Кімнатний квітка мімоза сором'язлива красуня: посадка, пересадка, розмноження, вирощування і догляд в домашніх умовах в горщику. Мімоза сором'язлива — вирощування з насіння: поради, опис технології. Мімоза сором'язлива — чи можна тримати вдома

Інструкція по вирощуванню і догляду за мімозою сором'язливою.

Зміст

Багато жінок захоплюються розведенням квітів. Це заспокоює нерви і допомагає поліпшити мікроклімат в кімнаті. Адже деякі рослини поглинають негативну енергію і сприяють поліпшенню настрою. У цій статті ми розповімо про один цікавий рослині — мімозі сором'язливою.

Мімоза сором'язлива: що за рослина, де його батьківщина, де росте?

Це рослина сімейства бобових, яке виростає в Південній Америці. Батьківщина рослини центральна і Південна Америка. Культура досить незвичайна, назва «сором'язлива» обумовлено тим, що при зіткненні з листям вони стискаються. Рослина культивується по всьому світу в якості декоративного і кімнатного.

Мімоза сором'язлива — чи можна тримати вдома: прикмети

Це рослина не рекомендується вирощувати вдома. Незважаючи на красу і незвичність, культура виділяє токсичні речовини, які сприяють випаданню волосся у людини. Також навколо цієї рослини існує безліч прикмет. Вважається, що культура відлякує чоловіків. При наявності цієї рослини будинку дуже складно знайти свою другу половинку.

Найцікавіше, що культура має відмінний захисний механізм. В коренях і стеблах містяться отруйні речовини, які виділяються при пошкодженні кореневої системи. Дуже часто на пасовищах від цього рослини можуть гинути тварини. Сік культури дуже отруйний.

Мімоза сором'язлива

Мімоза сором'язлива: коли цвіте?

Період цвітіння з червня по вересень. Викидає суцвіття цікавої форми, які нагадують кульки. Вони коштують приблизно 3 дні, а потім опадають. Але їх швидко змінюють нові квіти.

Як посадити або пересадити кімнатний квітка мімоза сором'язлива в горщик: поради, опис технології

Найчастіше рослину вирощують як однорічник. Адже ближче до осені рослина витягується і кущі стають не такими пишними. Власне тому рослини, які вирощують як багаторічник, пересаджують навесні. Для цього береться будь-грунт для красивоцветущих рослин. Але грунт можна приготувати самостійно.

Склад грунту:

 • Торф (1 частина)
 • Глинисто-дернова земля (2 частини)
 • Листяна земля (1 частина)
 • Пісок (1/2 частини)
Мімоза сором'язлива

Мімоза сором'язлива — вирощування з насіння, догляд: поради, опис технології

Взагалі рослина є багаторічним, але багатьом квітникарям не подобається, що за зиму стебло рослини сильно витягується і стає не дуже привабливим. Тому квітникарі рекомендують сіяти рослина щороку. Для отримання насіння в період цвітіння, доторкніться однією квіткою до іншого і чекайте появи стручків. Дочекайтеся повного висихання і викладіть на дверцята холодильника. Там насіння повинні провести свій час до весни. Сіють насіння в березні або квітні.

Інструкція:

 • Зволожте торф'яну ґрунт і добре її взрыхлите
 • Замочіть насіння на 30 хвилин в теплій воді
 • Занурте насіння на 0,5-1,0 см в грунт і трохи зволожте
 • Накрийте горщик склом або плівкою і поставте в світле місце
 • Через 5-7 днів з'являться перші сходи
 • Коли росток досягне висоти 5 см, його пересаджують у пластикові стаканчики або невеликі горщики

Догляд:

 • Рослина вимагає поливу м'якою водою. Влітку поливають часто
 • В літній час температура в приміщенні повинна бути на рівні 23-25 градусів. Взимку її знижують до 16 градусів
 • Поливають взимку раз на 3 дні. Листя не обприскують, а зволожують повітря. Для цього на підвіконні ставлять блюдця з водою
 • Також можна обприскувати повітря з розпилювача
 • Підживлюють навесні. Також якщо рослина вирощується як багаторічник, його зрізають, щоб прибрати витягнутий стебло
 • Рослина в'яне від тютюнового диму. Тому його не варто вирощувати там, де палять
Вирощування мімози будинку

Мімоза сором'язлива – розмноження: способи

Розмножується рослина насінням і живцями. Але справа в тому, що 50% живців не вкорінюються і згнивають. Тому багато квітникарі рекомендують вирощувати культуру з насіння. Їх можна придбати в будь-якому квітковому магазині.

Чим підживити мімозу сором'язливу: мінеральні добрива

У зимовий час підживлення не проводиться. Мінеральні добрива вводяться раз в 2 тижні навесні і влітку. Добрива використовують для красивоцветущих рослин.

Як обрізати мімозу сором'язливу?

Щоб рослина не вытягивалось і випускало більше нових пагонів, верхівки основних гілок регулярно прищипують. Перше прищипування проводиться на початку квітня. Квітки мімози з'являються на молодих пагонах, тому чим їх більше, тим довше період цвітіння. Тільки не перестарайтеся, прищипують тільки самі витягнулися гілки.

Повторно прищипують після того, як рослина відцвіте, щоб до наступного сезону рослина могла закласти не один, а два відростка. Сильно обрізати рослину не рекомендується, інакше мімоза може загинути. Краще при необхідності поставте дерев'яну підпору і акуратно перев'яжіть за стовбур. У період спокою квітка не прищипують.

Якщо у вас рослина є багаторічним, то в березні весь стебло зрізається майже повністю. Залишають лише 10 див.

Обрізка мімози сором'язливої

Мімоза сором'язлива: чому згортаються листочки, скидає листя?

Взагалі, ця рослина називається сором'язливою. Адже після зіткнення, листочки складаються на основній жилці або згортаються в трубочку. Через 20 хвилин, за відсутності подразника, листочки знову беруть своє нормальне положення.

Вченим відомий механізм згортання листя. Біля основи черешків розташовані водні мішки, наповнені водою. При впливі на листя, ця волога спрямовується до них і вони стають важкими, і власне тому і складаються.

Також є інформація про наявність «інтелекту» у рослини. Тобто воно звикає до механічних впливів певного роду і більше на них не реагує, якщо немає небезпеки. Але власне не варто часто чіпати рослина, так як це сприяє швидкому його в'янення. Вичерпується енергоресурс.

Листя мімози

Якщо мімоза скинула листя, то це може свідчити про протяги або тютюновому димі. На нього рослина дуже швидко реагує.

ВІДЕО: Мімоза сором'язлива