Чому вагітним не можна ходити на цвинтар? Чи можна вагітним ходити на похорони?

У даній статті ми поговоримо, чому вагітним не можна ходити на цвинтар і похорон на думку різних фахівців.

Зміст

Сьогоднішнє суспільство вже не дуже вірить у всякі прикмети і забобони. При цьому, деякі з них вже настільки щільно увійшли в наше життя, що навіть ніхто і не замислюється, чому все саме так. Наприклад, всі знають, що вагітним не можна ходити на цвинтар і навіть на поминки. Але звідки це взялося? Що такого в тому, щоб відвідати кладовище? Адже медицина цього робити не забороняє, хоча б тому, що немає жодних доведених фактів. Що буде, якщо не послухатися цього? Давайте дізнаємося.

Чому вагітним не можна ходити на цвинтар на думку церкви?

Чому вагітним не можна на кладовищі?

Якщо ви прочитаєте Біблію від кірки до кірки, то не побачите ніяких чітких вказівок щодо того, коли можна відвідувати могилу покійного. Немає там ніяких заборон на відвідування кладовища. Навпаки, християнство навіть підтримує прагнення людей проводжати покійних. Тому, священики не забороняють відвідування кладовищ та поминок.

У християнстві, так і в інших релігіях прийнято вважати, що смерть є просто переходом в інший світ. Так що похорон не вважаються, якимось страшним подією. А цвинтар є місцем, де покійні просто чекають своєї години, щоб воскреснути, коли Бог їх покарає.

До речі, віруючі християни не бояться привидів, тому що їх просто не існує. Ніколи мерці не стають примарами і не ходять навколо своїх могил. Ще важливо, якщо людина охрещена, то зла сила йому точно не зашкодить. Такий захист і допомагає дітям в утробі. Священики запевняють, що приведення є просто забобонами, у що вірити християнину просто не можна. Звичайно, злі сили є і всі це знають, але тільки на цвинтарі їх немає.

Чому вагітним не можна ходити на цвинтар на думку психологів?

Чому психологи не радять вагітним ходити на цвинтар?

Психологи, на відміну від священнослужителів дотримуються дещо іншої точки зору. Безперечно, хоч ніяких вагомих доказів, що стосуються заборони відвідування кладовища немає, але все одно краще відмовитися від такої затії. Вагітним не можна ходити на цвинтар, бо вони можуть відчувати сильний стрес, перебуваючи серед могил. Якщо прийти на похорон, то буде дуже важко контролювати власні емоції. А це погано для самопочуття і стану малюка. Особливо складно, коли це близька людина.

Всі ми знаємо, що переживання і сильні стреси під час вагітності погано впливають на дитину. Часто це стає причиною його нервозності та занепокоєння. Так що будьте обережні, якщо ви зібралися відвідати кладовище, поки малюк ще не народився.

Якщо вагітній захотілося відвідати могилки вже давно покійних, або відомої людини, то це зовсім не заборонено. Важливо, щоб внутрішньо не було ніякого дискомфорту. Тому, перед відвідуванням кладовища подумайте, чи не страшно вам, чи немає якихось поганих емоцій, все добре. Якщо ви вважаєте, що здатні впоратися, то все нормально і можна їхати.

Чому вагітним не можна ходити на цвинтар на думку філософів?

Чи можна вагітній на кладовищі?

Філософія розглядає кожен аспект життя з певного ракурсу. Є думка і про відвідування вагітними кладовищ. По суті, вагітність вважається початком чогось нового, зокрема життя. А цвинтар — це місце, де перебувають ті, у кого життя вже завершилася. Виходить, що вони є протилежностями один одного. Але ж вся наша життя повне протилежностей.

Тому вагітним не заборонено ходити на цвинтар. Якщо вам хочеться туди сходити, то цілком можна собі це дозволити. Для деяких відвідування кладовища навіть корисно, так як вони усвідомлюють, що дають нове життя.

Чому вагітним не можна ходити на цвинтар на думку містиків?

Кладовище пов'язано з містично світом, а тому прихильники думки про те, що містичні сили існують, як ніхто інший краще за всіх «знають», як кладовище впливає на майбутніх мам.

Містики впевнені, що всі люди володіють власною аурою. Коли людина помирає, то його енергетика залишається і селиться на кладовищі. В залежності від сутності людини, його енергія може викликати слабкість, запаморочення, паніку або навіть втрату свідомості. У вагітних енергетика більш вразлива і тому для них це особливо небезпечно. Саме тому вагітним не можна ходити на цвинтар.

Є й інша думка. На деяких людей кладовищі навпаки діє заспокійливо. Адже тут живуть «духи» предків, які допомагають і захищають.

Як поставитися до висновків містиків? Краще в цій ситуації включити здоровий скептицизм. Але всі знають, що емоції у жінок не відрізняються стабільністю, а тому слід відштовхуватися від своїх відчуттів. Якщо ви вважаєте, що вам дійсно стане погано на цвинтар, то краще туди не ходіть. Ну а ті, хто шукає підтримки, можуть у будь-який час приходити до покійним.

Чому вагітним не можна ходити на цвинтар на думку лікарів?

Лікарі забороняють відвідувати кладовище вагітним

Медицина в плані енергетики і всього іншого дотримується думки, що ніяких сутностей не існує і вони ніяк не можуть впливати на людей. Так що відвідування кладовища нічим не відрізняється від виходу в інші місця. Якщо врахувати, що зазвичай кладовища знаходяться за містом, то і повітря там чистіше. Відповідно їх відвідування може бути навіть корисніше.

Однак, є ситуації, коли відвідувати кладовище все-таки не варто:

  • Коли там дуже багато людей. Це буває в період Пасхи або будь-якого іншого свята, коли всі поминають покійних. В цей час на кладовищі приходить дуже багато людей, а тому є ризик отримати інфекцію. Більш того, не можна їсти біля поховання, тому що можна отруїтися.
  • На похороні. Погані емоції будуть проявлятися в будь-якому випадку і це вплине на жінку і її дитину. Від занадто сильного стресу матка може почати скорочуватись і це призведе до викидня або проблем зі здоров'ям.

Можливість відвідування кладовища при вагітності багато в чому залежить від самої жінки. Наприклад, багатьом страшно навіть у звичайному стані туди заходити, настільки жахливими здаються могили і взагалі обстановка. Тому, звичайно, не варто навіть близько там з'являтися. Але на кого-то кладовища діють заспокійливо і вони, навпаки, намагаються бувати там частіше. Ось у такому разі відвідування буде навіть корисно.

Якщо термін вагітності вже такий, що видно живіт, то потрібно враховувати, що є багато людей, хто вважає неприпустимим присутність вагітної на кладовищі. Якщо ви не можете стверджувати, що зможете себе контролювати, то краще дійсно залишитися вдома.

При відвідуванні цвинтаря на пізніх термінах обов'язково скажіть родичам, куди ви пішли. А краще взяти кого-небудь з собою. Навіть якщо ви відчуваєте себе прекрасно, то підтримка вам все одно не завадить.

Звідки взагалі взялася думка, що вагітним не можна на кладовищі?

Вагітність

Взагалі, звичайно, жодна наука чи релігія не накладає особливий заборона на похід вагітними на кладовищі. Але звідки тоді це взагалі пішло? Насправді таке повір'я склалося з різних релігій і прийме. Таке народна творчість передається вже тисячами років і ми його знаємо як прикмети. Незважаючи на все, навіть те, що іноді необґрунтовані твердження, що в них досі вірять. Просто тому, що так склалося. Точно також люди продовжують вірити, що вагітним заборонено вхід на кладовище.

Якщо переглянути всі можливі пояснення, то найпопулярніші з них говорять наступне:

  • На кладовищі витає енергія смерті. Хоч смерть є наслідком життя, відвідувати місця зі скупченням останньої не варто. Вважається, що там багато небезпечної енергії. Ось тільки той факт, що ніхто її не здатний зафіксувати, нікого не турбує.
  • У дитини не буде Ангела-хранителя. Коли людина хреститься, то отримує для себе захисника. До цього моменту він вважається слабким і може легко піддаватися злу. Тому вагітній на кладовищі ходити не можна. Хоча, релігія впевнена, що малюк все одно захищений від мами. А ось вже після народження він піддається небезпеці, поки його не хрестять.
  • Душа покійного може вселитися в плід або він її викраде. Це твердження підтримується містиками. Хоча, якщо вірити релігії, то це просто неможливо. Крім того, наука взагалі не визнає, що душа існує, а вже тим більше, що вона взагалі є у плоду в утробі.
  • Як же тоді ставитися до подібних заборон? Як і до будь страшній казці. Адже всі ж знають, що Колобка і Баби Яги не існує, от і подібні заборони відносяться до тієї ж категорії.
  • Кожній жінці, яка не вірить повір'ями і прикметами можна відвідувати кладовище, якщо немає ніяких медичних протипоказань. Йти туди чи ні, вирішує кожен самостійно. Якщо в душу закладаються якісь сумніви, то краще залишитися вдома.

Якщо вам дуже важлива думка оточуючих, то краще відмовитися від походів на цвинтар, щоб не сперечатися з засудженням і не доводити свою думку. Адже будь-який стрес для вас шкідливий.

Чи можна вагітним ходити на похорони?

Чи можна вагітним на похорон?

Втратити коханого або просто близької людини — це завжди страшно і це дуже велике горе. Набагато складніше переживати це при вагітності, коли хвилюватися не можна, так ще й всі почуття стають гострішими. Більш того, вважається, що вагітним не можна з'являтися на кладовищі, а вже про похорон і говорити нічого. Але як бути, якщо присутні важливо, але ви вагітні?

Отже, перш за все, вам треба зрозуміти, що вас підстерігає дві небезпеки:

  • Емоційна напруженість. Звичайно, похорони — це горе і тому на них завжди відповідна обстановка. Це все може сильно тиснути і спровокувати напади паніки, страху, сильний стрес і так далі. Часто на таких заходах жінки сильно напрядены і тому їх матка може піти в тонус, а ще підскакує тиск, що теж може бути небезпечно. Більш того, у кров активно викидається гормон стресу, а це погано для малюка.
  • Велике скупчення людей завжди небезпечно для здоров'я. Може і не сильно, але застуду та інші хвороби можна отримати. Варто бути обережною, тому що при вагітності навіть застуда може залишити після себе наслідки.

Так що, по можливості краще не відвідувати похорони. Якщо пішов з життя не дуже близький, то свої співчуття можна передати в інші дні. Найкраще, що ви можете зробити — це сходити в церкву і поставити свічку за упокій. Не варто переживати з приводу засудження, адже всім відомо ваше положення, так і вагітних ходити на такі заходи не прийнято.

Якщо ви дуже забобонні і на похорон все ж вирішили піти, то покладіть собі в кишеню червоний хустинку. Так ви зможете убезпечити себе від дії злих сил.

Вагітним не можна на похорон

Важливо обміркувати і те, як саме ви перенесете похоронну процесію. Якщо ви отже надмірно емоційні і вам важко тримати себе в руках, то спитайте поради у свого лікуючого лікаря, він може підібрати дозволені заспокійливе. Ще можна не залишатися до найскладніших в емоційному плані моментів. Приміром, попрощатися з покійним, а на захоронення не залишатися.

Напевно, ви вже чули багато прикмет з приводу того, чому вагітним не можна ходити на похорон. Перша говорить, що якщо вагітна побачить покійника, то дитина народиться хворою. Більш того, відвідування кладовища може спровокувати викидень, або народження мертвої дитини.

До речі, з давніх часів вважається, що на похоронах часто чаклують відьми або беруть з собою деякі речі. Більшість атрибутів похорону, наприклад, свічки, які перебували біля гробу й інші, цілком можна використовувати в чорних ритуалах. Майбутня мама повинна добре стежити за своїми речами і нічого не торкатися, щоб не піддаватися можливим заклятиям.

Багато хто може подумати, що всі забобони і прикмети — це маячня. Це їх право, і ніхто не сміє з цим сперечатися. Однак, є й такі люди, які прикметами вірять. Так от, якщо ви відноситеся до другої групи, то вам точно не можна ходити на цвинтар під час вагітності.

Відео: Чому вагітним не можна ходити на цвинтар і похорон — прикмети