Розпушувач для тіста своїми руками: пропорції. Як приготувати розпушувач для тіста з соди, лимонної кислоти, борошна?

Рецепт приготування розпушувача для тіста своїми руками.

У магазинах спецій, а також продуктів, можна знайти величезний асортимент розпушувач для тіста. Однак не всі знають, що подібна речовина можна приготувати самостійно. У цій статті ми розповімо, як приготувати розпушувач для тіста.

Навіщо потрібен розпушувач тіста?

Саме по собі тісто, яке складається з борошна, молока, яєць, а також масла, є досить тугим. Якщо в такому стані помістити його в духовку або ж відправити смажити на сковороду, то ви не отримаєте пишного продукту. Необхідно речовина, яка буде створювати бульбашки повітря всередині випічки, роблячи її повітряної. Однак не завжди є можливість використовувати дріжджі. Зараз досить популярним є хліб із закваски, без додавання дріжджів. Це пов'язано з тим, що багатьом людям не можна вживати дріжджі, із-за того, що вони можуть спровокувати виникнення здуття, а також загострення деяких хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Щоб цього позбутися, краще всього використовувати розпушувач для тіста або закваски, створені власними руками. Найчастіше як раз в пиріжки і різноманітну солодку випічку, додають соду. Однак, якщо вводити безпосередньо в борошно і нічим не погашати, то вироби дуже часто набувають сіруватий відтінок, а також неприємний аромат і смак. Дійсно, при надлишку соди, продукт пахне чимось схожим на крейда, і є не зовсім смачним, відрізняється неприємним присмаком. У таких випадках рекомендують використовувати пекарський порошок, або розпушувач для тіста.

Розпушувач

Як приготувати розпушувач до тіста в домашніх умовах?

Для цього необхідно дотримуватися чіткої пропорції.

Інгредієнти:

 • 2 ложки борошна
 • ложечка соди
 • 2/3 ложки лимонної кислоти

Інструкція:

 • Змішайте соду з лимонною кислотою. Необхідно для приготування цієї суміші перетворити кристали лимонної кислоти в порошок. Це можна зробити за допомогою кавомолки або ж ступки і маточки. Простіше кажучи, необхідно подрібнити, розтерти в порошок.
 • Далі до цієї суміші всипається борошно. Все це ретельно перемішується, пересипається в банку і зберігається в щільно закритій посудині. Зверніть увагу, що ні в якому разі не можна для приготування такої суміші використовувати вологу борошно.
 • Перед приготуванням її краще просіяти, переконатися в сухості. Після цього можна приступати до приготування. При попаданні невеликої кількості вологи, починається хімічна реакція, в результаті якої сода буде погашена водним розчином лимонної кислоти.
 • У підсумку всі бульбашки вийдуть ще в процесі зберігання цього порошку. Тобто, якщо ви введете таку суміш в борошно, то велика кількість бульбашок ви не отримаєте. Дуже часто звичайне борошно замінюють картопляним крохмалем. Це допомагає суміші довше зберігатися, та придбати своєрідний присмак і колір.
Розпушувач своїми руками

Особливості зберігання та використання розпушувача для тіста

Поради:

 • Зверніть увагу, що дуже часто готують пекарський порошок безпосередньо перед приготуванням страви. Однак це робити необов'язково, тому що при правильному зберіганні він може зберігати свої властивості досить довго.
 • Зверніть увагу, що пекарський порошок нічим не гаситься, тому, як в його складі вже є суха лимонна кислота. Ні в якому разі не засинайте пекарський порошок безпосередньо у воду або в рідину, яка потім вливається в борошно.
 • Необхідно засипати розпушувач безпосередньо в суху борошно і тільки потім, тонкою цівкою, вводити рідкі інгредієнти, такі як яйця, кефір або молоко. Справа в тому, що як тільки пекарський порошок буде змішаний з борошном і введеться вода, бульбашки утворюються безпосередньо всередині тіста, що додасть йому еластичності та пишноти.
 • Також пекарський порошок є альтернативою соді, тому що вона надає стравам неприємного присмаку. Багато людей роблять помилку, і гасять соду безпосередньо в чайній ложці або посудині, і тільки потім змішують з борошном. Такий підхід є неефективним, тому що велика частина пухирців газу випаровується, а саме вони сприяють підніманню тіста і роблять його пишним.
 • Тому радимо вам чинити саме так. Тобто відразу змішувати соду з борошном і тільки потім гасити інгредієнтами, що містять кислі продукти. Зверніть увагу, що якщо ви готуєте продукти на кефірі або кислому молоці, і плануєте використовувати пекарський порошок, то ідеальним варіантом буде додати додатково чисту соду. Це пов'язано з тим, що у складі пекарського порошку вже міститься кислота, кількості якої недостатньо для того, щоб погасити всі кількість соди.
 • Таким чином виходить дефіцит соди, з-за того, що додатково вводиться кислота у вигляді кислого молока або кефіру. Можете додатково додати половину чайної ложки соди. Вона також вводиться в борошно і ні в якому разі не рідкі інгредієнти.
Домашнє печиво

Розпушувач для тіста із солей амонію

Найцікавіше, що в якості розпушувача для тіста дуже часто продають солі амонію. Вони дійсно працюють краще, ніж сода, тому як при нагріванні розпадаються абсолютно повністю, не залишаючи ніяких хімічних солей, які надають додаткового смаку стравам. Тобто, якщо ви використовуєте амоній, то додаткового присмаку ви не відчуєте. Приготувати пекарський порошок можна за допомогою солей амонію.

Для цього необхідно придбати сіль в аптеці. Найцікавіше, що до складу такого пекарського порошку не вводиться лимонна кислота, тому як амоній не вимагає, щоб його гасили, бо як розпад йде за рахунок підвищення температури. Таким чином цей продукт ні з чим не реагує, розпадається на вуглекислий газ, воду, а також аміак при нагріванні. Це дуже позитивно позначається на смакових якостях випічки, позбавляє дивного присмаку і можливого сірого кольору, що часто трапляється при додаванні соди.

Пекарський порошок

Порошок, приготований з суміші лимонної кислоти, харчової соди, а також борошна, вводиться в випічку в кількості 4-6 чайних ложок на 1 кг борошна. Якщо планується додаткове введення в готове тісто кислого молока або кефіру, можна трохи збільшити кількість соди.

ВІДЕО: Як приготувати розпушувач для тіста?