Що потрібно використовувати для нарощування нігтів?

Багато жінок мріють про довгі і красиві нігтики, однак, швидко відростити їх може далеко не кожна дівчина. Саме тому на допомогу їм приходить нарощування нігтів, яке в будь-який момент можна виконати в салонних або домашніх умовах.

Необхідне обладнання

Для того щоб наростити нігті потрібно комплект інструментів та витратних матеріалів для проведення всіх необхідних робіт. Однією з найбільш важливих для цієї процедури приладдя є УФ-лампа. До покупки цього пристрою слід підійти з особливою ретельністю, оскільки від його потужності та ефективності залежить швидкість і якість полімеризації покриття нігтів і комфорт під час проведення процедур. Лампа може використовуватися при роботі з шелаком і акрилом, крім того, її часто використовують для підсушування гелевого покриття.

Якщо ви тільки робите перші кроки в манікюрі, то можна придбати самий примітивний агрегат без будь-яких додаткових опцій, хоча потужність апарату при цьому повинна бути високою: щонайменше 24 Вт, а краще всього – 36 Вт. Такий пристрій стане самою значною статтею витрат, однак, справа того, поза всяким сумнівом, варто, оскільки без лампи зробити якісне нарощування досить складно.

А от якщо ви плануєте заробляти на манікюрі, то варто придивитися до моделей, доповненим функціями охолодження, сенсорним монітором, а також таймером та іншими «надмірностями». Вони роблять процедуру користування цією лампою комфортною, проте, коштує таке обладнання дорого, тому якщо лампа вам потрібна тільки для особистих потреб, то навряд чи ви зможете окупити таке вкладення.

Заздалегідь обмовимося, що підставляти під ультрафіолет нігтики, вкриті самі декоративним лаком звичайним, не має ніякого сенсу, оскільки УФ-лампа не підсушує, а тільки полимеризует. Вона не впливає на покриття високими температурами – тобто час підсушування ви не зменшити, а ось отримати помутніння кольору ризикуєте.

Крім лампи, необхідні багато інші інструменти, мінімальний стартовий комплект входять наступні предмети:

 • набір пилок;
 • бафи;
 • пензлика з жорсткими ворсинками для стильного моделювання;
 • пушер.

Список матеріалів виглядає так:

 • базовий гель безбарвний;
 • спеціальний моделюючий складу;
 • закріплює покриття.

Крім того, вам буде потрібно праймер, а також дегидратор і бондер. Більшість малодосвідчених майстрів вважають, що це одне і те ж, проте, це далеко не так. Праймер необхідний для знежирення, видалення самих крихітних частинок бруду і підготовки поверхні нігтя до зчеплення за рахунок невеликого підйому лусочок. Дегидратор виводить надлишки вологи, покращуючи міцність зчеплення, а бондер є ефективним скріплюючим компонентом, за рахунок якого гель добре лягає на ніготь і зміцнюється на ньому, завдяки чому нарощені елементи не злітають від першого ж механічного впливу.

Ну і, звичайно ж, ні одне нарощування не обходиться без манікюрного клею. Зупинимося докладніше на найбільш важливих матеріалах і особливості їх вибору.

 • Пилочки для манікюру – застосовуються для додання ноготку необхідної форми, а, крім того, для шліфування всій поверхні і запечатування кінчика пластини. У колишні роки часто використовували металеві пристосування – сьогодні така техніка визнана неефективною, тому що веде до розшарування нігтьових пластин. Фахівці рекомендують використовувати вироби, зроблені з кераміки або скла. Для гарного манікюру бажано взяти кілька пилок з різним рівнем абразивності, яка розраховується гритах – чим нижче значення, тим грубіше покриття пилки.

Для роботи з штучними покриттями застосовують пилки з параметрами 80/120 грит, а власні натуральні підпилюють інструментом з показником 240 грит і більше. Що стосується зовнішнього вигляду, то для надання потрібної форми вільному краю бажано застосовувати витягнуті пилочки, для шліфування нігтика близько кутикули варто віддати перевагу виробам у формі бумеранга, а для полірування поверхні підійде прямокутна пилка.

Якщо ви маєте намір регулярно робити манікюр, то має сенс відразу придбати велику кількість пилок різної шорсткості, оскільки вони досить швидко приходять в непридатність і їх потрібно постійно міняти.

Окремо слід купити пилку-баф, яка використовується для полірування натуральних нігтів, така обробка обов'язково проводиться перед нарощуванням, тому інструмент відноситься до категорії необхідних. Баф – шматок чотиристороннього поролону, причому кожна поверхня має власну ступінь абразивності. Такий картридж ефективний як для контакту з натуральними нігтиками, так і з штучними.

 • Пушер або шабер необхідний для того, щоб відсунути огрубілу кутикулу і підготувати нігтики до покриття гелем. Для ефективного манікюру краще всього брати металеве пристосування з ергономічною фігурною ручкою. Зазвичай один кінчик пушера виготовляється у формі лопатки, а другий нагадує гострий наконечник стріли. Якщо ви купили шабер, то тут одна з площин виконується у формі сокири.
 • Щипчики або кусачки – ці робочі інструменти потрібні для зрізання кутикули і позбавлення від хворобливих задирок, а також куточків випирають нігтьових пластин. Даний інструмент зазвичай має добре відточену поверхню і вважається набагато більш ефективним, ніж манікюрні ножиці із закругленими кінчиками або тріммер.
 • Щоб провести нарощування та декорування нагідок необхідно придбати набір пензликів: кілька повинні мати прямий синтетичний ворс, інші — бути більш тонкими, а також знадобиться кисть з вузьким кінчиком.
 • У нарощуванні багато майстри використовують тіпси, в цьому випадку потрібно придбати типсорез, за допомогою якого можна змоделювати крайку вільного краю.
 • Після коригування та шліфування полімеризованого шелаку досить часто з'являється пил, її необхідно видаляти з поверхні нігтя — це робиться за допомогою манікюрної пензлики зі спеціальним синтетичним ворсом.

Всі перераховані вище інструменти потрібні при нарощуванні в будь-якій техніці незалежно від того, з чим саме ви працюєте – з типсами, гелем або акрилом. А тепер зупинимося докладніше на спеціалізованих витратних складах, які потрібні для кожного окремо взятого типу нарощування.

Для нарощування гелем

Гель вважається самим простим у використанні полімером, який більше інших підходить для малодосвідчених майстрів. Він має масу переваг: не виділяє шкідливих речовин і не має хімічної різкого запаху, саме тому матеріал стабільно утримує пальму першості серед всіх інших типів покриття. Для роботи з гелем треба приготувати:

 • базовий гель – новачкам краще всього придбати однофазний склад, який не створює ніяких складностей при застосуванні, а ось більш досвідченим майстрам має сенс зупинитися на двох – або трифазних;
 • камуфлює гель – зазвичай використовують білий, бежевий або рожевий;
 • фінішне покриття – воно необхідно для додання блиску і рівності нігтьовим пластин;
 • консилер для знежирення липкого шару;
 • рідина для зняття шелаку.

Крім перерахованих вище матеріалів вам знадобиться спеціальний зволожуючий крем для кутикули: він пом'якшує ороговілі шари епідермісу і запобігає появі задирок. Також вам знадобляться диски з вати, серветки без ворсу, фарби на базі акрилу для накладення декору на ніготь, а ще блиск, гліттер, стрази та інші цікаві дрібнички.

При використанні акрилу

При використанні акрилу потрібно інший набір витратних матеріалів:

 • мономер – спеціальна акрилова рідина;
 • акрилова пудра – склад прозорого, рожевого або персикового кольору;
 • засіб для розчинення акрилу, який знадобиться в тому випадку, коли робота вимагає невеликого коректування.

Крім того, вам неодмінно знадобиться тара, де ви будете з'єднувати акрилову рідина з пудрою і прищіпки з затискачами.

На форму

Нарощування нігтів з використанням форми прийнято вважати більш складним способом, ніж манікюр з використанням типс. Тим не менше при використанні матеріалів найвищої якості та наявності професійних навичок отримати хороший результат не так складно. Для такого нарощування потрібні в першу чергу спеціальні форми. Вони бувають одно - і багаторазового: перші виготовлені з паперу і мають порівняно низьку вартість, а другі виробляють з тефлону на дротовому каркасі.

В обов'язковому порядку потрібно запастися манікюрними серветками: вони являють собою тонкі відрізи матерії без ворсинок, які добре знімають липкий шар і прибирають залишки декоративного лаку.

Особливості процедури і можливі проблеми

Тепер, коли ви придбали всі необхідні для роботи інструменти і витратні матеріали, можна приступати безпосередньо до нарощування нігтів. Простіше всього використовувати техніку на основі гелевого складу, в цьому випадку можна легко усунути всі візуальні дефекти нігтя. Нарощені поверхні мають масу переваг: вони не розшаровуються, не тріскаються і не ламаються. Штучні покриття відрізняються винятково високою міцністю, тому на них вкрай рідко з'являються відколи.

Використання штучних нігтьових пластин надає нігтям необхідну гладкість і дозволяє успішно протистояти таким серйозним проблемам, як рельєфність і нерівномірність покриття. Слід зазначити, що технікою нарощування нігтів займалися ще стародавні китайці, трохи пізніше техніка вдосконалювалась і розповсюдилася по європейським країнам. Довгий час для такої процедури використовували акрил, але на сьогоднішній день більш сучасною та ефективною технологією вважається використання гелю. Завдяки його високій еластичності нігтики виходять дуже міцними, але при цьому тонкими. Мерехтіння гелю повністю імітує натуральний колір і структуру нігтів, завдяки цьому штучні покриття виглядають дуже природно.

Застосування гелевих складів для нарощування нігтів має масу плюсів:

 • вся процедура триває не більше 2 годин;
 • покриття на виході виходить дуже міцним;
 • за рахунок високої еластичності препарату нігті мають досить тривалий термін шкарпетки;
 • корекція гелевих нігтів займає близько півгодини;
 • ціни на таке нарощування набагато демократичніше, ніж вартість аналогічних робіт з іншими складами;
 • при нанесенні гелю нігтьова пластина не руйнується, більш того, нігтики стають міцнішими, що дозволяє швидко відростити їх без небезпеки ламкості і розшаровування;
 • при застосуванні гелю всі тріщини і некрасиві рельєфи на поверхні нігтя заповнюються препаратами;
 • кошти на гелевою основі надають нігтям приємний блиск;
 • нігті з гелю дуже легко знімаються;
 • матеріал здатний пропускати кисень, тому рідна нігтьова пластина не пересихає;
 • використання гелю ефективно захищає нігті від небезпечного впливу ультрафіолету, а також побутової хімії і різного роду механічних пошкоджень;
 • гель – це гіпоалергенний матеріал, в його структуру входить смола хвої, яка володіє вираженими фунгіцидними властивостями і сприяє профілактиці грибкових хвороб;
 • ну і, звичайно ж, на гелі можна легко намалювати самі різноманітні декори та малюнки різного ступеня складності.

Втім, і без мінусів не обійшлося. Так, під час полімеризації під УФ-лампою іноді з'являється хворобливе відчуття печіння, а якщо ніготь зламається, то його ремонт неможливий, буде потрібно повна заміна покриття. Зняти гелеві нігті може тільки майстер, зробити це самостійно, не пошкодивши рідні пластини, досить складно, оскільки для цього потрібно спиляти їх, а при малому досвіді в цьому випадку може бути заподіяно шкоду своїм нігтям.

Також при різких коливаннях температур гелеві покриття можуть деформуватися. Втім, всі ці недоліки з лишком компенсуються досвідом і професійними навичками майстра і дотриманням правил догляду за нігтиками. Покроково нарощування нігтів проводиться наступним чином.

 • Відрослий край нігтьової пластини коригується пилкою так, щоб залишилася довжина близько 2 мм.
 • Кератиновий шар ретельно обробляється бафом до повного зняття.
 • Далі, проводиться знежирення і наноситься мастика.
 • Гелевий матеріал накладається тонким шаром, а потім полімеризується в УФ-лампі.
 • На покриття встановлюється шаблон, дуже важливо його правильно надіти; на кордоні нігтика і форми виконується тонка гелева основа, потім вона піддається обробці в лампі, а липкий шар знімається.

Дуже важливо розподілити препарат по поверхні нігтя таким чином, щоб його основна частина припадала на середину, а по краях покриття залишалося тонким.

 • Після підсушування пилкою оформляється лінія посмішки і наноситься база.
 • Шаблони необхідно прибрати і нанести косметику.

Якщо нігті нарощують з використанням типс, то технологія виглядає трохи інакше: особливість тут полягає в тому, що тіпси не знімаються по завершенні процедури, їх потрібно приклеїти до нігтьової пластини. Дана технологія вважається універсальною, тіпси нерідко використовують навіть на пошкоджених нігтики, але працювати з ними досить складно, тому що штучні нігті повинні ідеально збігатися з даними за розміром, інакше покриття буде до всього чіплятися. Та й зовнішній вигляд стане неохайним і неестетичним.

При нарощуванні нігтів в домашніх умовах потрібно слідувати декільком базовим рекомендацій:

 • верхній шар нігтьової пластини спиливается бафом до того моменту, поки ніготь не придбає матовий відтінок;
 • у ході роботи слід постійно оглядати нігті під різними кутами з тим, щоб не залишити непоміченими і необробленими навіть найдрібніші переходи і сходинки;
 • після того як весь кератиновий шар спиливается, що утворилася при цьому, нігтьова пил прибирається щіточкою, в іншому випадку покриття буде неакуратним;
 • час застигання препаратів в лампі варіюється в залежності від хімічного складу і виробника, тому перед роботою неодмінно вивчіть інструкцію до них.

Поради щодо вибору

На превеликий жаль, жінки нечасто можуть похвалитися міцними і здоровими нігтиками. Професійний етикет, величезна кількість побутових обов'язків і необхідність доглядати за дітьми стає перешкодою до отращиванию нігтьових платіні, тому нарощування стає для них справжнім порятунком. Сучасні технології дозволяють жінкам вибирати той тип нарощування, який буде оптимальним в кожному конкретному випадку.

Найдешевший варіант – це накладні нігті, впоратися з такою технікою може навіть майстер-аматор без якихось спеціальних навичок. Однак, такий варіант ненадійний і неестетичний, такі нігті продаються великими стрічками-наборами та включають пластини різної форми, ширини й довжини, але навіть великий вибір не завжди дозволяє підібрати нігті, які будуть ідеально відповідати габаритам нігтьової пластини. Як наслідок, вони виглядають дуже штучно.

Для нарощування будинку потрібно також манікюрний клей.

Інша форма готових нігтів – це тіпси. Вони відрізняються від накладних тим, що є основою для подальшого моделювання і кріпляться не до всієї пластини нігтя, а лише до її краю. Тіпси виробляються з більш надійного матеріалу і характеризуються потрібної гнучкістю. Нігті з типсами виглядають більш природно, ніж накладні. Найсучаснішим методом нарощування вважається моделювання, воно проводиться із застосуванням таких матеріалів, як гель, акрил або біогель. Змодельовані нігтики виглядають виключно натурально, при цьому покриття довговічне і міцно.

Нігті можна нарощувати з використанням акрилових складів, цей матеріал характеризується міцністю, а крім того, має порівняно демократичну вартість. Для акрилу невластива еластичність, тому корекцію припадає робити досить часто. Крім цього, акрил неприємно пахне і цей запах супроводжує вас не тільки в момент нарощування, але і протягом декількох днів після нього.

Більш безпечним вважаються гелеві препарати, вони пластичнее акрилу, тому гелеві нагідки мають більш тривалий термін шкарпетки. Коштує таке нарощування, звичайно, дорожче, але і коригування доведеться робити набагато рідше. Самим сучасним варіантом моделювання вважається техніка на базі біогелю – речовини, яка поєднує в собі як акрил, так і гель, завдяки чому нігті виходять міцними і красивими. Комбінація цих матеріалів робить нігтики набагато більш міцними і в той же час еластичними, обійдеться така процедура досить дорого, але результат, поза всяким сумнівом, того коштує.

Про те, що потрібно для нарощування нігтів, дивіться у наступному відео.