Чим замінити розпушувач для тіста: топ-5 варіантів

Коли дуже терміново потрібно розпушувач для тіста, не обов'язково бігти в магазин. Його можна зробити вдома або замінити домашніми продуктами.

Вирішивши побалувати себе і рідних якоюсь смачною домашньою випічкою, всі господині, як правило, спочатку підготовляють найважливіші інгредієнти, начебто борошна, яєць і молока, а от про такий інгредієнт, як розпушувач найчастіше згадують вже безпосередньо в процесі замісу тіста.

Чим замінити розпушувач для тіста?

Дуже часто розпушувач закінчується в самий невідповідний момент. Однак впадати у відчай і бігти в магазин за готовим порошком немає необхідності, оскільки в домашніх умовах замінити його досить просто.

  • Замінити готовий пекарський порошок можна інгредієнтом, який напевно є на кухні кожної господині – содою. Сода чудово підійде в якості розпушувача в тому випадку, якщо в тесті будуть міститися продукти, які мають кислу реакцію, наприклад, кефір, лимонна кислота і т. д. 1 ч. л. готового розпушувача потрібно замінювати ½ ч. л. соди.
Замінюємо содою
  • Якщо ж у тесті подібних продуктів не буде, скористайтесь содою і оцтом. Як тільки 2 інгредієнта вступлять в реакцію, негайно введіть їх у тісто, замісіть його і відправляйте випікатися.
  • Також замінити покупної розпушувач можна продуктом власного приготування. Для цього з'єднаєте в сухий і чистої ємності 5 ст. л. соди, 3 ст. л. лимонної кислоти і 12 ст. л. пшеничного борошна. Помістіть готову суміш в баночку і використовуйте, коли вам це буде потрібно.
  • Ще одним замінником розпушувача виступає алкоголь. Він не тільки надає виробу приємний аромат, але і робить його легким і м'яким. Найчастіше для таких цілей використовують коньяк і ром. В середньому на 1 кг готового тіста потрібно використовувати 1-1,5 ст. л. напою.
Можна додати алкоголь або мінералку
  • Мінеральна вода. Так, мінералкою також можна розпушити тісто і врятувати майбутнє виріб. Для цього всю воду, яку ви повинні використовувати для приготування тіста замініть мінералкою.

Як бачите, спекти смачну, повітряну і м'яку випічку можна не тільки з розпушувачем, але і замінивши його іншими доступними інгредієнтами.

Відео: Робимо розпушувач для тіста будинку