ЛФК плечового суглоба: комплекс вправ. Як правильно робити вправи для плечових суглобів в домашніх умовах?

Кожен з нас може зіткнутися з проблемами плечових суглобів. Це може бути хвороба або травма. У будь-якому випадку, для нормального відновлення не обійтися без спеціальної лікувальної фізкультури.

Біль в плечовому суглобі може виявлятися з різних причин, але практично завжди для лікування використовується комплексна терапія. Однією з важливих заходів у даному випадку є лікувальна фізкультура, іменована скорочено ЛФК. Вона спрямована на відновлення суглобів після травми, вивиху або операції, а також при артрозах і артритах. Завдяки гімнастиці рухливість суглобів збільшується, м'язи зміцнюються, а фізична активність нормалізується.

ЛФК плечового суглоба: основні правила

ЛФК плечового суглоба

Плечовий суглоб оточується каркасом з м'язів, який дає функціональність і дозволяє йому рухатися в будь-якій площині. Але якщо рухи будуть одноманітними, то це призведе до атрофії м'язів, які не використовуються. Завдяки спеціальним вправам можна досягти гарного результату, але при цьому є деякі правила, яких варто дотримуватися:

  • Вправи повинні виконуватися регулярно. Зазвичай лікар розробляє схему і час тренувань. Так от їх треба дотримуватися.
  • Щоб попередити додаткові травми, обов'язково дотримуйтесь максимальну безпеку при заняттях. В цьому випадку враховується стан зв'язок, наявність захворювань і прояв їх симптомів.
  • Розподіляйте розвантаження рівномірно. Ваш плечовий суглоб не повинна перевантажуватися. Якщо ви занадто сильно втомлюєтеся, то знизьте навантаження.

Навантаження збільшуйте поступово. Під час вправ не нервуйте, робіть все акуратно і, головне, не поспішайте. Багато чого залежить від вашого стану. Не варто збільшувати навантаження, поки м'язи не будуть в нормальному тонусі. Крім того, різко відмовлятися від навантажень теж не можна. Зниження здійснюється плавно і поступово.

ЛФК плечового суглоба: вправи, порядок виконання

Вправи

Вправи при виникненні болю в плечових суглобах можна робити і в домашніх умовах. Вони можуть виявитися дуже корисними, якщо людина відчуває біль і це обмежує його руху. Ще фізкультура нерідко призначається в якості профілактики. Вона дозволяє розтягувати і розігрівати м'язи для подальших навантажень.

Спочатку вправи краще робити разом з лікарем, але потім ви вже будете робити їх самі. Всі вправи виконуються у вертикальному положенні, тобто стоячи. Кожна вправа робиться по 10 разів протягом усього дня:

  • Підніміть Руки вгору долонями один до одного. Тепер тягніться вгору пальцями і повільно розгортайте долоні. Далі починайте тягнути руки вгору, і поверніть долоні один до одного. Час виконання становить приблизно 3-5 хвилин. Тут важливо враховувати стан. Після завершення плавно опустіть руки.
  • Руки розведіть в сторони і слідкуйте вліво. Пальці правої руки при цьому тягніть вперед. Ще важливо злегка повернути голову і підняти її вгору. Точно також робимо вправу на другій руці. Таким способом можна відновити рух шийного та плечового відділу. Для кожної сторони треба зробити по 10 поворотів.
  • В тому ж положенні підгинаємо кисті трохи до себе і повертаємо їх вперед і назад по 5 разів.
  • Тепер відведіть руки назад, щоб кисті виявилися трохи нижче, ніж плечі. Стискайте і розтискайте кулаки так, щоб ваша долоня распрямлялась максимально. Така вправа зазвичай використовується для лікування плечового остеохондрозу.
  • Руки повертаємо в положення — «сторони» і стиснувши кулаки обертаємо їх вперед і назад. По 5 разів буде достатньо.
  • Підніміть руки вгору і зігніть їх. Правою долонею обхопіть лівий лікоть, а потім навпаки. Плечі по черзі тягніть вгору, щоб відчувалося розтягування.

Під час виконання останнього вправи не прогинайте поперек. Гімнастику виконуйте щодня. Тільки так ви досягнете гарних результатів і м'язи швидко відновляться.

Відео: ЛФК для розробки плечового суглоба

<>