Що таке вечірня молитва і навіщо вона потрібна? Правила вимовляння вечірньої молитви, дія вечірніх молитов. Чим замінити вечірнє правило молитви, що входить у вечірній правило молитви?

Вечірня молитва дуже важлива, а чому і як її правильно читати — дізнайтесь із статті.

Щодня православний християнин звертається до Бога. Він запитує ради, просить підказати правильне рішення, шукає допомоги, підтримки і захисту. І хоча звертатися до Бога можна в будь-який час доби, існують певні правила і канони, що передбачають вимовляння саме ранкових і вечірніх молитов. Правило входить кілька молитов, з якими віруючий може звернутися до Бога.

Що таке вечірня молитва і навіщо вона потрібна?

Це устремління ваших помислів до Всевишнього перед самим сном, коли влігся сумбур в думках, залишилися в минулому дні турботи і проблеми, а серце відкрите для щирого і довірливого розмови з Творцем. Молитви, що входять у правило, припускають звернення до Бога, адресовані вони також Божої Матері, своєму ангелу-охоронцю. Якщо ви отримаєте на це благословення священика, можна додати правило також молитви, звернені до окремим святим. Але є молитви, які важливо читати в будь-якому випадку, це «Отче наш», «Богородице», «Символ Віри».

Як і будь-яка молитва, вечірня нагадує нам про те, що ми оточені Божественною любов'ю і милосердям, що ми повинні шанувати і виконувати заповіді, адже вони роблять нас чистішими, добрішими, досконаліше. Саме вечірня молитва, промовлена в усунення від денної суєти, дає можливість усвідомити все це повною мірою.

Дуже велике значення має те, що всі вечірні молитви (як і ранкові) створені тими, хто зарахований до лику святих, тобто в цих зверненнях до Бога накопичено багатющу духовну спадщину. Така концентрація знань і досвіду в кількох словах, що вимовляються перед сном, навчає правильному спілкуванню з Богом. І навіть якщо ми молимося не словами молитви, а адресуємо Всевишньому власні слова і думки, ми вибудовуємо діалог, маючи перед собою досконалий приклад.

Крім того, вимовляючи молитву навіть тоді, коли, здавалося б, немає ніяких сил, ми тим самим зміцнюємо свою віру та силу духа, що дуже багато значить. Вечірнє молитовне правило широко поширилося 2-3 сторіччя тому і з часом стало обов'язковим для істинно віруючих.

Правила вимовляння вечірньої молитви

Неважливо, вголос ви моліться або вимовляєте слова тільки в своїх думках. Бог почує вас у будь-якому випадку, якщо ваші слова щирі і йдуть від серця. Також не існує суворого канону, що визначає, чи потрібно повністю вимовляти все молитовне правило, або ж читати окремі молитви. Це вирішує кожен сам для себе, прислухаючись до того, які слова найбільш співзвучні з його сьогоднішнім станом. Дуже добре звернутися за порадою до свого духовного наставника, розповівши йому про свої почуття при прочитанні тієї чи іншої молитви.

Незважаючи на назву «вечірній» молитовне правило, звертатися до Бога словами цих молитов можна в будь-який час, так як їх сила постійна. Можна вимовляти їх по черзі, по декілька, починаючи за 2-3 години до сну і закінчуючи вже безпосередньо перед тим, як лягати в ліжко.

Молитва

І ще. Не варто думати, що молитовне правило є суворою догмою, і до Бога не можна волати своїми словами. Молитися можна тими словами, що у вас на серці, але правило молитви в даному випадку служить дороговказом, що вказує вірний шлях вашими словами, направляючи їх.

Не забувайте осіняти себе (можна також своє місце для сну) хресним знаменням, яке перегородимо дорогу у ваш будинок всякому злу.

Дія вечірніх молитов

Молячись, людина змінюється. Саме тому і об'єднані вечірні молитви правило – від слова «правити, виправляти». Вони справді направляють молиться, співвідносячи його душу з Богом, виправляючи її в якихось моментах, коли вона не дуже впевнена. Адже в житті – і зовнішньої, і нашої внутрішньої – найчастіше безліч протиріч, конфліктів, і саме з допомогою молитви, виголошеній на сон грядущий, ми заспокоюємо свою душу, починаємо розуміти себе, відокремлювати істинне і вічне від наносного і минущого, суєтного. Ми стаємо собою, можливо, навіть не до кінця усвідомлюючи це.

Як зрозуміти слова молитви?

Важливо розуміти сенс

Тому священнослужителі радять, відмовившись від суєти, уважно прочитати кожну молитву, відзначивши для себе незрозумілі місця. Потім за допомогою книг, словників, інтернету або звернувшись за порадою до священика, усвідомити для себе, що означає те чи інше тлумачення.

Чим замінити вечірнє правило молитви?

Навряд чи його можна чимось замінити повноцінно. Адже навіть підготовка до молитви – це вже робота душі, що вже говорити про самому процесі звернення до Всевишнього. Тому протягом нашого напруженого і багатого подіями мирського життя денному повинні бути визначені постійні «віддушини», які повертають нам справжнє розуміння того, до кого саме звернені наші слова і для чого ми їх вимовляємо.

Що входить у вечірній правило молитви?

Спочатку треба звернутися до Бога з подячною молитвою. Потім промовити слова покаяння і благословити світ, його нам Господом. Обов'язковою частиною є Боже Слово і визначені вами молитви з Писань і Євангелія. Після того як ви будете повністю підготовлені, вимовляєте подячні молитви і звертайтеся з проханнями, не забувши молитовні слова Ангелу-Хранителю і Господа.

Важливо регулярне прочитання

Абсолютно не важливо, чи будете ви молитися у спальні, на кухні або у ванній. Головне – щоб навколо вас була тиша, ніякі шуми і сторонні звуки не відволікали вас від розмови з Богом. Добре запалити свічку, її м'яке світло допоможе вам і створить відповідну заспокійливу атмосферу в місці вашого звернення до Всевишнього.

«В руки твої, Господи, віддаю дух свій, благослови мене, помилуй і даруй життя вічне» — відходячи з цими словами до сну, людина ніби віддає себе під Божий захист і милість.

В Писанні сказано, що молитвою виганяються біси, а адже саме уві сні ми найбільш незахищені та вразливі. Захист же, створена покаянням, наданням гармонії і внутрішнього спокою, досягнута вечірньою молитвою, надійна і міцна.

Відео: Молитва на сон грядущий