Коли можна митися і купатися при вітряній віспі дітям, підліткам, дорослим у ванні, під душем, в лазні і гуляти, на який день? Можна вмиватися при вітряній віспі, мити голову дорослому і дитині? Чи можна при вітряній віспі митися в марганцівці, з дігтярни

Як і коли купатися при вітряній віспі.

Зміст

Думка щодо цієї хвороби у молодих педіатрів та лікарів, які пройшли стару школу, кардинально розходяться. Молоді люди вважають, що приймати ванну, якщо немає температури і сильного свербіння можна, і навіть потрібно, так як це сприяє загоєнню ранок і ніяк не впливає на поширення інфекції.

Чому при вітряній віспі не можна митися, купатися у ванні, під душем, в лазні з милом?

Звичайно, якщо у дитини висока температура, він себе дуже погано почуває, відчуває нездужання, то про ванної мови не може бути. Так як гаряча ванна може сприяти підвищенню температури.

Справа в тому, що хвороба розвивається нападоподібним і скачкообразными періодами. Це обумовлено тим, що вірус живе в організмі декілька днів. Це сприяє появі висипань практично кожен день. Тож марно чекати висихання кірочок.

Коли можна митися і купатися при вітряній віспі дітям, підліткам у ванні, під душем, в лазні з милом на який день?

Приймати ванну можна в самому початку хвороби або в самому кінці, різниці ніякої немає. На тілі можуть бути як ранні висипання, так і вже підсохлі скоринки.

Якщо дитина почуває себе добре, і він брудний, то має сенс купувати його швидко під душем. Немає необхідності занурювати його у ванну і намилювати повністю. Але обполоснути під душем дуже навіть корисно.

Вітрянка у дитини

Коли можна митися і купатися при вітряній віспі дорослим у ванні, під душем, в лазні з милом на який день?

Лазня і душ при вітряній віспі:

 • Паритися при вітряній віспі не можна. Це сприяє размокание кірочок і посилення свербежу. Щодо лазні, то всі процедури з дуже високою температурою в період хвороби виключені. Справа в тому, що нерідко при вітряній віспі спостерігається висока температура, тому, якщо ви будете паритися в лазні, це може сприяти підвищенню температури.
 • Не дозволяється терти ранки і кірки, обдирати їх. Тому якщо ви приймаєте водні процедури під час вітрянки, або купаете своєї хворої дитини, в цьому випадку краще всього використовувати дігтярне мило без мочалки. Тобто мило наноситься на руку і потім омивається тіло дитини.
 • Зверніть увагу, що вітрянка — інфекційне захворювання, яке може ускладнитися різноманітними умовно-патогенних мікроорганізмів. Такими як стафілокок і стрептокок, вони концентруються на шкірі в значній кількості. Разом з потом і жиром їх кількість збільшується, тому рекомендується жаркий час року приймати душ 2 рази на день.
 • Можна використовувати дитяче, дігтярне мило або слабкий розчин марганцівки. Це буде сприяти знищенню інфекції та припинення виникненні нових виразок.

Можна вмиватися при вітряній віспі, мити голову дорослому і дитині?

Мити голову при вітряній віспі, якщо вона дуже брудна, не просто можна, а й потрібно. Для цього використовуйте дитячий шампунь. Після цього можете обполоснути волосся слабким розчином марганцівки. Ретельно просушіть волосся і шкіру голови, змастіть антисептиками.

Обробка виразок при вітряній віспі

Чи можна при вітряній віспі митися в марганцівці, з дігтярним милом?

Рекомендується приймати ванну з відварами лікарських трав. Це череда, календула і ромашка. Трави відрізняються антибактеріальним ефектом і сприяє швидкому загоєнню виразок.

Також можна приймати ванни із слабким розчином марганцівки. Для цього у ванну з теплою водою додайте на кінчику ножа перманганату калію. Вода повинна бути злегка рожевою. В такому розчині можна посидіти 5 хвилин. Ні в якому разі не дозволяється терти ранки і кірки. Тому після ванни рекомендується просто промокнути воду.

Вітрянка у дитини

Коли можна гуляти після вітрянки, на який день?

Щодо прогулянки під час вітрянки, думка педіатрів розходяться. Одні вважають, що ні в якому разі не можна гуляти на вулиці для того, щоб не заразити дітей. Але деякі лікарі вважають, що прогулянки сприяє зміцненню імунітету і швидкому одужанню. Тому рекомендують гуляти з дитиною подалі від дитячих майданчиків та громадських місць. Можете прогулятися в парку.

Вибирайте зручну, комфортну одяг, щоб нічого дитині не терло. Під час хвороби не відвідуйте заходи, не ходіть з дитиною в цирк. Не ведіть його ні на які виставки та дитячі майданчики. Варто триматися подалі від людей і тим більше дітей.

Інкубаційний період при вітряній віспі становить 3 тижні. Всі ці три тижні дитина є заразним. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Дуже багато клітин вірусів знаходиться в рідині, яка витікає після розриву ранок.

Купання при вітряній віспі

Як правильно дотримуватися гігієни при вітряній віспі і полегшити стан хворого: поради

Дорослий досить важко переносять захворювання на вітрянку. У дітей вона проходить досить швидко і просто. Можна вважати за захворювання середньої тяжкості. Деякі діти за винятком висипки, не відчувають більше ніякого дискомфорту. У багатьох дітей не виникає навіть температури. Тому перед проведенням будь-яких процедур, орієнтуйтеся на стан малюка.

Гігієнічні маніпуляції і поради:

 • Якщо спостерігається висока температура, в цьому випадку рекомендується давати дитині жарознижуючий. Це може бути Нурофен, Панадол або Парацетамол. Крім того, регулярно обробляйте ранки і нові висипання. Справа в тому, що хвороба розвивається хвилеподібно. Тобто на тілі можуть бути одночасно як нова висип, так і стара.
 • Незалежно від того, на якій стадії захворювання, необхідно кілька разів на день проводити обробку ранок. Це робиться за допомогою розчину фукорцина, зеленки та інших антисептиків.
 • Так як тіло при вітряній віспі може свербіти, спробуйте злегка зменшити свербіж. Для цього дозвольте дитині прийняти теплу ванну і потім промокніть тіло рушником. Така процедура допоможе трохи знизити свербіж.
 • Зараз існує величезна кількість популярних сучасних засобів, якими можна обробляти виразки. Багато лікарі, молоді педіатри та терапевти не рекомендують використовувати зеленку для обробки виразок. Можна застосовувати сучасні лікарські засоби: Каламин, Ацикловір, Герпевір.
 • Дуже часто діти розчісують виразки, прищики. На їх місці нерідко залишаються шрами і сліди. Щоб уникнути цього, намагайтеся відволікати дитину якомога частіше. Тому більше гуляйте з ним на вулиці, у парку чи біля водойм, які є у вашому районі.
 • Не варто водити дитину в розважальні центри і місця великого скупчення людей і дітей.
 • Зменшує період захворювання обробка ранок Ацикловіром. Це мазь, яка бореться з герпетическими висипаннями.
 • Вітрянка — інфекційне захворювання, яке викликане одним із вірусів герпесу. Це захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Ваше завдання полегшити стан дитини і як можна швидше сприяти одужанню.
Купання при вітряній віспі

В основному досить консервативного лікування з обробкою ранок фукорцином або зеленкою. У важких випадках, при дуже сильних ураженнях і високій температурі, призначають противірусні таблетовані препарати.

ВІДЕО: Купання при вітряній віспі