В які дні тижня можна і не можна шити: прикмети

В даній статті піде мова про прикмети по благополучним і невідповідним дням, які пов'язані з шиттям.

Шиття — це одне з найдавніших ремесел, яке людина освоїв ще при первісно-общинному ладі, і тисячоліттями воно здійснювалося виключно у вигляді ручної праці. Потреба у створенні одягу, постелі та інших різних речей, використовуваних в побуті, існує стільки, скільки існує саме людство.

Але в ті далекі часи люди не могли пояснити багатьох природних явищ і тому знаходили їм тлумачення в прикметах. І в цьому матеріалі ми поговоримо про повір'ях, коли можна шити, а коли треба від цього діяння відмовитися.

В які дні тижня не можна, а в які можна шити: прикмети

Шиття – це творчий процес, а в чомусь навіть містичний, адже без відповідного настрою і натхнення за нього краще не братися. Тому починати нове шиття потрібно в сприятливий день, коли наш внутрішній стан готове до візуалізації наших творчих ідей і планів. Але це ще не все, наші предки в вістря голки бачили магічну силу або навіть знаряддя відьми. Тому зібралося дуже багато повір'їв, коли можна шити, а коли робити це категорично заборонено.

Магічна сила у вістрі голки

Кілька слів про вплив місячних забобонів на шиття

Насамперед варто нагадати про якусь космічного зв'язку. Місячна енергія споконвіку вважалася найважливішою в будь-якому творчості та діяння людини, тому навіть тисячоліття тому найчастіше керувалися саме місячним календарем. І потрібно не просто покладатися на рахунок дня після понеділка, але і враховувати положення Місяця!

 • За місячним календарем найбільш сприятливими днями для початку нової роботи, закрійки туристичних палаток, лагодження або будь-якого виду шиття і рукоділля є 10, 11 і 14 місячну добу – це найпотужніші дні в енергетичному плані. Це оптимальні дні для початку роботи, але вони не виключають й інших днів, які можна назвати нейтральними.
 • Ось 19, 20, 23 і 25 – вельми небезпечні дні, коли небажано брати в руки куточка. Велика ймовірність вколотися і зіпсувати роботу. Так здавна ці дні вважалися критичними і невезучими для початку нових справ і рукоділля.
  • Крім того, кожен з місячних днів має своє щасливе число, свій сприятливий колір і свою переважаючу форму. І якщо ви врахуєте це у своїй роботі, то зможете завершити її без нічого і задуманий термін. Більше того, ви зможете не просто зшити красиву річ, але й отримати справжній витвір мистецтва!
  • Врахувати це нескладно, просто у виборі тканини або окремих деталей речі повинен бути присутнім якийсь з цих квітів, що має символізувати потрібну форму і щасливе число.
  • Наприклад, в 10 день краще вибирати золоті відтінки і хвилясті лінії полотна, а ось для 11 дня – це вже смарагд і зеленої колер з прямокутними формами. 14 день виражається квадратом і фіолетовими відтінками.

Важливо: не Можна шити в дні затемнень, Повнолуння і Новолуння.

Є дні, які незалежно від тижневого рахунку не підходять для рукоділля

Що говорить тижневий порядок — коли можна шити?

 • Вираз «понеділок – день важкий» вже настільки добре усвоилось в нашому житті, що будь-які важливі та відповідальні справи, а також будь-які небезпечні творіння краще відкласти! Повір'я тлумачить нам, що крій деталей вийде невдалим, а голка обов'язково вколе вас. А якщо ви ще й займаєтеся важливою справою, а не просто виконуєте дрібний ремонт одягу, то розпочатий замовлення в понеділок буде багато разів перероблюватися і не принесе очікуваного прибутку.
 • Вівторок же – це один з найбільш вдалих днів для будь-якої справи, початку або його завершення! В тому числі, і щодо голкових маніпуляцій. При цьому цей день відповідає планеті Марс, що також вважається покровителем закрійників і кравців. Але є одне «але» — ви повинні бути настільки ж імпульсивні і впевнені у своїх силах і роботі, щоб взятися за справу. Якщо воно не викликає у вас чудового бажання чи захоплення, то краще й не починати шити! І неважливо чим це викликано – неприязню до замовника, або просто сьогоднішньої апатією.

Важливо: В будь-який день тижня взагалі не варто шити, якщо вам неприємний людина!

Отримайте вівторкове натхнення
 • Середовище знаходиться під заступництвом Меркурія, що виступає за фінансові і торгові аспекти. Але до творчості він також прихильний. Тому шити в цей день дозволяється. Більш того, розпочатий крій речей в цей день буде зроблено без помилок і добре підійде фігурі. Також вважається, що ця планета керується швидкими постановами. Тому шити можна, якщо у вас виникло натхнення або спонтанне рішення, а не просто потрібно доробити затяжне справу.

Важливо: Середа, як і понеділок, дуже тісно пов'язана з відьмами. Народне повір'я категорично забороняє будь-яке згадування про них, адже можуть налякати, перевтілившись. Але шити також потрібно обережно! Якщо в цей день зламалася голка або часто плутається, закінчується нитка, тоді варто відкласти справу. Подібне повчання, до речі, стосується будь-якого дня, особливо післяобіднього часу.

 • Четвер вважається самим легким днем тижня! Він допоможе з легкістю почати і завершити будь-яку справу, в тому числі і швейне. Єдина умова – намагайтеся підходити до діянню з позитивом і хорошим настроєм!
Навіть благополучні дні вимагають обережності, особливо ввечері

Важливо: Але ось після заходу сонця краще відкласти шиття в бік. Справа в тому, що ввечері голка може «ранити» вашу захисну оболонку, створивши проблеми зі здоров'ям. Адже цим майстриня приваблює потойбічні злі сили. Також існує повір'я, що шьющая вночі жінка може зашити свою удачу на завтра навіть в четвер або ж позбавити щастя людини, якій призначається річ. А незаміжнім дівчатам і зовсім не варто тримати після заходу голку в руках заради сімейного благополуччя!

 • П'ятниця знаходиться під впливом Венери. Тому у цей день добре робити закупівлю тканини або закрий деталей. Але не можна шити в цей період! Вважається, що на швачку лягає гріх. А також є повір'я, що за нею буде розплата у вигляді задирок на пальцях, проблем з нігтями.

Важливо: Категорично не можна шити у страсну п'ятницю! Та й взагалі варто обмежити контакт з колючими, гострими або палаючими предметами.

Деякі дні підходять тільки для закупівлі тканини або складання ескізів
 • Сатурн дарує суботи спокій і увага до деталей. А для шиття – це важлива вимога. При цьому це ще і легкий день, що допомагає швидко і якісно зробити будь-яку роботу. Але не варто затягувати справи після обіду, особливо після початку церковної служби.
 • Ну і, звичайно ж, неділя – це не найкращий день для будь-якого виду рукоділля або будь-якої важливої роботи. Це день Сонця, тому його варто присвятити самопізнання і вшанування Бога. Більш того, це підтримує церква. Але прикмети ще підказують нам, що розпочаті справи в цей день не принесуть успіху і затягнуться з виконанням, оскільки постійно будуть забуватися деталі.

Важливо: Існує також повір'я — якщо вагітна буде шити в неділю і релігійних свят, дитина буде обвитий пуповиною і може загинути від задухи. В інші дні заняття шиттям для вагітної вітається, оскільки йде захист і мами і малюка від хвороб. Але не можна шити для малюка, а тільки для себе – в іншому випадку, дитина може народитися мертвим.

Шити для ненародженого малюка не можна

Церковні правила: дні тижня, коли категорично заборонено шити

Споконвіку існувала заборона на рукоділля, в тому числі і на шиття в церковні свята. Це вважалося великим гріхом, особливо в 12 найбільших релігійних свят:

 • Різдво Христове — 25 грудня (7 січня);
 • Хрещення Господнє — 6 (19) січня;
 • Стрітення Господнє — 2 (15) лютого;
 • Благовіщення Пресвятої Богородиці — 25 березня (7 квітня);
 • Преображення Господнє — 6 (19) серпня;
 • Успіння Богородиці — 15 (28) серпня;
 • Різдво Богородиці — 8 (21) вересня;
 • Воздвиження Хреста Господнього — 14 (27) вересня;
 • Введення в храм Пресвятої Богородиці — 21 листопада (4 грудня);
 • Вхід Господній у Єрусалим — неділю перед Великоднем, перехідне святкування;
 • Вознесіння Господнє — 40-й день після Великодня, завжди в четвер, але переходить по датах;
 • День Святої Трійці — 50-й день після Великодня, завжди в неділю, залежний від попередньої дати.

Важливо: Багатьом відома ще одна давня прикмета, що не можна шити в дорогу. Оскільки майбутня подорож буде невдалим, а людину в дорозі будуть чекати біди і нещастя. Наші предки ставилися до цієї приймете з великою повагою і намагалися не порушувати старовинний заповіт.

Як бачимо, прийме дуже багато. І це ми описали лише про дозволених днями для шиття. Адже такий колючий предмет, як голка, трохи лякав наших предків, оскільки міг створювати шедеври з полотна. Ви вправі самі вирішувати — слідувати їм чи ні, але враховувати все ж не завадить. Так, неможливо врахувати всі деталі у вигляді правильного дня тижня, місячної фази і церковного дозволу. Але варто уникати важливих дат, у які не можна не тільки шити, а й займатися будь-яким небезпечним або важливою справою!

Відео: Забобони про нічному шиття