Чи можна і чи варто митися, купатися, коли хворієш без температури застудою, грипом, ГРВІ, ангіну, при болях у горлі, вухах, кашлі і нежиті у ванній, під душем? Чи можна приймати гарячу ванну, гарячий душ при грипі, кашлі і нежиті, якщо немає темпі

У статті ви знайдете рекомендації по прийому ванни під час застуди.

Зміст

Чому не можна митися, купатися, під час хвороби, коли хворієш?

Прийняття ванни – це корисна для організму процедура, яка зігріває і розслабляє тіло. Однак тоді, коли людина захворює, наприклад, застуджується, питання купання стає незрозумілим. З одного боку, очищати тіло, навіть якщо у людини є температура, необхідно, адже шкіра – це теж орган і на ній накопичуються токсини, які можуть усмоктуватися й шкодити людині.

З іншого боку, нагрівати тіло і нагнітати температуру в період застуди шкідливо. Тому важливо запам'ятати, що при застуді купатися можна і навіть потрібно, але воду слід регулювати правильно. Ні в якому разі не допускайте гарячі ванни. Вони актуальні при переохолодженні, а ось якщо у вас є навіть маленька температура 37 градусів, вона зможе моментально підскочити.

ВАЖЛИВО: Крім того, що при застуді ванн слід бути не гарячими, необхідно також і скоротити час купання.

Чи стає протипоказанням застуда для купання?

Чи можна і чи варто митися, купатися, коли хворієш без температури застудою, грипом, ГРВІ, ангіну, при болях у горлі, вухах, кашлі і нежиті без температури у ванній, під душем?

Як вже говорилося, купатися при застуді не заборонено, але робити це слід обережно і правильно. Вам необхідно дотримуватися всіх істотних умов, які не дозволять отримати ускладнення і неприємні наслідки. Перш за все, пам'ятайте, що ванна ніяк не поєднується з алкоголем (наприклад, якщо ви лікуєте простудні симптоми глінтвейном або перцівкою).

Що не можна робити:

 • Не робіть занадто гарячу ванну, особливо, якщо ви не хочете «підняти» температуру.
 • Температура води повинна бути в межах 34-37 градусів
 • Не потрібно купатися занадто довго, просто помийтеся і відразу вилазьте.
 • Ванну для себе робити найкраще до ночі, ввечері перед сном.
 • Добре вплинуть на вас, зміцнять здоров'я і сприятимуть поліпшенню самопочуття трав'яні ванни.
 • В якості лікувальних трав у ванну можна додавати відвари ромашки або череди, липи або шавлії, м'яти і різноманітні збори.
 • Трав'яні ванни корисні не тільки тим, що шкіра вбирає особливі лікувальні речовини, але і те, що людина дихає парами, які полегшують перебіг застуди і ви выздоравливаете швидше.
 • Трав'яні ванни також не повинні бути гарячими
 • Будьте уважні, якщо ви страждаєте високим тиском, вам категорично не можна приймати ванни, як при застуді, так і без неї.

ВАЖЛИВО: Якщо ви відчуваєте себе погано і у вас температура, тоді найкраще прийняти душ або помитися з допомогою обтирань або обмивань.

Трав'яна ванна

Чи можна приймати гарячу ванну, гарячий душ, ходити в лазню при грипі, кашлі і нежиті, якщо немає температури?

Якщо у вас немає температури при тяжких або звичайних простудних захворюваннях, ви можете, навіть зобов'язані здійснювати гігієнічні процедури.

Особливості:

 • При грипі намагайтеся не купатися і не паритися, а приймати душ раз на день або трав'яну ванну раз 1-3 дні по 5-7 хвилин.
 • Якщо у вас нежить або кашель, приймати ванни дуже корисно.
 • Ванна кімната під час купання має високу вологість повітря, що сприяє відкашлюванню мокроти і відходженню слизу (це корисно для швидкого одужання)

Як правильно дотримуватися гігієни при хворобі застудою, грипом, ГРВІ, ангіну без температури і полегшити стан хворого: поради

Тепла ванна (градус води повинен бути таким же, як і градус тіла) допоможе повернути тілу тонус і перетворить купання в справжню лікувальну процедуру. Вона усуне біль у спині, розслабить, заспокоїть, але найголовніше — змиє піт з шкіри, дозволяючи їй «дихати».

ВАЖЛИВО: Існує така практика, яка передбачає прийом прохолодних ванн, якщо температура тіла людини занадто висока і вона не збивається з допомогою медичних засобів. Однак самостійно призначати собі цю процедуру не варто!

Чи можна мити голову, коли хворієш без температури?

Мити голову в будь-якому стані не протипоказано. При застуді або під час інших захворювань людина потіє і в цей час в залозах, разом з потім виступають і токсини. Які обов'язково слід змивати з тіла і голови. Якщо у вас температура, просто уникнете сушіння гарячим феном.

Відео: «Гаряча ванна при грипі може призвести до страшних наслідків»