиваючи її і звідти. Але обчислення фахівців засмутили прихильників того, що Землі вже кілька мільярдів років. Адже в океанських водах кількість нікелю виявилося зовсім.
 • Зразки земної кори, відібрані для наукового експерименту, підтвердили цей результат. Якщо дотримуватися теорії, що планета існує вже кілька мільярдів років, то цього елемента, хоча б в одному випадку, було б набагато більше.
 • В наслідок, напрошується висновок, що наша планета порівняно молода. Вчені-креаціоністи одноголосно стверджують про невеликому віці Землі. Вони кажуть, що Блакитна планета існує не більше 6 тис. років.
 • На сьогоднішній день багато вчених не погоджуються з цією гіпотезою. Причиною цього є те, що немає точних даних про кількість надходить метеорної пилу на Землю. Адже в порівнянні з іншими планетами Сонячної системи наш будинок займає ряди невеликих планет.
Не так вже й багато осіло метеоритного пилу на нашу планету

Як комети допоможуть визначити вік Землі?

Прихильники теорії великого вибуху вважають, що комет стільки ж років, скільки і нашій планеті. Адже вся Сонячна система утворилася з єдиного хмари.

 • Якщо брати до уваги інші якісь косметичні тіла, комети – це не великі астрономічні формування. Їх діаметр становить лише кілька кілометрів.
 • До складу комет входять гази, лід і маленькі частинки найрізноманітніших металів. По витягнутих орбітах вони обертаються навколо Сонця. Коли комета зовсім близько наближаються до головного світила, від сильного перегріву вони втрачають практично половину всієї своєї маси.
 • Відірвавшись, вона відлітає, а через деякий час стає повноцінною кометою. Цей процес, так званої регенерації, триває всього лише кілька тисяч років.
 • В нашій Сонячній системі існує досить невелика кількість цих космічних тел. Важливо врахувати, що більшість з них невеликого розміру. Розрахунок віку Блакитної планети за комет також підтверджує її досить молодий вік.
 • Прихильники теорії великого вибуху, які вважають, що Землі вже більше 4,5 млрд. років, висунули своє пояснення цьому факту. Вони кажуть, що великі комети вилітають за межі Сонячної системи і з цієї причини їх просто не видно. Ця невидима нами частина Всесвіту вже отримала назву – хмара Оорта.

Що скаже Місяць вік Землі?

По суті, це єдина і вірна супутниця нашої планети. Як і комети, що вона має такий же вік зародження. До речі, Місяць у собі укладає ще і версію про віці з метеоритної пилом.

 • Не будемо повторюватися, а перейдемо до цифр. Магнітне поле Місяця і її активність прогнозує вік 6 тис. років, і не більше. Що сходиться з вищевказаної теорією з кометами.
 • Також космічна пил має невеликий шар, що ще раз засвідчує молодий вік Місяця і, відповідно, Землі.
Місяць і комети говорять про невеликому віці

Більш точний підхід фіксування віку Землі – радіоактивний розпад

Після великої кількості невдалих спроб у визначенні віку нашої планети, зрештою, вчені знайшли новий спосіб проведення розрахунків. Цей метод став доступним лише після того, як в лабораторіях було точно вивчено явище радіоактивних речовин. Тепер же він вважається досить сучасним і об'єктивним способом.

 • В результаті багатьох експериментів вчені встановили, що деякі хімічні елементи мають нестійким положенням атомів. Вони весь час руйнуються і, рухаючись, приходять до сусідніх хімічним елементам, які мають меншу атомну масу. Такі атоми стали називатися радіоактивними.
 • На сьогоднішній день радіоактивність досить широко поширюється у визначенні віку гірських порід. Адже, провівши нескладні розрахунки, є можливість обчислити, скільки ж часу минуло з тієї пори, коли порода прийняла тверде стан.
 • Для цього необхідно просто визначити загальну кількість свинцю, який утворився з урану. Варто відзначити, що звичайний свинець володіє атомною масою 206,2 г/моль, а утворений з урану матеріал – 207,2 г/моль.
 • Використовуючи цей спосіб, вчені визначили, що деякі гірські породи існують вже 3,5 млрд. років. На підставі цієї інформації можна говорити, що від моменту виникнення нашої планети пройшло не менше 3 млрд. років.
 • Але доцільно пам'ятати, що таким чином визначається вік Землі тільки від того періоду, коли вона вже прийняла затверділу поверхню. Тут виключається той час, коли від утворення самої планети на ній з'явилася тверда кора.
Радіоактивний розпад також говорить про неабияке віці планети

Скільки років Землі згідно Біблії?

За тим подіям, про які розповідається в Біблії, є можливість розрахувати вік Землі. За основу взяті добу, що дорівнюють 24 годинах:

 • перший чоловік – Адам, з'явився на світ на 6 добу після створення Богом Блакитної планети;
 • на момент народження Якова, Адам був у віці 130 років, а помер він у 930 році;
 • всесвітній потоп стався в 1657 році після утворення Землі. У результаті виходить, що від смерті Адама до народження Ноя пройшло 1066 років;
 • від смерті Авраама до появи на світ Ноя тривало ще 885 років;
 • від догляду Ноя до народження Сифа – тільки 295 років;
 • у Біблії говориться, що життя ізраїльтян на території Єгипту тривала 429 років;
 • перший храм зводився 481 років;
 • юдейські правителі царювали 426 років;
 • так звана Вавилонська неволя тривала 69 років;
 • ізраїльтяни повернулися до Ісуса Христа через 483 року.

На основі цих даних можна сміливо сказати, що на 2018 рік період від Воскресіння Христового становить 1985 років. В результаті, за Біблією нашій планеті 6 109 років.

Хронологія Біблії говорить про молодість нашої планети

Вік Землі: скільки ж років нашій планеті?

Прихильники теорії Дарвіна і великого вибуху не можуть довести величезний вік Землі. Але всі їхні аргументи – це вагомі контраргументи. Слід нагадати, що вчені сперечаються про справжній вік нашої планети не з церквами, а між собою.

 • При цьому всьому, матеріалісти дотримуються теорій, які мають безліч протиріч. В наслідок, породжуються питання, на які ніхто не може відповісти.
 • Питання про вік Землі в сучасному світі дуже важливі, але розумні відповіді на них просто відкидають багатомільярдні століття існування Землі, і при цьому, підтверджують Розумне Творіння.
 • Оскільки є місце для існування альтернативи, просто її не можна відкидати. Тобто, концепцію креаціонізму слід сприймати, як наукову конкурентну, не дивлячись на її релігійне походження.
 • Не можна упустити з виду, що знайдені зразки алюмінію і кальцію в деяких метеоритах мають частинки, вік яких доходить навіть до точної цифри – 4567 млн. років. Але це говорить про зародження всієї Сонячної системи. А наша планета ну ніяк не може бути старше Сонця.
 • Тому напрошується висновок у такому розходженні поглядів і взагалі різних вікових цифр – свідчення говорять за різні періоди. Можливо, наша планета була газовою хмарою, що включав найдавніші частинки урану і цирконію. Нагадаємо, що їм більше 4 млрд. років.
 • Ось вчені знайшли підтвердження самого початку. У процесі формування з'являлися нові породи, що мають різний вік. А ось вже формування Землі в звичному для нас вигляді підтверджується рядом наукових і релігійних версій.
 • Тому вік Землі має різні числа. Зародження всієї системи і нашої планети, в тому числі, має один вік, а ось її формування – це вже абсолютно інша дата.

Відео: Скільки років нашій планеті Земля?