Як правильно молитися вранці, читати ранкове молитовне правило? Ранкові православні молитви російською мовою для читання для православних людей, для початківців

У статті ви дізнаєтеся про те, що таке ранкова молитва і як правильно її здійснювати, а також навіщо вона потрібна.

Що таке ранкове молитовне правило?

Кожен істинно віруюча людина знає, що кожен день потрібно молитися. Молитва для нього – це своєрідний спосіб медитації, осмислення своїх діянь, шанс подякувати Господа і розповісти про свої страхи.

ВАЖЛИВО: Певні молитви заслуговують читання в ранковий час після сну. Читати таку молитву можна до закінчення першої третини всього дня. Це не більше, ніж 4 години після того, як стало сонце.

Ранкове молитовне правило – це ряд молитов, які слід читати у першій частині дня. Як правило, це молитва єдина для всіх священнослужителів православних церков. Молитва ця сокровенна і має найкрасивіші слова, що вихваляють Бога.

У ранковому правилі міститься все, що людина може і повинен сказати Господу:

  • Вдячність за життя і прожиту ніч
  • За здоров'я і сили з ранку
  • За померлих рідних
  • За живих близьких людей

Ранкова молитва написана російською мовою досить просто і доступно, так, щоб будь-якій вона могла достукатися в серце.

Правила читання ранкової молитви

Як правильно молитися вранці, як правильно читати ранкову молитву?

Будь-Святий Отець у будь православної церкви обов'язково скаже, що читати ранкове молитовне правило слід тільки тоді, коли ви вже прокинулися повністю. Розум для молитви і свідомість має бути ясним, а кожне ваше слово повинно іти від серця.

Ранкове молитовне правило містить кілька молитов. Але якщо ви пересічна віруюча людина, а не священнослужитель, ви можете обмежитися лише двома-трьома молитвами, найулюбленішими і зрозумілими. Виберіть для себе найбільш яскраві молитви і читайте їх вранці перед іконою, вникаючи в кожне слово.

Сучасна людина живе в ногу з часом. З розвитком технологій, з'явилися такі способи благання, як прослуховування аудіофайлів. Так, ви також можете прослухати ранкові молитовні пісні по дорозі на роботу в навушниках або машині.

Головне для вас – чітке усвідомлення, розуміння і прийняття кожного молитовного слова, будь воно прочитана вами напам'ять або повторено за піснею. Звичайно ж, в ідеалі треба мати вдома ікони, і саме вдома, в рідних стінах з ранку помолитися перед тим, як залишити дім і розпочати роботу.

Ранкове молитовне правило: всі молитви

Для читання ви можете вибрати абсолютно будь-яку молитву з нижче перерахованих.

Молитва митаря — молитва, за допомогою якої людина робить покаяння, визнаючи свої гріхи і просячи прощення.

Молитовне ранкове правило: молитва № 1

Молитва «предначинательная» — необхідна для того, щоб розпочинати ранкове молитовне правило. Після неї йдуть всі інші молитви або тільки ті, які ви вибрали. Вона необхідна для морального спокою, доброго настрою, очищення душі й тіла від сумнівів і страхів, тривог.

Початок ранкової молитви

Як правило, молитва Святому Духу» читається священнослужителем перед початком будь-якого служіння. Святий Дух — це одна з осіб Господа і ця молитва потрібна для того, щоб показати свою повагу і любов Бога.

Одна з головних ранкових молитов

«Трисвяте» входить в склад початку будь-якої церковної служби. Молитва дуже сильна, вона читається тричі і в ній людина просить прощення і помилування у Господа.

Важлива частина будь-якої служби у церкві

Красива і сильна молитва, яка потрібна для «єднання» людини з самим собою, зі світом, з людьми і, звичайно ж, з Господом.

Молитва До Пресвятої Трійці

Найсильніша молитва — це «Отче Наш», яку повинен знати кожен православний чоловік. З неї починається день віруючого і їй же закінчується. Вона зміцнює віру в Господа, дарує сили на новий день і допомагає впоратися з труднощами.

Отче Наш

Ця молитва віддає честь Святої Трійці.

Тропарі Трійкові

Далі вам пропонується повний список молитов, які ви можете читати кожне або святковий ранок. Робити це слід обов'язково перед святими образами для того, щоб ваші молитви були почуті і прийняті Господом. Обов'язково читайте молитви з чисто душею і щирим серцем, розуміючи і чітко вимовляючи кожне слово.

ПОРАДА: Якщо ви не знаєте молитов, випишіть їх собі. Спершу можна читати з аркуша, потім трохи відривати очі і тільки з часом, коли ви вивчите молитву, читайте її, як пісню.

<>Ранкові молитви:
Ранкова Молитва № 1
Ранкова Молитва № 2
Ранкова Молитва № 3
Ранкова Молитва № 4
Ранкова Молитва № 5
Ранкова Молитва № 6
Ранкова Молитва № 7
Ранкова Молитва № 8

ВАЖЛИВО: Також не зайвим буде прочитати МОЛИТВУ ПРО ЖИВИХ і після неї МОЛИТВУ ПРО ПОКІЙНИХ. Вони досить довгі і особливо актуальні в святкові церковні дні, а також для того, щоб пом'янути померлих рідних і попросити у Господа здоров'я для тих близьких, які живі і здорові.

Закінчення ранкової молитви

Відео: «Правило ранкової молитви»