Поради щодо вибору та використання сухожарового шафи для манікюрних інструментів

Сухожарова шафа – надійний апарат для стерилізації інструментів, що забезпечує захист від інфекцій. Купують його для використання в манікюрних кабінетах, гарантуючи клієнтам необхідну безпеку маніпуляцій.

Що таке і для чого потрібен?

Для того щоб надійно і просто стерилізувати хірургічний інструментарій, в медичних установах використовують повітряний або сухожаровый стерилізатор. У ньому всі предмети ефективно очищають, не пошкоджуючи їх цілісності. Великі шафи використовуються в лабораторіях і клініках, лікарнях. Випускаються і апарати менших розмірів. Маленькі підходять для манікюрних кабінетів, де також достатньо інструментів для маніпуляцій – це ножиці, щипці, шумери і бокорізи, пінцети.

Бафи і пилочки стерилізувати не можна. Їх бажано використовувати індивідуально для кожного клієнта.

Аксесуари для манікюру і педикюру складної форми контактують з шкірою і м'якими тканинами. Якщо з'являється невелика ранка або тріщина, то хвороботворні інфекції проникають туди, може виникнути запалення. На шкірі людини завжди є мікроби, при цьому існує небезпека приєднання грибкового зараження. Дезінфекція знищує прояви грибка, але не суперечки. Для підтримки гігієни потрібні більш надійні заходи.

Не можна забувати і про таких захворюваннях, як: герпес, гепатит або ВІЛ. На жаль, самий популярний обрізний манікюр не стерильним інструментом може призвести до передачі будь-якої, навіть серйозною, інфекції. Захищати клієнтів і робити манікюр нешкідливої та безпечної процедурою стало головним завданням кваліфікованих майстрів.

Недостатньо просто використовувати розчин для очищення або застосовувати УФ-випромінювання – потрібно вибирати радикальний спосіб захисту. Неефективно і тривале кип'ятіння у воді.

Адже 100 градусів – найчастіше низька температура для шкідливої флори.

Сьогодні сухожарова шафа відносять не тільки до лікарняного, але і до спеціального косметологічному обладнання. Зручність полягає в тому, що в камеру для обробки гарячим повітрям можна поміщати вироби не тільки з металів, але і з нестандартних матеріалів, включаючи скло і фарфор.

Сухожар для манікюрних інструментів – необхідний атрибут у салоні краси, який викликає довіру клієнтів. На початковому етапі обробки весь інструментарій поміщають в обов'язковому порядку в дезінфікуючий розчин, щоб прибрати нашарування жиру і білка. Потім його миють під проточною водою і висушують. Останнім і головним етапом повинна стати тотальна стерилізація перед новим застосуванням.

Інструкція до повітряного стерилизатору допомагає правильно користуватися обладнанням.

Принцип роботи

Основний принцип роботи – очищення за рахунок швидкої циркуляції повітря, прогрітого до високих температур. Гарячі повітряні маси знаходяться в безперервному русі, забезпечуючи проникнення спека в заглибини в рельєфі, дрібні борозни і тріщини. Предмети будь-якого виду та форми, що знаходяться на решітках з металу всередині сухожара, ефективно знезаражуються таким способом. Без руху, звичайним нагріванням повітря, якісної обробки досягти неможливо. Інші речовини і сполуки не використовуються, тільки сухе повітря.

Прилад необхідно періодично мити зовні, використовуючи м'які склади. Протирання здійснюють спиртом з водою, рідким мильним розчином. Відразу ж потрібно висушити поверхню тканиною без ворсу. Всередині чистка не потрібно.

Будь-яка робота з обладнанням проводиться в рукавичках.

Як вибрати?

Якщо говорити про те, чому слід купувати саме сухожарова шафа, то досить докладно ознайомитися з характеристиками інших апаратів. Кулькові стерилізатори підходять лише для обмеженої кількості видів виробів, скло в них може просто згоріти. Що стосується УФ-апаратури – вона не здатна стерилізувати до кінця манікюрні та педикюрні інструменти.

В ультрафіолетових і ультразвукових камерах на сучасному етапі косметологи лише зберігають засоби в чистому вигляді.

Шафи недешеві порівняно з іншими, особливо компактними, стерилізаторами. При цьому вибір шаф досить великий, і ціни також різні. Це викликає необхідність ретельно продумати майбутню покупку, зваживши всі плюси кожної моделі. В інтернет-магазинах проводять розпродажі, і товар можна придбати за акційною знижкою. Це відбувається тому, що з'являються різновиди, які мають вдосконаленими можливостями. Рейтингові сучасні моделі володіють підвищеною вартістю, але володіють безліччю функцій.

Слід враховувати не тільки це, але і зовнішні розміри і матеріал, вага, об'єм стерилізатора, потужність. Літраж внутрішньої камери визначає кількість предметів, які ви зможете одночасно помістити в неї для обробки нагрітим повітрям.

Від обраної потужності буде залежати те, до яких температурних показників прогріється повітряний потік і як довго можна підтримувати максимальний режим всередині камери.

Види шаф можна оцінити по додатковим критеріям вибору:

 • з автоматичним або напівавтоматичним типом роботи;
 • вертикальної та горизонтальної завантаження;
 • з різною швидкістю нагрівання;
 • з широким діапазоном температур, включаючи мінімальну – 100 і максимальну – 250-260 градусів;
 • забезпечені таймером з градуюванням;
 • з можливістю доливати воду і використовувати сушку вакуумом.

Багато нові апарати мають систему охолодження. Це дає можливість розміщувати предмети безпосередньо після проведення дезінфекції. Також в дорогих апаратах є вбудовані програми, система комп'ютерного управління, захисні функції в разі екстреної ситуації.

Як використовувати?

Користуватися повітряним стерилізатором зовсім просто. Досить добре вивчити інструкцію і можна відразу ж починати роботу з інструментами.

 • В першу чергу, потрібно завантажити в шафу аксесуари, які потребують очищення.
 • Включити живлення, почавши нагрівання повітря. Звичайний прогрів доходить до 160-180 градусів Цельсія, максимальний – 260.
 • Вибрати режим. Він визначає, скільки часу інструментарій пробуде всередині. Це також залежить від типу апарату.
 • Загорнуті в спеціальну вологостійку паперову упаковку або пакети зі скріпками стерильні предмети можна зберігати до трьох діб. Заклеєні крафт-пакети дозволяють тримати в них аксесуари до двох тижнів. Якщо пакувальний матеріал не застосовується, манікюрні інструменти використовуються негайно після обробки.

Метал обробляють близько години при температурі не нижче 180 градусів Цельсія, скляні предмети – від одного до двох годин при такому нагріванні.

Для лабораторного посуду вимагається перебування в сухожаре протягом 130-150 хвилин. Манікюрні інструменти можна стерилізувати від півгодини до двох годин. Але для них вибирається максимальний температурний режим – 250 градусів. Поміщають предмети в зімкнутому вигляді, виймають без натиску, намагаючись не здавлювати власники. Ідеально проходять стерилізацію якісні аксесуари, виконані із сплаву кобальту і сталі. Іншими краще не користуватися.

Рейтинг і відгуки

На думку фахівців, існує рейтинг кращих моделей повітряних шаф. Список складався згідно ряду основних характеристик, перевірялася і надійність в ході постійної експлуатації. Порівнювалися характеристики, управління і можливості, цінові особливості і потужність. За результатами виставлялися бали – від 7 до 14, визначають місце моделі.

 • Лідером виявився ДП-10. Він замикає даний список кращих моделей.
 • Мікроскоп М1. Дволітрова камера і механіка в управлінні. Спеціально розроблявся для використання в косметичних салонах, однак, можна купувати його і для дому. Стерилізує метал і скло. Володіє трьома вбудованими режимами. Виставляється час використання, температура до 200 градусів. Покупці характеризують шафа як зручний і компактний, а також бюджетний.
 • KH-228B. Сталевий зі з'ємним контейнером. Щільна кришка, зручні ручки. Потужність – 300 Вт. Є таймер до однієї години, нагрівається до 220. Користувачі відзначають простоту в користуванні ємністю для інструментів і безшумну роботу, а також відносно невисоку ціну.
 • CH 360t. Недорогий сухожар, призначений у тому числі і для роботи з крафт-пакетами. Сталевий, механіка в управлінні, забезпечений двома регулювальниками для визначення завдання температури і тривалості стерилізації.
 • Sanity Security. Італійський воздушник з додатково вбудованим УФ-випромінювачем. Елітний апарат з камерою об'ємом 2,5 л, потужністю 400 Вт. Швидко нагріває повітряний простір. Оснащений таймером і різними режимами до 240 градусів. До недоліків можна віднести високу ціну, обмежений літраж.
 • TNL Prosessional. Металевий корпус і внутрішній контейнер. Таймер до 120 хвилин, потужний, надійний, недорогий.
 • NV 210. Економна і популярна модель з таймером до двох годин. Не використовують крафт-пакети. Характеристики по температурі і об'єму камери звичайні – 200 градусів і два літри. Програми автоматично не встановлені. Великим плюсом покупці називають знімний контейнер, що дозволяє піддавати стерилізації і зберігати відразу три комплекти. Невисока ціна робить шафа доступним для початківців нейл-майстрів.
 • ДП-10. Абсолютний лідер за всіма показниками. Великий апарат, внутрішня камера до 10 літрів. Відповідає нормам Санпіну, використовується в медицині і косметології. Нагрівається за кілька хвилин, надійно утримуючи заданий режим. Розігріває простір до 180-градусної позначки. Основною перевагою є висока місткість із забезпеченням гідного медичного рівня стерильності. Набувають для салонів краси, щоб швидко отримати велику кількість чистих приладів та інструментів. Покупці відзначають, що модель оптимальна по співвідношенню параметрів і ціни, підійде для будь-якого салону.

Про те, як правильно працювати з сухожаровым шафою і як в ньому стерелизовать інструменти, дивіться у наступному відео.