Весільні торти в різних стилях: кращі ідеї і цікаві приклади

Немає такої весілля, яка обходилася б без особливого частування – весільного торта. Саме урочисте розрізання солодкого десерту, як правило, вінчає кожне торжество. Молодята пригощають гостей і тим сам діляться з ними своїм щастям, саме тому кондитери постійно працюють над створенням нових стилів і способів декору цієї страви.

Модні тенденції

Весільний торт обов'язково повинен бути смачним, але, крім цього, до нього висуваються спеціальні вимоги по декору і оформлення. Актуальними тенденціями цього сезону вважаються два основних напрямки:

 • асиметричні торти – вироби нестандартної форми, обов'язково прикрашені великою кількістю квітів і символічними фігурами;
 • лаконічні частування – торти, в оформленні яких поєднується класика, простота і скромний декор, але при цьому – розкіш.

  Ще кілька років тому торти робилися або квадратними або круглими. В наші дні форми солодкого десерту можуть бути найрізноманітнішими, але пальма першості, поза всяких сумнівів, належить тортів у вигляді серця, причому приготувати такий торт можна в самих різних формах – у вигляді одного або декількох ярусів від великого серця до маленького, у вигляді серця на замок з ключем. Дуже стильно виглядає червоне серце, прикрашене білими бантами або ж десерт, пробитий стрілою юного Амура.

  Дуже актуальні декори, які складаються з кількох ярусів, а зверху вниз спадає водоспад з квітів. Не менш популярні й інші, не настільки звичні, але, без сумніву, оригінальні і стильні торти.

  Стилі тортів

  Всі види тортів на весілля можна розбити на кілька стилів залежно від тематики декору та його напрямки. Таким чином, кожен може вибрати той дизайн, який буде відповідати смаку молодят і стилю самого торжества.

  Зупинимося докладніше на найбільш поширених варіантах.

  Європейський

  Це класичний солодкий десерт, який завжди актуальний. Тут поєднуються стриманість, естетика і елегантність – торти, як правило, оформляють у сніжно-білому відтінку, а в якості елементів декору використовують намистинки, стрічки та бантики. Тут немає місця хвилястим візерунком, оскільки вони візуально перевантажують загальне сприйняття композиції.

  В європейському декорі використовуються тільки ніжні відтінки, застосування насичених контрастних тонів неприпустимо.

  Рустик

  Для тих, хто планує весільну вечірку без надмірного пафосу, підійде великий торт, оформлений в стилі рустик. Цього напрямку властивий лаконічний мінімалізм і проста геометрія ліній. Зазвичай тут використовують один або два акценту, якими можуть бути квіти, імітації невеликих гілочок дерева та інші природні елементи.

  Прованс

  Дуже стильно виглядають торти в тематиці прованс, вони буквально уособлюють собою поєднання ніжності і романтичності і подумки відносять до Франції, яка давно визнана найбільш романтичною країною. Не секрет, що саме там і зародився цей легкий, але витончений стиль.

  Домогтися цього французького шарму можна за допомогою використання пастельних тонів і ефекту деякої «припыленности» поверхні. Тут присутні самі різні флористичні нотки, велика кількість декоративних ягід, а також фруктів. Основні відтінки провансу – білий і фіолетовий різного ступеня насиченості тону.

  Такий десерт добре виглядає на урочистих заходах, оформлених у стилі вінтаж і шеббі-шик.

  Морський

  Морська тема дуже популярна в декорі тортів для весілля, причому зовсім необов'язково готувати десерт у вигляді корабля або якоря – можна створити частування з обробкою з перлин, морських зірок і декоративних морських раковин. Цей стиль дуже близький до середземноморського і дозволяє підкреслити легкість і свіжість декору.

  А щоб такий дизайн не був занадто вигадливим, не потрібно повністю закривати поверхню торта кремом.

  Металік

  Стильний торт для сучасних молодих людей. Така тенденція стала нарощувати свою популярність в останні роки, коли молодята стали відходити від звичних канонів весільних урочистостей. Тепер частування прикрашають різними золотими, бронзовими і сріблястими відтінками, найчастіше такі торти роблять багатоярусними.

  Розписний

  Розписні торти, мабуть, можна назвати справжніми витворами мистецтва, це виключно яскраві, незвичайні і елегантні десерти, в яких переважає ручна розпис і велика кількість квіткових деталей. До речі, малюнки досить цікаво поєднуються зі стилем металік – тому такий торт доведеться за смаком і сучасним молодим парам і їх батькам, які в більшості випадків воліють класику у весільному декорі.

  Омбре

  Дуже красиво і естетично виглядає на тортах техніка омбре, вона передбачає використання градієнтних відтінків, які надають частування по-справжньому чудовий вид.

  Квітковий

  Такий торт можна було б назвати класичними, але для цього він занадто легкий і фантазійний. Поверхня такого частування буквально рясніє бутонами, виконаними з мастики, особливо розкішно буде дивитися багатоярусний торт, прикрашений сотнями цукрових квіток.

  Рюші

  Для ніжних і романтичних пар можна зупинитися на тортах, декорованих солодкими рюшами. В останні роки все більше наречених замовляють так звані гофровані частування. Як правило, наречені просять оформляти їх у тому ж відтінку, як і оборки на їх весільних сукнях – це дуже оригінальна і, без сумніву, стильна весільна знахідка.

  Це далеко не повний перелік весільних стилів при виготовленні тортів. Серед молодят користуються попитом десерти в стилі бохо, еко і навіть в українському народному стилі. Не меншою популярністю користуються вироби, оформлені в осінніх кольорах або кольорі марсала.

  Про те, як зробити весільний торт самому, дивіться наступне відео.