Фігурки на весільний торт – оригінальне й індивідуальне прикраса торта для молодят

Кульмінацією кожного весільного торжества є розрізання торта, саме тому оформлення солодкого десерту варто приділити особливу увагу. Торт може випікатися в різних стилях, але завжди актуально і ефектно виглядають витвори кондитерського мистецтва з фігурками.

Особливості

Традиційно склалося так, що весільний торт намагаються перетворити в справжній кулінарний шедевр. Основною тенденцією останніх років стали багатоярусні частування, верхівка яких прикрашена фігурками, що уособлюють молодят або символізують силу почуттів і взаємної любові між молодятами. Фігурки бувають їстівними і неїстівними:

 • їстівні роблять з карамелі, мастики, тіста, шоколаду, марципану або льодяникової маси;
 • неїстівні найчастіше виготовляють з фарфору, пластмаси, полімерної глини або кераміки.

Якщо новоспечене подружжя хочуть зберігати пам'ять про торжество на довгі роки, то краще віддати перевагу неїстівним прикрасам, ну а якщо ви твердо маєте намір поділитися зі своїми гостями самими апетитними шматочками весільного частування, то слід вибрати варіанти харчових матеріалів.

Варіанти прикрас

Традиційні фігурки

Варіант з фігурками, які зображують нареченого і наречену, вважається класичним. «Молоді» можуть обійматися, триматися за руки, цілуватися, їхати на весільному автомобілі або танцювати. Як правило, вони відображають стиль життя молодят і їх характер.

Найчастіше молоді зображуються в традиційних весільних нарядах чорно-білої кольорової гами, але деякі наречені не шукають легких шляхів і прагнуть виділитися, тому їх десерти вінчають чоловік і жінка у вигляді лебедів, в костюмах Адама і Єви, невеликих Купідонів або в яких-небудь альтернативних варіантах. На другому місці за популярністю стоять фігурки голубів, лебедів і зображення обручок з сердечками.

Мультиплікаційні герої

Весільні торти досить часто декорують фігурками відомих мультиплікаційних героїв. Цей варіант оптимальний для тих, кому набридли стандартні канони весільного торжества і для тих, хто хоче зробити своє свято по-справжньому веселим і завзятим. Молодята з хорошим почуттям гумору напевно оцінять Міньйонів, Принца і Попелюшку, Міккі і Мінні Маусів, а також Шрека з Фіоною і Рапунцель з Юджином.

Такі фігурки не тільки зададуть тон святу, але і перетворять його в маленьку казку зі щасливим кінцем.

Гумористичні

Найсмішніші жарти ґрунтуються на самоіронії і самокритики, тому при використанні гумористичного декору можна підняти настрій не тільки молодим, але і всім гостям. Зовсім необов'язково забавні фігурки повинні мати велику зовнішню схожість з молодими, більше того, найчастіше їх роблять карикатурними. Наприклад, дуже популярні нареченої. які спіймали нареченого на вудку, чи дівчата, які тягнуть упирається юнака в ЗАГС.

Є ще кілька популярних ідей таких фігурок:

 • наречена, несе на руках свого улюбленого чоловіка;
 • захмелілі наречені;
 • наречений, наступив на довгу фату своєї молодої дружини;
 • чоловік, який допомагає своїй супутниці забратися на самий верхній ярус торта.

Звичайно, якщо ви плануєте подати нареченим такий торт в подарунок, ви повинні бути на 100% впевнені, що вони не образяться і не сприймуть такий декор, як образа.

Написи

Досить популярними в останні роки стали прикраси, що представляють собою переплетені імена молодят або їх монограми. Таким чином, декор підкреслює унікальність урочистості та адресність кондитерського шедевра. Залежно від концепції солодкого десерту це можуть бути повні імена, загальна прізвище, заголовні букви. При цьому вони можуть розташовуватися поруч, переплітатися або замикатися в одне кільце. Дуже ефектно виглядають короткі вітальні тексти та весільні побажання.

При оформленні торта таким чином слід віддати перевагу сріблястим, золотим і перламутровим відтінкам, ну і, звичайно ж, шрифт повинен бути добре читаним.

З чого роблять?

Їстівні фігурки для весільних тортів роблять з декількох популярних технологій. Відмінною прикрасою можуть стати фігурки, виконані з білого та чорного шоколаду, а також акуратні декоративні елементи з марципана. Стильну композицію можна отримати при змішуванні крему і цукру, а лебеді, виконані з безе, вважаються вершиною кондитерського мистецтва.

Проте найбільшою популярністю для виготовлення фігурок користується мастика. Її застосовують не тільки для створення фігур, з неї також майструють всілякі написи і прикраси торта. Матеріал являє собою однорідну пластичну масу з в'язкою текстурою. Її можна придбати готової, а можна зробити самостійно. Існує кілька рецептів приготування мастики.

 • Медова – вона створюється на основі рідкого меду. Особливістю продукту є те, що така мастика не сиплеться і не кришиться.
 • Молочна – за основу береться згущене молоко.
 • Желатинова – такий продукт використовують для створення громіздких і складних композицій.

Як зробити самостійно?

 • Щоб приготувати фігурки для весільного торта, для початку слід спорудити дротяний каркас. Спочатку дріт закручують у формі кола, при цьому її діаметр буде відповідати діаметру майбутнього сукні «нареченої». Решту слід зігнути так, щоб сформувався прямий кут і один з його кінців залишився в центрі кола.
 • Після цього необхідно обернути його білої мастикою так, щоб вийшло подобу сукні молодої.
 • Один з дротів має бути загорнута не вздовж, а впоперек каркаса, вона стане основою для рук нареченої – їх обертають мастикою бежевого відтінку, який більше схожий на натуральний, тілесний колір.
 • Голову роблять окремо, теж в коричневому варіанті, після чого кріплять до плечей. Не забувайте про те, що навіть солодка і їстівна наречена повинна залишатися жінкою – надайте її формами всі необхідні округлості. Для цього скачайте дві кульки, прикріпіть їх спереду, а зверху покрийте тонким білим шаром.
 • Нареченій обов'язково слід зробити волосся і невагому фату, для виготовлення останньої слід розкачати мастику як можна тонше, практично до павутинки і дуже акуратно зафіксувати на зачісці «молодий».
 • Особливої ретельності вимагає промальовування обличчя нареченої – для цього використовують харчові барвники і тонку кисть.

Поради

 • Вибираючи зображення, які будуть прикрашати торт, в першу чергу враховуйте стиль шлюбної церемонії. Якщо ви проводите заходи в зворушливому і романтичному ключі, гумористичні зображення будуть категорично недоречні.
 • Якщо ви віддали перевагу солодким фігуркам, то майте на увазі, що мастика вимагає особливих умов зберігання – її тримають у прохолодному місці, обов'язково в харчовій плівці в герметично закритій ємності. З холодильника фігурку можна діставати лише за кілька годин до свята, а встановлювати на торт і зовсім тільки перед подачею.
 • Дуже важливо щільно зафіксувати фігурки на останньому ярусі торта, в іншому випадку вам не уникнути падіння їх на підлогу і порушення цілісності всієї композиції.

Гарні приклади

Найпоширенішою ідеєю прикраси торта на весілля є ніжні та романтичні статуетки, що зображують нареченого і наречену.

Втім, фігурки можуть бути карикатурними, вони підкреслюють нескінченне почуття гумору молодих.

Ефектно виглядають мультиплікаційні герої і фігурки тварин.

Незвичайною, але ефектною ідеєю є торти з пряниковими топперами.

І звичайно ж, класика – кільця, серця, лебеді і пара голубів.

Про те, як зробити фігурки на весільний торт своїми руками, дивіться у наступному відео.