Давнє значення сережок: символізм. Втратити сережку: шлюбні прикмети, прикмети для позбавлення від негативу, грошові прикмети для чоловіків. Втратити сережку у сні: трактування

Втрата сережки — це не тільки неприємна матеріальна втрата, але і провісник певних життєвих подій. Давайте з'ясуємо яких саме.

Коли ви втрачаєте улюблену річ – ви завжди турбуєтеся. Приміром, сережка, яка коштує дуже дорого, або просто-напросто сімейна реліквія, яка означає багато чого не тільки для вас, але і для всієї родини. Така втрата має особливе сакральне значення. Що ж вона означає для людини?

Тлумачення даного забобони двояке. Залежить воно від того, кому належить річ – чоловічої або жіночої статі, якій вік людини, сімейний стан. Значення має матеріал виробу.

Давнє значення сережок: символізм

В наш час сережки – це всього-навсього прикраса і доповнення до образу. У часи наших предків сережки було талісманом для людини. Їх носили, як діти, так і дорослі, чоловіки і жінки.

  • Для чоловіків сережки були оберегами, які захищали їх від хвороб, злодіїв, ворогів.
  • Для жінок – це оберіг від лихого ока, вони охороняли сімейне вогнище. Дивлячись на сережки, будь міг зрозуміти, до якого стану належить їх власник.
Древній символ

Ще в епоху середньовіччя пірати носили сережки. Володіти такою сережкою мав право лише людина, який зміг знайти і поховати тіло шукача пригод. Проте в часи Стародавнього Риму і Древньої Греції сережка – це символ рабства.

У часи Запорозької Січі також було прийнято проколювати вуха. Наявність сережки вказувало на рід, до якого належить запорожець, яким статусом він володіє. На полі битви людина могла бути помилуваний, якщо ворог зміг розгледіти до якого роду вона належить.

Жінки з допомогою сережки привертали увагу чоловіків. Вони володіли магічними властивостями.

Втратити сережку: шлюбні прикмети

Коли молоденька панночка втрачає сережку з дорогого матеріалу – її доля круто зміниться. Для незаміжніх дівчат втрата сережки означає швидкий шлюб. В народі існує така прикмета: «Загубила сережку, знайдеш Альошку».

Однак це всього лише слова заспокоєння і ніякого смислового навантаження вони не несуть. Багато дівчата вірили у зміст цих слів, адже так хотіли скоріше вийти заміж. Це повір'я в більшій частині збувалося – адже ніхто довго не засиджувався в дівках.

До шлюбу
  • Так само дивилися на цінність сережки і чим цінніша вона, тим швидше дівчина вийде заміж. До цінних металів вважалися золото й срібло. Якщо матеріал сережок дерево, камінь або бурштин, то це означало, що дівчина тільки познайомиться з чоловіком, але не відомо дійде справа до шлюбу чи ні.
  • Якщо дівчина вже перебувала у шлюбі, то втрата сережки означала зміни в сімейному житті, а які саме зміни відбудуться, ніхто не знає. Відомо тільки, що вони принесуть успіх і порадують власницю. Сучасні дівчата, коли втрачають сережки, тільки радіють, адже таким чином це відмінний привід сказати чоловікові, придбати нові сережки, які будуть ще красивіше.
  • В деяких джерелах є тлумачення, що втрата сережки – це натяк на появу коханця у заміжньої дами. Це тлумачення пов'язано більше з сучасністю. Якщо вам через деякий час вдалося знайти сережку, то це означає, що у власниці є коханець, але цей зв'язок буде короткочасною.
  • Якщо сережки втрачено дві – удача буде подвійна, якщо все не було зроблено випадково, а не навмисно. Дане тлумачення не поширюється, коли сережки вкрали.
Удача для дівчини

Згідно значень всіх прикмет про втрати сережки, слід зробити висновок, що дівчину чекають приємні зміни в особистому житті, звільнення від чогось нехорошого. Це свого роду втіха для дівчини – втрата не марна.

Втратити сережку: прикмети для позбавлення від негативу

Раніше втрата сережки означала позбавлення від негативу, пристріту, адже вона була талісманом і мала магічними властивостями. Після того як вона назбирала достатню кількість негативної енергії, вона «самоуничтожалась» і покидала господаря.

Дане тлумачення залишається популярним і донині. А саме, якщо прикраса зроблена з золота. Варто лише згадати про те, що вироби з золота вважаються сильними оберегами від лихого ока. Особливо видно накопичена негативна енергія на виробах зі срібла, ніж воно темніше, тим сильніше вплив темних сил на вас. В даному випадку втрата вас повинна тільки порадувати. Таким чином, ви врятуєтеся від злих помислів, негативного впливу на вас, хвороб і навіть смерті.

Захищає від негативу

Якщо після втрати ви все-таки знайшли сережку, то одягати її не варто. З прикрасами із золота розлучитися буде набагато складніше, адже воно несе цінність. Ви можете продати її. Негативна енергетика не перейде до іншого людині, можете не переживати. Можна порадити купив очистити золото, використовуючи воду, вогонь і землю.

У моряків сережка так само було талісманом, вона захищала від загибелі. І якщо її втрачає моряк, то він скоро помре і його ніхто не поховає.

До цього марновірству відносяться і випадково знайдені сережки, які не належать вам. Вони можуть носити в собі негативну енергетику. В цьому випадку доля може покарати вас за марне везіння.

Втратити сережку: грошові прикмети для чоловіків

Якщо для дівчини, втрата сережки – це радість, то для чоловічої статі – це знак про швидкі невдачах і неприємних подіях у житті. У давні часи сережка для чоловіка була символом достатку, належності до знатного роду. Втрата її тлумачилася як фінансові втрати не тільки у власника, але і у всього роду.

Для чоловіків — до втрат грошей

В наш час втрата сережки у чоловіків також пов'язана з фінансовими втратами і невдачами. Але чоловіча стать слід заспокоїти. Втрачена сережка – не означає страшні матеріальні проблеми і небезпеки. Це попередження, над яким варто замислитись і ще раз переосмислити свої дії. Втрата дає вам лише знак згори, що всі матеріальні витрати варто обдумувати ні один раз. І не піддаватися будь-яких авантюр.

Втратити сережку у сні: тлумачення

Майже у всіх сонники ви зможете знайти тлумачення снів, коли жінка втрачає сережку. Грунтуючись на висновках більшості видань можна сказати, що сон з втраченої сережкою має геть протилежне значення, ніж значення в дійсності.

Можна втратити в сні

В сновидіння втрата сережки – це погано. В основному це пов'язано з розлукою з коханою людиною. Але якщо сережку вам вдалося знайти, то це до удачі. Такий сон принесе вам приємні звістки, несподівані сюрпризи в дійсності. У реальному житті, такі знахідки варто обходити стороною.

У всякому разі, не варто сильно драматизувати те, що трапилося, адже втрата прикраси – не найгірше, що може статися в житті.

Відео: Прикмети кульчиками