Що таке скандинавська ходьба з палицями? Скандинавська ходьба: техніка, користь, протипоказання

Хочете оздоровити організм? Займіться скандинавської ходьбою з палицями. Новий вид спорту, який під силу навіть новачкам.

Зараз століття здорового способу життя, і всі люди прагнуть займатися спортом. Хтось бігає вранці, інші приходять на заняття в залі, а треті займаються плаванням.

 • Але останнім часом стала популярна скандинавська ходьба.
 • Вона відмінно підходить тим людям, яким протипоказані сильні фізичні навантаження.
 • Таким видом спорту не тільки корисно, але й приємно займатися. Адже для виконання занять, потрібно вийти на вулицю, а це спілкування з людьми, отримання порції позитивних емоцій і оздоровлення організму.
 • Докладно про цей вид спорту ви зможете прочитати далі.

Що таке скандинавська ходьба з палицями?

Скандинавська ходьба з палицями

Скандинавська ходьба з палицями по іншому ще називається північна ходьба, нордична ходьба або фінська ходьба. Цим видом спорту займаються любителі, в програмі Олімпійських ігор його немає. Це звичайна прогулянка, але при швидкому темпі з обпиранням рук на спеціальні пристосування у вигляді довгої палиці. Палиці для північної ходьби схожі з лижним подібним інвентарем.

Придумав цей вид оздоровчої фізкультури фін Марко Кантан в 90-х роках минулого століття. З тих пір такий вид спорту став дуже популярним в різних країнах світу. Варто відзначити, що вперше стали займатися цим шаганием з палицями спортсмени-лижники їх Фінляндії. Вони проводили тренувальні блоки не тільки взимку на лижах, але і навесні-влітку, використовуючи спочатку просто лижні палиці. Потім стало ясно, що спортсмени, які проводять додаткові тренування, використовуючи такі інтенсивні рухи, стають більш витривалими і отримують чудові результати в будь-яких змаганнях.

Фінська ходьба спочатку стала поширеним видом спортивних занять серед звичайних людей в країнах Скандинавії, а потім переселилася в Північно-Західну Європу. В даний час цей вид спорту користується популярністю в Німеччині. У цій країні навіть зроблені зручні траси для ходіння з використанням тростин.

Сам же винахідник даних рухів, Марко Кантан, видав книгу, яка допомагає початківцям «спортсменам» правильно займатися. Крім цього він виробив модифікування будови палиць, вони стали більш комфортними для людей різного зросту і статури.

Техніка скандинавської ходьби

Скандинавська ходьба з палицями

Професіонали великого спорту, які займаються цим видом тренувань, описують фінське шагание, як звичайний рух людини. Він так гуляє або просто може поспішати, наприклад, в магазин за покупками. Це дійсно так, таке вештання нагадує звичайне піше прогулювання по вулиці, але прискореним кроком. При цьому руки і корпус рухаються в природному ритмі, синхронно і знаходяться у вільному положенні: ліва рука і права нога вперед, потім навпаки, права рука і ліва нога вперед. Ось точна техніка виконання такої ходьби:

Технічно ходьба виконується саме так

Невеликі махи руками роблять крок дрібним, навантаження виходить мінімальної. Якщо ви хочете отримати від тренування великих результатів, тоді робіть великі помахи і ширше крок.

Важливо: З найперших занять підберіть для себе правильну інтенсивне навантаження шагания. Щоб отримати значимий результат, підберіть таку амплітуду пересування ніг і помахів руками, щоб дихання протягом всього тренування було рівним. Також ви повинні після ходьби відчувати легку втому і самі заняття вам повинні подобатися.

Взагалі, в техніці фінських рухів можна виконувати чергування дрібного кроку і маха руками з виконанням махов великої амплітуди. Також ви можете, якщо дозволяє здоров'я, чергувати таку «подорож» з бігом або, навпаки, з перервами на відпочинок.

Порада: Якщо вам дозволено виконувати важкі фіз. навантаження, тоді можна використовувати спеціальні утяжелительные елементи для палиць.

Скандинавська ходьба: користь

Скандинавська ходьба з палицями

При шагании з палицями йде активна тренування м'язів спини і передпліччя. Так, наприклад, під час бігу, навіть на великі дистанції, ці м'язи взагалі не працюють. Вчені вже визначили, що при заняттях швидкою ходьбою, працюють майже всі м'язи, тоді як при звичайній ходьбі задіяно лише 70%.

Ось в чому полягає користь цього виду аматорського спорту:

Переваги такого виду тренувань

Фінська ходьба сьогодні включена в відновну програму після травмування та оперативного втручання на кістках та опорній системі. Людині досить усього 1 місяць позайматися цим видом спорту в помірної інтенсивності, щоб повністю відновитися після операції і повернутися до нормального способу життя.

Показання для занять скандинавської ходьбою:

 • Остеохондроз.
 • Викривлення хребта.
 • Хронічні болі в шиї, спині і плечах.
 • Вегето-судинна дистонія — зменшуються всі прояви і симптоми.
 • Хвороба Паркінсона.
 • Проблеми з ЦНС в психологічному плані: неврози, депресія і так далі.
 • Поганий сон вночі.
 • Зайва вага, ожиріння.

Для профілактики різних хвороб також можна займатися цим видом спорту. Скандинавську ходьбу використовують на тренуваннях при ризику таких хвороб:

 • Остеопороз
 • Атеросклероз
 • Артеріальна гіпертензія

Вже після 1-2 тижнів занять, людина відчуває поліпшення свого життєвого настрою і загального стану організму.

Протипоказання до занять скандинавської ходьбою

Скандинавська ходьба з палицями

Фінська ходьба — це універсальний вид спортивних навантажень, який підходить людям в різному віці, а також однаково позитивно впливає на стан організму, як у чоловіків, так і у жінок. Навіть якщо ви раніше не займалися фізичними навантаженнями, просто вийдіть і пройдіться швидким кроком. Це допоможе поліпшити кровообіг і роботу серцевого м'яза.

Протипоказання до таких занять мінімальні. Відкладіть подорож з тросточками при наявності якого-небудь гострого або хронічного недуги:

 • Коли потрібно за показаннями лікаря перебувати весь час у ліжку: ГРВІ та інші простудні захворювання, інфекції, загострення хронічних хвороб з проявом болі і так далі.
 • При наявності відхилень у серцево-судинної системи (гіпертонія, стенокардія, ішемічна хвороба серця), перед початком тренувань, слід проконсультуватися з вашим лікарем.

Порада: Навантаження збільшуйте поступово, стежте за пульсом і тиском.

Щоб заняття були ефективними й позитивно вплинули на стан вашого організму, необхідно тренуватися регулярно, з помірним навантаженням. При цьому важливо мати якісний інвентар і зручне взуття. Також важливо виконувати тренування під наглядом досвідченого тренера, хоча б протягом першого часу.

Відео: Техніка скандинавської ходьби. Повний урок з скандинавської ходьбі для новачків.