Інтерлок і кулірка: чим вони відрізняються і яка тканина краще?

Трикотаж – одне з найбільш затребуваних тканинних полотен. Його застосовують для пошиття одягу, а також текстильних виробів. Інтерлок і кулірка – типові його представники. Тканини схожі між собою і володіють загальними властивостями. Але якщо придивитися, то між ними існує і певна різниця.

Інтерлок
Кулірка

Кулірна тканина

Назва тканини походить від французького слова «кулір», що перекладається як «вигин». Її полотно утворюється поперечним сплетінням ниток. З лицьового боку малюнок кулирки однотипний, дрібної кіскою, а з виворітної – у вигляді прямокутників. Це натуральна тканина, що складається з бавовни. Для підвищення її позитивних властивостей в неї можуть додавати синтетичні або натуральні волокна. Але їх кількість не повинна перевищувати 10%. З додаткових волокон використовують:

 • шерсть – добре тримає тепло і не вбирає запахи;
 • шовк – додає м'якість виробів;
 • поліестер – захищає речі від усадки, підвищує зносостійкість, не допускає вигоряння під дією ультрафіолету, вироби з такої кулирки менше мнуться;
 • лайкра забезпечує пружність і еластичність тканини, підвищує міцність на 30%.

Якість тканини включає такі поняття, як: пілінгуемость, тобто скочування ворсу, стійкість кольору, деформація та ін. На них впливає довжина волокон, з яких виткане полотно. На підставі цього кулирку розрізняють за класами.

 • Оппенен – тканина низької якості з довжиною волокна в межах 27 мм. Вона пухка і схильна до деформації. Погано тримає колір і сильно мнеться. Здебільшого з неї виготовляють нижня білизна.
 • Карде – тканина середнього класу, довжина волокна – 35 мм. Володіє середніми характеристиками якості.
 • Спів – полотно преміум-класу з довжиною волокна 80 мм. Як правило, його нитки піддаються мерсеризації (обробці їдким натром в розчині). Після цього тканина промивається гарячою, а потім холодною водою. Такий метод значно підвищує якість матерії: захищає від вицвітання, надає міцність і шовковистість. Її щільність може доходити до 200 гр/м2.
Карде
Спів

По колірній гамі розрізняють кулирку однотонну і меланжевую. А ще на тканину дуже зручно наносити вишивку, фотодрук, шовкографію.

Кулірна тканина відмінно підходить для пошиття дитячого одягу: сорочечки, повзунки, шапочки. А також і для дорослого – з неї виготовляють футболки, сукні, спідниці, спортивні комплекти. Тканина дуже легка і тонка, тому використовується для виробництва літнього одягу.

Кулірну матерію застосовують для виготовлення постільної білизни, а також халатів, нічних сорочок, піжам. Умільці шиють з неї ляльки та інші іграшки.

Властивості интерлока

Назва тканини в перекладі на російську мову з англійської означає «перехрещення». Таким ім'ям вона зобов'язана своєрідного плетіння її петель. Інтерлок – це трикотажна тканина, яка має виключно бавовняну основу. Її особливістю є те, що її не тчуть, а в'яжуть на спеціальних в'язальних машинах. При цьому використовують голки, що розташовані в 2 ряди. За рахунок цього тканина відрізняється високою міцністю і щільністю до 300 гр/м2. Петлі всередині полотна перехрещуються таким чином, що воно виходить подвійним, однаковим з обох сторін. З цього приводу його ще називають двуластик або подвійний трикотаж.

Інтерлок – досить м'який, ніжний і приємний до тіла матеріал. Але він набагато щільніше, ніж багато інші його різновиди.

Його головні характеристики:

 • міцність – речі з цього матеріалу володіють високою зносостійкістю;
 • стійкість – він трохи гірше розтягується в ширину, на відміну від інших видів трикотажу, але добре зберігає форму і не піддається деформації при правильному догляді.

За якістю інтерлок ділять на 3 класу: спів, ринг (або карде), оппенед – вищий, середній і нижчий відповідно. Їх властивості залежать від довжини ниток. Також на якість виробу впливає присутність у ньому додаткових ниток. Якщо таке допускається, то тканина втрачає свою унікальність. Ви завжди можете визначити недоброякісний товар за наявності на ньому ворсинок. Саме вони є доказом домішок синтетики. Натуральний ж інтерлок має абсолютно гладку поверхню, так як на 100% складається з бавовни.

Завдяки своїй ніжній і натуральною текстурою з нього виходять чудові дитячі речі. Вони не подразнюють шкіру малюка, в них тепло і комфортно. Крім дитячого трикотажу, з матерії виготовляють всіляку одяг для дорослих: халати, сукні, одяг для спорту, спідниці і т. д. За рахунок своєї щільності інтерлок застосовують для пошиття теплих речей для холодного часу року.

Спільне та відмінне

В цілому інтерлок і кулірка мають багато спільного.

Їх об'єднують такі якості:

 • гіпоалергенність;
 • стійкість до носку;
 • легкість у догляді;
 • практичність у використанні;
 • еластичність;
 • комфорт;
 • гігроскопічність.

Відрізняються полотна між собою, перш за все, щільністю. Інтерлок товщі за своєю структурою, ніж кулірка. Якщо товщина першого здатна доходити до 300 гр/м2, то кулірна тканина має щільність максимум 200 гр/м2. За рахунок цього інтерлок, природно, значніше тепліше, але більш щільний. Кулірка ж легше за відчуттями і добре пропускає повітря. За рахунок своєї міцності интерлочная матерія трохи менше розтягується, але і менше деформується. Кулирное полотно більш схильне спотворення.

Інтерлок
Кулірка

Інша важлива відмінність – те, що інтерлок не пускає стрілки по полотну. Кулірна матерія може. Вони, як правило, відходять від шва і йдуть вздовж полотна. Интерлочная тканина не має лицьового і виворітного боку – вони однакові за структурою. У кулирной матерії 2 сторони різняться між собою. Якщо кулирку, в основному, використовують для пошиття одягу і нижньої білизни, то з интерлока також виробляють постільна білизна, покривала, штори.

Складно сказати, яка з тканин краще. За рахунок своєї структури вони мають різне призначення. Одна хороша влітку, інша – взимку. Тому вибираючи серед 2 полотен, слід керуватися її призначенням.

Кулірка
Інтерлок

Незважаючи на деякі відмінності, обидві матерії пред'являють однакові вимоги до догляду:

 • температура води при пранні – до 40° (занадто гаряча вода може призвести до усадки або розтягування виробів);
 • делікатний віджим;
 • не відбілювати;
 • сушити на розкладеному рушник, щоб речі не витягувалися;
 • прасувати при низькому температурному режимі з виворітного боку;
 • вологий одяг берегти від сонця, так як вона швидко вигоряє.

Інтерлок і кулірка – практичний і якісний трикотаж. Кожен з них має свою область застосування: інтерлок зігріє в холоди, а кулірка дозволить дихати тілу в жарку погоду. Вибирайте для себе лише висококласну матерію. Тільки так ви отримаєте стояча виріб і задоволення від його застосування.

У наступному відео на вас чекає огляд видів трикотажного полотна, в тому числі интерлока і кулирки.