Що потрібно тримати в секреті: поради східних мудреців

Що потрібно тримати в секреті, чому це краще робити — про це в нашій статті.

Людське спілкування – основа життя людей. Через спілкування з оточуючими ми будуємо відносини – особисті і професійні, обмінюємося інформацією. Але є деяка приватна сфера, в яку не слід впускати навіть близьких людей, будь то друзі або родичі. Так про що ж не варто говорити з іншими людьми, що потрібно тримати в секреті?

Що потрібно тримати в секреті: східна мудрість

Східна культура, поряд з наукою і мистецтвом, що володіє багатою духовною наповненістю. Кожне дію, думки і вчинки людини – певна енергія, яку можна використати як на благо, так і на зло. Східні мудреці виділяють 7 речей, які необхідно тримати в секреті.

Що потрібно тримати в секреті:

 • Рецепт успішного справи — свої плани на майбутнє або секрет процвітаючого бізнесу. Здається, що таким знанням потрібно ділитися з людьми, щоб допомогти їм досягти успіху і благополуччя. Але трапляється, що ефект може бути прямо протилежним. Те, що підходить одній людині, обертається нещастям для іншого. Якщо не вкладаються власні сили і духовна енергія, прагнення отримати все і відразу може призвести до провалу. Втручання з боку, може перешкодити вашим власним ідеям. Поки задуми не приведені у виконання, зберігайте їх у таємниці.
 • Добрі справи, які ви робите. Доброта і милосердя стають рідкісними якостями в наш час. Не розповідайте нікому про свою благодійності. Щоб зберегти чистоту душі, добрі справи повинні бути безкорисливими. Якщо ви говорите про них, отже, відчуваєте гордість від своїх вчинків, намагаєтеся тим самим піднятися над іншими, не співчуваєте щиро нужденним. Такі благі справи не принесуть радості ні вам, ні того, кому ви простягаєте руку допомоги.
Що потрібно тримати в секреті?
 • Моральність – власні чисті думки, релігійність, обмеження в їжі, матеріальних благах, сексуальних відносинах. Не можна розповідати про свій спосіб життя і ставити його в приклад іншим. Такий шлях очищення душі – ваш власний вибір. Справжню цінність він має, якщо ви відчуваєте емоційну гармонію зі світом. Якщо ж вас розпирає гордість від «правильного життя», бажання присоромити і навчити інших, це лише самолюбування.
 • Власну мужність. Всім людям дано в житті випробування. Комусь послані випробування зовнішні – проявити себе в бою, в надзвичайній ситуації, допомогти комусь в біді. Іншим доводиться випробовувати битви внутрішні, яких ніхто не помітить – подолання себе і власного страху, хвороби, нестатки. За таке щоденне мужність нагород не присвоюють. Тому мудрий той, хто не хизується власними геройськими вчинками, адже нам не дано знати, яку важку боротьбу веде інша людина.
Що потрібно тримати в секреті?
 • Особисте життя. Не поспішайте розповідати кому-небудь про свою сім'ю, проблеми, конфлікти. Чим менше ви будете «виносити сміття з хати», тим міцніше і довірчі будуть ваші сімейні відносини. Не діліться ні з ким членів вашої родини. Ваші діти, чоловік, батьки – самі близькі та рідні люди. Навіть якщо виникло якесь непорозуміння, обговоріть це в сім'ї, а не з третіми особами. Можливо, через пару днів, ви вже забудете про сварку.
 • Погані слова. Якщо ви почули про кого-то неприємні речі, не потрібно ділитися цим з іншими. Не брудніть свою свідомість, збираючи і передаючи плітки. Залишайте без уваги всі негативні слова, які ви чуєте, як залишаєте за порогом брудне взуття.
 • Духовне знання. Здавалося б, слід ділитися з оточуючими тими знаннями, які ми отримали. Духовне знання може бути осягнуте тільки на певному рівні свідомості. Бажання донести до людини істину, може обернутися недовірою і нерозумінням. Якщо хтось просить, ви можете лише дати пораду в тієї чи іншій ситуації. Але не можна навчити когось душевній чистоті. Цей шлях досягнення внутрішньої гармонії у кожного з нас свій.
Діліться підтримкою з оточуючими

Що потрібно тримати в секреті: сучасне життя

Кожна людина щодня отримує і передає величезну кількість інформації. Друзі, родичі, колеги, знайомі — всі ці люди так чи інакше можуть вплинути на наше життя. Щоб уберегти себе від зайвих розмов і негативу, слід розуміти, що є певні речі, які не можна обговорювати ні з ким.

Що потрібно тримати в секреті:

 • Зарплата. Скільки б ви не заробляли, точну суму ніколи не можна озвучувати при розмові. Хтось відчує досаду від власної неповноцінності, хтось вважатиме, що ви працюєте за копійки. Треті ж почнуть планувати за вас бюджет. Найкращий вихід — не давати приводу для таких думок.
 • Борги. Непогашені боргові зобов'язання завжди пригнічують, але не слід розповідати про свої борги і інших фінансових проблемах. Швидше за все, така розмова нічим вам не допоможе, але може створити репутацію неблагонадійного людини.
 • Витрати. Наше життя повне стресів, обмежень і нездійсненних бажань. Іноді прагнення купити щось, що можливо зовсім не по кишені, пересилює всі доводи розуму. Пам'ятайте, що ви вільні розпоряджатися своїми фінансами на свій розсуд. А для того, щоб не було розмов і засуджень, тримайте свої витрати в секреті.
Не діліться ні з ким ваші фінансові справи
 • Плани на майбутнє. Будь то довгоочікувана поїздка, велика покупка, просування в кар'єрі – не присвячуйте в свої плани оточуючих. Краще докладіть усіх зусиль для досягнення задуманого. У разі успіху ви самі отримаєте задоволення і порадуєте дійсно люблячих вас людей. Якщо ж щось завадить вашим планам, зробите висновки і виберіть іншу мету.
 • Секрет, довірений вам кимось. Бувають ситуації, коли необхідно висловитися, розповісти про свій біль, почути пораду або слова розради. Якщо вас вибрали як людину, якій вилили душу, ні за яких обставин не обдуріть це довіра. Не кажіть ні з ким про почуте «по секрету». Ви можете одним необережним словом зруйнувати репутацію людини і свою власну.

Відео: 7 таємниць, які не можна нікому розповідати