Які помилки у відносинах ведуть до розставання? Як зрозуміти, що відносинам кінець?

Відносини — це дуже добре, але не завжди виходить в результаті щаслива пара. Але чому так відбувається? І як зрозуміти, що пора розлучатися? Розповість наша стаття.

Коли ми перебуваємо у відносинах, то якось не дуже замислюємося про своїх діях. Нам здається, що ми робимо все правильно, але в якийсь момент чомусь доводиться розлучитися. Чому ж так відбувається і як зрозуміти, що відносинам приходить кінець? Давайте дізнаємося.

Помилки у відносинах, які ведуть до розставання: огляд

Помилки у стосунках

Якщо говорити про самих популярних причини звернення до психологів, то сміливо можна назвати бажання розібратися з протилежною статтю. Від сварок, проблем і розставання не застрахований ніхто. Кожна жінка має свою історію і навіть не одну. Ось тільки найцікавіше з цього всього — коли починаєш розбиратися в причинах всього, то вони виявляються схожими.

І ось ви познайомилися з гарним хлопцем і закохалися. Але тут виникають перші проблеми, які обов'язково будуть нагадувати про себе. Отже, які ж бувають помилки?

 • Помилка у стосунках — ви підстроюєтеся

Деякі жінки, коли знаходяться в пошуках супутника життя, вибирають невірну стратегію. Приміром, познайомилися ви з чоловіком і не знаєте, яка жінка йому потрібна. Спочатку ви акуратно дізнаєтеся всі його переваги і втілюєте їх у життя, тобто відповідаєте. Так, чоловікові можуть подобатися дівчата з короткими стрижками, екстремалки і так далі. От тільки вам самим можуть бути по душі довге волосся і взагалі ви домогосподарка, якій подобається готувати та вишивати.

В чому помилка? Та якраз в тому, щоб відповідати ідеалу того чи іншої людини. Навіщо це робити? Адже потім доведеться постійно підтримувати свій імідж. Пам'ятайте, що ніколи не можна ні під кого підлаштовуватися, адже відносини є союзом двох людей з спільними інтересами. Тим більше нескінченне удавання вам і самим врешті-решт набридне.

 • Помилки у відносинах — ви ще не закінчили минулі відносини
Ви не розлучилися з минулим

Головним правилом успіху є завершеність. Іншими словами, ви повинні завершити минулі відносини і тільки потім вже занурюватися в нові. Це стосується не тільки реального розлучення, коли ви обриваєте всі контакти з колишнім, але і внутрішнього. Тобто, ви повинні залишити в минулому всі образи і претензії, а з новою людиною будувати відносини на взаємній симпатії, а не бажання помститися чи просто відволіктися від переживань.

Так, якщо ви внутрішньо не завершіть відносини, то при спілкуванні з новою людиною з вами буде як би хтось третій. Ну погодьтеся, було б неприємно, якби ваш новий залицяльник прийшов на побачення з колишньою. Але саме так і трапляється, коли минуле ще не відпущено і турбує сьогодення. Симптоми такого явища досить прості і чоловіки, побачивши їх, збігають:

 • Ви порівнюєте колишнього і нинішнього чоловіка, навіть у всяких дрібницях. Добре, якщо ви цього не вимовляєте вголос, але в особливо важких ситуаціях дівчата це роблять. А адже нікому не подобається, коли його порівнюють з кимось.
 • Вас досі переповнює образа і ненависть до колишнього, і ви навіть не соромитеся розмовляти про це новому чоловікові.
 • Вас переповнює печаль, що минулий чоловік був таким ідеальним, ось прямо у всьому, і ви постійно намагаєтеся «витягнути» нового залицяльника до того ж рівня.

Це все дуже неприємно чоловікам і вони воліють піти. Ну навіщо такі відносини, коли тебе постійно з кимось порівнюють, що з тебе «ліплять» і так далі. Якщо вже ви так вчепилися за колишнього, то й справжній то вам по суті не потрібен.

 • Помилки у відносинах — формативность
Формативность

Це протилежність першому випадку. Тобто, зустрівши чоловіка, жінка намагається не змінити себе, а його — свого обранця. А він, бідний, навіть не встигає показати, який він насправді. На початку відносин ми завжди спілкуємося, придивляємося і весь час думаємо, хочемо спілкуватися далі. Це абсолютно нормальний процес, але не всі це розуміють. Сьогодні дуже популярна тема виховання мільйонерів алкоголіків, а також відроджується жіночності. Вона припускає, що все залежить від жінки, яка може зробити з чоловіка будь-якого забажає. І правда, з цим можна посперечатися, адже жінки можуть бути вдохновительницами, але вони можуть і знеструмити.

Деякі жінки надто буквально сприймають цю концепцію і потім щиро дивуються, що результат виходить зовсім не той, що очікується. І ось потім сидить вона і не може зрозуміти, чому ж він пішов. Адже вона так старалася — і манерам вчила, і книги купувала, і так далі. А все тому, що терпіти таке можуть тільки люди з низькою самооцінкою. А тому й отримує жінка в підсумку інфантильного чоловіка, який навіть рішення прийняти не може.

Погодьтеся, жодного адекватного чоловікові не сподобається, що його змушують жити за якимись правилами, коли він ще не визначився, чи потрібні ви йому. До речі, це ж стосується і повного контролю, постійних дзвінків, вимоги пояснень про кожному кроці і так далі.

До речі, занадто сильна турбота теж є контролем. Не треба бути «матусею» для коханої і плекати її. Він шукає соратника, супутника життя, а не другу маму.

Якщо ви помітили подібні прояви, то краще зверніться до психолога і подумайте, чи треба вам домінувати у стосунках, а також, що заважає вам стати щасливою.

 • Помилки у відносинах — ви мовчите про своїх бажаннях і ігноруєте його
Ви мовчите

Щирість і відкритість є важливими в будь-яких відносинах. Вони є фундаментом, та з них повинні починатися всі відносини. Не треба повністю розкриватися з першої ж зустрічі і розповідати про всі подробиці свого життя.

Хоча деякі дівчата не розуміють, що не потрібно говорити прямо все і виливають на першому побаченні всі свої проблеми купою. Це змусить думати чоловіка, що вам потрібен рятувальний круг, здатний вирішити всі ваші проблеми. Те ж саме стосується і розмов про майбутнє весілля, подарунки і так далі. Чоловік просто втече від такого напору.

Хоча, говорити про почуття варто. А ще треба враховувати почуття партнера. Якщо ваш чоловік припаркувався на калюжі або голосно розмовляє, то краще сказати про це спокійно. Дорослим людям легко домовлятися, щоб кожному було зручно. Тим більше, що діалог — це найкращий шлях до взаєморозуміння.

Ви завжди повинні залишатися собою, адже всі ми унікальні і прекрасні по-своєму. Ви обов'язково зустрінете людину, яка візьме вас як є, але і ви самі повинні приймати його таким же.

Як визначити, що відносини розвалюються: ознаки

Як зрозуміти, що відносинам кінець?

Ніхто не каже, що відносини будуть легкими. Завжди є складнощі. Ось тільки до нескінченного пекла відносини не повинні доходити. Необхідно зрозуміти, коли відносини знаходяться на межі і вчасно їх реанімувати.

 • Образи

Ви збираєте якісь образи на партнера, але волієте про них мовчати. Вам здається, що таким чином ви зберігаєте відносини, але насправді це їх тільки погіршує. Адже коли негативу накопичиться дуже багато, то він обов'язково вирветься назовні.

Образи не пропадають, в особливості, якщо подразник впливає постійно. Якщо образа не вихлюпується назовні, то вона накопичується всередині, а це призводить до стресу. Звичайно, відносини від цього руйнуються. Повільно, але вірно.

 • Неповага

Якщо у вас в парі панує взаємна неповага один до одного, то пора б вже розпрощатися зі своїми ілюзіями. Дуже легко позбутися прихильності, коли людина вас не поважає, та і ви самі теж.

Так, люди можуть жити далі разом і не цінувати один одного, але навіщо такі відносини, коли нікому не важливо, що хоче і відчуває партнер?

 • Презирство
Презирство

Неважливо, що саме призвело до зневаги — зовнішність, невдачі в кар'єрі або щось ще. Партнери повинні підтримувати в будь-якій ситуації, адже це важливо для кожного.

Але, якщо ви стали презирливо ставитися один до одного і не отримуєте підтримки у відносинах, то навіщо це потрібно? Поруч має бути людина-друг, який завжди зрозуміє, а не засудить в будь-якій ситуації.

 • Брехня

Ні, це не звичайний обман, а такий, коли у відповідь на слова любові ви відповідаєте тим же, але всередині у вас нічого «не ворушиться». Ви боїтеся образити людину, але таким способом робите тільки гірше. Коли правда виявиться зовні, то зіпсуєте все. І образа від цього буде ще більше.

Ну а якщо ви намагаєтеся переконати себе в тому, що все відмінно, хоча прекрасно розумієте, що все вже закінчилося, то це значить — ви біжите від реальності.

 • Недовіра

Якщо у ваших стосунках немає довіри, то на це є вагомі причини. Якщо вони настільки серйозні, що нічого вже не зробити, то краще розлучитися з цією людиною.

 • З'ясування відносин на людях
Лайка на людях

Все хороше про свого партнера можна говорити на людях. А от все погане краще з'ясовувати в закритому приміщенні і наодинці. Якщо ви станете лаятися при інших, то досягнете тільки поганий реакції.

Крім того, лаючись з партнером на людях, або відпускаючи в його бік колючі жарти, ви приховуєте всередині велику незадоволеність, яка не може залишатися всередині і шукає виходу.

 • Віддалення

Якщо ви намагаєтеся відсторонитися від свого партнера і уникаєте усіляких контактів, то пора б уже подумати про розставання.

У вас вже немає ніякої особливої зв'язку з партнером і так ви даєте зрозуміти, що відносини себе вичерпали. Краще розлучитися в такому випадку, щоб не було проблем.

 • Ви вимагаєте доказів любові

Це дуже цікавий спосіб маніпуляції. Коли ви говорите партнеру — «Якщо ти мене любиш, то...». Якщо ви самі користуєтеся цим або ваш партнер, значить треба задуматися. Варто викорінити це або краще розлучитися. Навіщо вам це? Хіба ви будете його більше любити або він вас, якщо він щось зробить?

 • Приниження на публіці
Публічне приниження

Якщо партнер принизив вас на публіці, то, швидше за все, він стане робити це постійно. І навіть неважливо, тверезий він був чи багато випив.

Публічне приниження може говорити тільки про ненависть до себе. І навіть якщо у відповідь ви будете дарувати йому любов, то нічого не зміниться. Йому доведеться виправити свою самооцінку, а над цим треба довго і наполегливо працювати. Але для початку важливо хоча б визнати.

 • Одержимість іншим

Якщо вашому коханому подобається інша людина, то тут навіть неважливо, чи є у них стосунки, то це все одно призведе до розставання.

Звичайно, партнери не повинні спілкуватися тільки один з одним, але ось емоційна прив'язаність не може належати третій. Якщо ваш партнер закоханий в іншого, значить це все одно спровокує розставання.

Як правило, коли людина починає дивитися в бік іншого, то йому чогось не вистачає. Особливість цього в тому, що ви самі дати необхідне йому не зможете, як би ви не старалися.

 • Одержимість порнографією

Це нормально, коли партнери дивляться порно разом. Це допомагає пізнавати один одного і надихає на експерименти.

Але, коли одержимість займає лише одного партнера, то другий залишається незадоволеним. Так що, якщо вас це не влаштовує, то варто задуматися про причини і спробувати їх усунути.

 • Емоційна невірність
Емоційна невірність

Більшість людей у відносинах моногамні, але такого принципу дотримуються не всі. Так, якщо ваш партнер змінив просто з інтересу, то відносини ще можна врятувати, а якщо є ще й емоційна прихильність, то все погано. Якщо вона присутня, то потрібно закінчувати стосунки.

Часто ми запитуємо про любов до того, іншій людині, коли дізнаємося про зраду. Це обумовлено тим, що саме емоції є центром відносин і при їх відсутності можна говорити про відсутність відносин.

 • Неможливість вирішити конфлікт

Коли ви нескінченно доводите свою правоту і ніяк не можете прийти до спільного рішення, то з часом ця боротьба вже стає даремною. Ви також продовжуєте сваритися, але результатів від цього не чекаєте.

Кожен повинен наступити на свою гордість і відмовитися перемоги. Інакше відносини продовжувати безглуздо. Краще знайти загальне рішення, навіть якщо воно не зовсім приємно для обох.

 • Підсвідомість

Якщо ви постійно робите якісь речі, які псують відносини, то тут вже в бій вступає ваша психіка, і вона диктує, що робити. Неважливо, що у ваших думках. Підсвідомість знає про вас більше, ніж ви самі.

 • Одержимість

Якщо у вашого партнера є одержимість алкоголем, наркотиками, шопінгом, сексом і так далі, то ви для нього на першому місці ніколи не будете. Відповідно, ви не отримаєте потрібного емоційного зв'язку. Те ж стосується і вас самих.

Більш того, якщо ви залежні від свого партнера і його можна назвати вашої одержимістю, то це теж дуже погано.

Прихильність до колишніх

Прихильність до колишнього

Якщо ви досі не змогли відпустити колишнього і спілкуєтеся з ним навіть краще, ніж з нинішнім партнером, то це дуже погано. Так, можна зберегти добрі стосунки з минулим, особливо, якщо у вас є діти, але тільки на першому місці завжди повинен залишатися поточний партнер. Коли ситуація протилежна, то з'являється відчуття самотності, а також ревнощі. Це губить відносини.

 • Загрози і емоційний шантаж

Це явна ознака нездорових відносин. Як правило, емоційний шантаж нерідко представляється у вигляді великої любові, але тільки це самий справжній контроль. В такому разі нічого доброго не буде. Краще розлучитися і більше не повертатися до такої людини.

 • Порівняння

Якщо ваш партнер постійно вас з кимось порівнює, то це може виглядати як приниження. Приміром, він вам говорить, що ви негарна, а ось Ірка з сусіднього під'їзду виглядає відмінно. Ви мало заробляєте, а ось Марина з іншого відділення заробляє більше. Такого бути в нормальних відносинах не повинно.

Кожна людина унікальна і не можна його порівнювати з іншим. Тим більш, яка це любов, коли вас не приймають як є.

 • Байдужість
Байдужість

Тут отже все зрозуміло. Якщо людина веде себе байдуже, так навіщо ж з ним взагалі залишатися і чіплятися за нього?

 • Зникнення прихильності

Це нормально, якщо вам хочеться переспати з сусідом по кімнаті, але якщо ви хочете серйозних відносин, то в них повинна бути прихильність. Якщо у вас цього немає, і ви дивитеся на інших, то краще розлучитися.

 • Фізичне насильство

Тут навіть неважливо, які до цього призвели обставини, що вам обіцяють більше так не робити. Ви повинні піти від цієї людини, якщо не хочете, щоб все стало ще гірше.

Взагалі, звичайно, жодні стосунки не обходяться без конфліктів. Ось тільки треба розділяти, коли ви просто посварилися і заспокоїлися, а коли ви хочете таким способом позначити для другої половини кінець відносин.

Відео: Помилки у відносинах з чоловіком. Як будувати відносини?