Блокада при артрозі плечового суглоба: для чого роблять? Препарати для проведення блокади плечового суглоба

Навіщо і як робиться блокада плечового суглоба при артрозі.

Блокада — це введення ін'єкції в суглоб. В даному випадку препарат вводиться в область плечового суглоба. У цій статті ми розповімо, яким чином, і з використанням яких препаратів, проводиться блокада плечового суглоба.

Блокада при артрозі плечового суглоба: для чого роблять?

Найцікавіше, що блокада використовує не тільки при артрозі, але ще при величезній кількості інших захворювань. Серед них розтягнення м'язів і зв'язок, артрит, бурсит, ревматоїдний артрит, хвороба Бехтерева та інші недуги. Основна перевага даної маніпуляції в тому, що лікарський препарат вводиться не через кров, а безпосередньо в місце, в якому відчуваються хворобливі симптоми, тобто в даному випадку це плечовий суглоб. Дійсно, саме це місце досить часто піддається артрозу з-за того, що є рухомим.

Досить часто це трапляється у людей, які працюють в специфічні умови. Часто це відбувається з працівниками шахти, нерідко у важкоатлетів і людей, які зайняті важкою фізичною працею. Блокада дозволяє в короткий період часу зменшити больовий синдром або взагалі позбутися від нього на досить тривалий термін.

Тобто немає необхідності робити уколи, вводити нестероїдні протизапальні засоби у м'язи або інші препарати у вену. Тому як це потрібно робити стабільно кілька разів в день. Блокада може позбавити від болю строком до одного місяця, можливо навіть довше, залежно від введеного препарату.

Блокада у спортсменів

Як і чим виконується блокада при артрозі плечового суглоба?

Препарати, які використовуються для проведення блокади, вибирає лікар, залежно від тяжкості недуги і особливостей здоров'я пацієнта, наявності хронічних захворювань у нього.

Варіанти препаратів:

  • Якщо разом з артрозом спостерігається сильне запалення суглобів, бурсит, артрит, то в такому випадку для зняття больового синдрому часто використовують нестероїдні протизапальні препарати, а також звичайні анальгетики. Найчастіше вводять Лідокаїн, Новокаїн та Диклофенак. Укол може робитися не безпосередньо в суглоб, а біля нього, в синовіальну сумку або ж в кісткову тканину. Все залежить від тяжкості недуги, і його проявів. Також нерідко з метою зменшення запалення, зняття болю, в область суглобів водять кортикостероїди, тобто гормональні препарати, серед яких Дипроспан.
  • Крім цих препаратів часто вводять хондропротектори. Це дійсно важливо при артриті, бо як всередині синовіальної сумки недостатньо мастильної рідини, завдяки якій може нормально працювати суглоб. Відповідно при артрозах найчастіше і вводять хондропротектори в область суглоба, для того, щоб уповільнити процес руйнування і відновити його роботу. Але не тільки ці кошти використовуються для введення в область плечового суглоба. Дуже часто лікар вибирає комбіновані препарати, нерідко вводять Но-шпу або судинорозширювальні препарати. Але ці ліки в основному використовується для того, щоб поліпшити транспортування корисних речовин, а також притік основних компонентів до суглоба і для посилення терапевтичного ефекту.
  • Іноді можуть колотися гомеопатичні препарати. Але це робиться в дуже рідкісних випадках, лише коли всі інші ін'єкції не дали очікуваних результатів.
  • Багато інформації існує щодо блокади Дипроспаном. Це гормональний препарат, який діє поетапно. Він моментально допомагає усунути запалення, а також не дає внутрішньосуглобової рідини виходити за межі синовіальної сумки. Варто відзначити, що цей препарат ефективний тільки для зняття больового синдрому. Він жодним чином не лікує суглоб, і не допомагає його відновленню. Відповідно це засіб використовується при артрозі в якості різновиду знеболюючого препарату. Найчастіше ліки використовують тільки в тому випадку, якщо ніякі інші препарати не допомогли. Тобто нестероїдні протизапальні ліки є неефективними.
Укол в суглоб

Лікарі відзначають, що Дипроспан варто використовувати тільки в крайніх ситуаціях, коли інші методи лікування не дають ніякого ефекту. Тому що це препарат, який лікує, але з часом сприяє прогресуванню руйнування суглоба і хрящової, кісткової тканини. Відповідно найкраще робити подібні уколи не часто, не більше 4 разів на рік. Пацієнти в свою чергу відзначають, що ефективність блокади зменшується з кількістю проведених уколов. Тобто, чим частіше робити таку блокаду, тим менш ефективною вона є.

Відгуки про використання блокади

Відгуки пацієнтів про блокаду розділилися. Дійсно, багато кому допомагає зменшити біль, а також відновити рухову активність. Але багато хто взагалі ніяк не зазначив ефективність такого лікування. Все залежить від стадії захворювання, а також супутніх недуг. Справа в тому, що людям з аутоімунними захворюваннями, а також цукровий діабет, не рекомендують робити подібні ін'єкції. Тому що вони можуть істотно вплинути на подальший здоров'я пацієнта, а також викликати масу побічних ефектів.

Виконання блокади

Відгуки:

Євгенія 45 років. Робили блокаду нестероїдними протизапальними засобами, з-за того, що був забій. На тлі цього почав розвиватися і прогресувати артроз. Дійсно, ліки допомогло зняти біль і покращилася рухливість суглоба. Тепер можу вільно працювати пліч-о, а також рукою. Піднімати її досить високо.

Ольга, 55 років. Страждаю артрозом протягом декількох років. Перепробувала багато всього, що це в мене не перша блокада. Найбільш ефективною виявилася блокада з використанням Дипроспана. Хоча довго не хотіла її робити, бо читала, що препарат є гормональним і не зовсім нешкідливим. Але крім цієї ін'єкції нічого не допомогло. Все одно плече дуже сильно боліло, я не могла піднімати руку і виконувати звичайні домашні справи. З Дипроспаном дійсно ситуація значно покращилася. Я тепер можу вільно робити не дуже важку домашню роботу.

Олег, 60 років. Страждаю артрозом з-за того, що півжиття пропрацював у шахті прохідником. Перші симптоми почав відчувати у віці 48 років. Страждаю досить давно, часто турбує біль, а також погано працює рука. Але з блокадою дійсно ситуація стала краще. Мені кололи декілька препаратів одночасно. Це Но-Шпа, а також нестероїдні протизапальні препарати. Іноді доктор вводив Лідокаїн і Новокаїн. Це дійсно допомогло надовго позбутися від болю, і хоч якось жити нормальним життям.

Введення ліки

Блокада — іноді єдиний спосіб зняти біль і повернути до життя уражений суглоб.

ВІДЕО: Блокада плеча