Фікус: що означає ця квітка для дому та офісу, що символізує? Фікус Бенджаміна, каучуконосний, Робуста: народні прикмети та забобони. Фікус Бенджаміна для дому: добре чи погано, що він приносить у дім?

Фікус в будинку — це позитивна енергетика і чисте повітря.

Фікус — це красиве рослина, яку можна зустріти майже в кожному будинку любителів кімнатних квітів. Крім цього така рослина відмінно приживається не тільки в житлових квартирах і будинках, але і в офісах.

 • Фікус має більше тисячі різновидів. Всі вони дуже красиві, витончені і граціозні.
 • Якщо ви вирішили завести вдома або на роботі цей квітка, то вибір буде не простим.
 • Люди, які займаються розведенням кімнатних рослин будинку, люблять фікус за його невибагливість.
 • Але всі зелені культури несуть певну енергетику — хорошу або погану. Тому багато людей стверджують, що тримати вдома фікус не можна. У цій статті ви знайдете відповіді на питання з приводу користі цієї квітки. Також ви дізнаєтеся, що він символізує і чому багато звичайні люди і навіть ботаніки стверджують, що фікус вирощувати вдома не рекомендується.

Фікус: що означає ця квітка для дому та офісу, що символізує?

Фікус: що означає ця квітка для дому та офісу, що символізує?

Біологи вже багато десятків років вивчають фікус. Дослідження привели до того, що ця рослина відмінно очищає повітря в приміщенні, насичуючи його киснем. Фікус також здатний поглинати шкідливі для здоров'я людини речовини: фенол, формальдегід, трихлоретилен і бензол. Всі ці отруйні домішки перетворюються в глюкозу і амінокислоту завдяки спеціальним ферментам рослини.

Але що означає ця квітка для дому та офісу, що символізує? Ось кілька значень і народних повір'їв:

 • Стародавні слов'яни не любили тримати в будинку фікус. Вони були впевнені, що така рослина сприяє появі неприємних розмов про людей, які живуть в будинку, де росте квітка. Фікус вважався таким рослиною, яке породжувало суперечки і нездорову атмосферу між людьми в плані взаємин.
 • Багато сучасні культури вважають таку рослину провісником щастя. Також він символізує мудрість, спокій і розсудливість.
 • Аюрведа радить тримати фікус в будинку, так як саме він здатний відновити позитивну енергетику, позбавити від тривожності і встановити гармонію між людьми.
 • Фікус вдома або на роботі — це прекрасно. Рослина не містить отруйних масел і не шкодить людям і тваринам. Також воно може рости в будинку, де є маленькі діти.

Але є певний вид фікусу, до якого потрібно обережно ставитися астматикам та алергікам — це Каучуковий фікус.

Чи можна тримати вдома фікус Бенджаміна, Каучуконосний, Робуста: прикмети

Чи можна тримати вдома фікус Бенджаміна, Каучуконосний, Робуста: прикмети

Як говорилося вище, фікус Каучуконосний не варто вирощувати в квартирі або будинку, в якому живе астматик. Рослина виділяє в повітря ефірне масло каучуку, яке може спровокувати напад астми. Не варто мати цю квітку в себе і алергікам.

Порада: Якщо вам все-таки хочеться завести вдома таку рослину, то прислухайтеся до своїх відчуттів і свого самопочуття. якщо після появи його в будинку виникають напади задухи, висип на шкірі або постійний нежить, значить, від квітки потрібно позбутися.

У багатьох людей виникає питання: чи можна згідно з прикметами тримати вдома фікус Бенджаміна, Робуста? Кілька повір'їв і прикмет:

 • Фікус Робуста виділяє багато фітонцидів, вбиваючи хвороботворні мікроорганізми. За народним повір'ями, цей вид кімнатного рослини є сімейним оберегом. Між людьми, що живуть в одному будинку, з'являється гармонія. Приміщення очищається від негативної енергії, стаючи теплим і затишним.
 • У слов'ян неоднозначне ставлення до цієї квітки. Вони стверджують, що у чоловіків, які живуть у будинку, де росте фікус, може змінитися характер не в кращу сторону. Тому жінки остерігаються заводити таку рослину будинку.
 • Сучасні народні прикмети говорять про те, що фікус в будинку до щастя. Якщо поставити цю рослину на кухні, то він буде притягувати в дім гроші.
 • Фікус Бенджаміна для тайців є символом державності. Вони впевнені, що це рослина наділена величезною енергетикою. Тому тайці поклоняються йому і вирощують цю квітку скрізь, де тільки можна: вдома, на виробництвах, в офісах, на вулиці біля будинку.

Одні народи поклоняються фікусу, інші остерігаються його. Але тільки біологи впевнені в його користь для очищення повітря в будь-яких приміщеннях.

Фікус Бенджаміна для дому: добре чи погано, що він приносить у дім?

Фікус Бенджаміна для дому: добре чи погано, що він приносить у дім?

Існують кімнатні квіти, яких називають вампірами. Погані прикмети пов'язані в основному з цими рослинами. Але фікус Бенджаміна не потрапляє під таке визначення. Однак люди, перед тим як завести квітка задаються питанням: добре чи погано він для будинку, що ця рослина приносить в будинок?

 • До корисної функції фікуса варто віднести трансформування емоцій людини. Тривожність буде замінюватися на спокій, стреси на позитивні емоції.
 • Якщо поставити квітку в правильне місце, то він принесе щастя і гармонію. Приміщення повинно бути світлим, не дуже спекотним. Діжку з квіткою варто прибирати подалі від вікна, якщо це місце потрапляють прямі сонячні промені. Не повинно бути протягу, рослина цього не переносить. Листя потрібно регулярно протирати від пилу, обприскувати з пульверизатора водою і помірно поливати.
 • Поява нових пагонів на рослині віщує вагітність.
 • Вважається, що фікус виділяє спеціальні фітогормони. Тому квітка має позитивний вплив на репродуктивну функцію людини. В Індії та інших східних країнах фікусу поклоняються саме чоловіки, так як вважається, що він покращує потенцію.
Фікус Бенджаміна для дому: добре чи погано?

Китайці впевнені, що фікус прибирає негативну енергетику в будинку. Його шанують різні народи, і майже всі повір'я, пов'язані з цією квіткою, хороші.

Фікус Бенджаміна, каучуконосний, Робуста і вагітність: прикмети

Фікус Бенджаміна, каучуконосний, Робуста і вагітність: прикмети

Вважається, що якщо сім'я не може довго завести дітей, потрібно посадити фікус, причому будь-якого виду. Краще буде, якщо вам подарують це рослина, але можна посадити його своїми руками. Для цього можна використовувати паросток рослини будь-якого виду, наприклад, фікус Бенджаміна, Каучуконосний або Робуста. Кілька порад:

 • Росток краще вкрасти у будинку, де живе сім'я і діти.
 • Якщо у вас вже росте фікус, то його можна пересадити в більш велику діжку. Коли підуть нові паростки і пагони — чекайте настання вагітності.
 • Важливо, щоб різновид рослини була вам приємною. Якщо фікус буде дратувати, то він не принесе користі.
 • Діжку з квіткою потрібно поставити в спальню.
 • Ретельно стежте за рослиною і за його зростанням.
 • Ставитеся до квітки, як до члена родини.

Цікаво: Існує прикмета про вагітність і фікус: треба роздягтися догола і три рази обійти навколо діжки з рослиною.

Така прикмета підходить людям, у яких є алергія або астма, і немає можливості завести квітка у себе вдома.

Фікус зацвів: прикмета

Фікус зацвів: прикмета

З цвітінням кімнатних рослин пов'язано багато забобонів. Але саме про кольорах фікуса ходять справжні легенди. У одних народів поява суцвіть цієї рослини свідчить про збільшення фінансового стану господаря, а в інших — про поповнення сімейства.

Прикмета, пов'язана з вагітністю, широко відома слов'янам і східним народам. Вважається, якщо фікус зацвів, значить, незабаром його господиня завагітніє.

Можна дарувати фікус на День народження подарунок?

Можна дарувати фікус на День народження подарунок?

Але можна дарувати фікус на День народження подарунок? Все залежить від характеру обдаровуваного людини і його переваг. Якщо людина не вірить у прикмети, то такий сюрприз йому дуже сподобається. Важливо, щоб людина любив доглядати за квітами.

Порада: Перш ніж дарувати фікус, дізнайтеся, чи немає у людини астми або алергії.

Щоб кімнатні рослини радували, їх необхідно купувати, перебуваючи в хорошому настрої. Тому саме День народження — це відмінний привід, особливо для іменинника, щоб обзавестися таким зеленим другом, як фікус. Сміливо даруєте фікус на Дні народження і з іншого приводу. Позитивні емоції та заряд гарного настрою забезпечений!

Відео: РОЗМНОЖЕННЯ ФІКУСА БУДИНКУ! ПОВНИЙ ЦИКЛ ВІД А до Я!