Велюрова пряжа: що таке і що не можна пов'язати?

Сучасні умільці дуже часто вибирають не прості, а велюрову пряжу. Багато хто відзначає, що пряжа дуже приємна на дотик і з нею легко працювати. У чому її особливість? Що можна пов'язати з такої пряжі? Всі відповіді вже чекають на вас в нашому матеріалі.

Особливості та вибір пряжі

Велюр у всі часи був одним з найпопулярніших видів тканин. І це не дивно. Адже це волокно не тільки красиве, але ще й м'яке, тепле. Враховуючи всі особливості велюру, сучасні умільці з великим задоволенням вибирають для в'язання велюрову пряжу. В'язані вироби з такого виду пряжі виходять особливими. Вони дуже приємні на дотик, вони щільні, м'які і теплі.

Ще одна особливість такої пряжі полягає в тому, що готові вироби зовсім не мнуться. І привабливий зовнішній вигляд виробу зберігається максимально довго.

Як правило, такі нитки належать до штучних або, простіше кажучи, до синтетичних видів пряжі. Дуже часто можна зустріти продукт, що повністю складається з поліестеру. Таке волокно відмінно пропускає повітря і утримує тепло. Також можна знайти варіанти, у складі яких є невеликий відсоток вовняних, бавовняних або лляних ниток. Завдяки цьому велюрова пряжа стає міцніше, а значить і поліпшується її зносостійкість. Ще один істотний плюс в тому, що таку пряжу можна знайти абсолютно будь-якого кольору і відтінку. І це дозволяє в'язати різні вироби з плюшевих ниток.

Вибираючи плюшеву пряжу для рукоділля, обов'язково перевірте її якість. Достатньо лише потягнути за кінчик нитки, щоб зрозуміти, якісна вона чи ні.

У тому випадку, якщо після подібних маніпуляцій нитка почне сильно сипатися, то від такої покупки краще відмовитися, так як це негативно позначиться на якості готового виробу.

Детальніше про особливості велюровою пряжі ви дізнаєтеся, переглянувши наступне відео.

Що зв'язати?

Рукодільниці відзначають той факт, що якісна плюшева нитка дуже приємна в роботі. Цілком можна в'язати гачком або спицями. Що ж можна створити з таких м'яких і ніжних ниток?

Така пряжа цілком годиться для того, щоб зв'язати своєму маляті шапочку, шарф або навіть кофтинку. Зараз в інтернеті, на різних сайтах і форумах, можна легко знайти красиві моделі, з виготовленням яких впорається навіть починаюча рукодільниця.

Варто відзначити один важливий факт щодо виробів з даного виду пряжі. Головна її особливість у тому, що готовий виріб абсолютно не викликає подразнень або висипань на шкірі. Тому річ з велюровою пряжі відмінно підходить навіть для власників чутливої шкіри і цілком безпечна для малюків.

У тому випадку, якщо ви хочете зв'язати собі кофточку або кардиган з таких ниток, то пам'ятайте про те, що з часом петлі почнуть ставати слабшим. Щоб цього уникнути можна в якості доповнення використовувати один з видів натуральної та тонкої пряжі. Тоді виріб буде більш міцним і буде зігрівати вас не один рік.

Оскільки пряжа відрізняється не тільки м'якістю і ніжністю, але ще й обсягом, з неї цілком можна пов'язати плед, який буде зігрівати вас в холодні вечори. Ті умільці, які вже не раз стикалися з такою пряжею, рекомендують в'язати плед саме спицями. Так набагато зручніше і в разі допущення помилки завжди можна повернутися до початкового етапу.

Ще одна особливість цих ниток в тому, що з них можна зв'язати забавні і милі іграшки. Завдяки м'якості ниток і різноманітності квітів, цілком можна виготовити милих зайчиків, ведмедиків, ляльки та інші іграшки. З такими іграшками власного виготовлення малюки будуть грати з великим задоволенням.

Якщо у вас з'явилися в будинку вироби з велюровою пряжі, пам'ятайте про те, що за ними потрібен особливий догляд.

Найкраще такі вироби прати вручну, використовуючи спеціальні гелі або порошки для таких тканин. Уникайте тривалого замочування, інакше виріб втратить форму і колір. Випрані плюшеві вироби не можна віджимати і можна не прасувати після висихання.