Як правильно розгладити куртку?

Після кожного прання або тривалого зберігання часто виникає проблема прасування верхній одяг, куртки не є винятком. Методи розгладження речі цілком залежать від матеріалу виготовлення, ступеня измятости і фасону. Найбільш простим рішенням цієї проблеми вважається користування послугами хімчистки, проте, даний спосіб по ряду матеріальних та інших причин не завжди доступний, до того ж привести річ у порядок можна власними руками в домашніх умовах.

Гладимо синтетику

Щоб відпрасувати синтетичну куртку, необхідно уважно ознайомитися з рекомендаціями на етикетці. Зазвичай вироби з нейлону, що складається на 100% з поліестеру, слід прасувати при температурі не вище 30 градусів. Це відповідає одному розподілу на перемикачі і зазвичай позначається написом «шовк».

Найпопулярнішим видом курточной синтетики є болонья. Матеріал виконаний у вигляді капронової або нейлонового полотна, просоченого з допомогою полімерних акрилатних або силіконових складів, і відрізняється високими експлуатаційними властивостями. Болоневі куртки добре відштовхують вологу і практично не мнуться. Однак у результаті тривалого чи неправильного зберігання на виробі можуть утворитися численні заломи і складки.

Виправити ситуацію можна досить швидко і без допомоги праски. Для цього потрібно помістити куртку на дерев'яні широкі плечі, застебнути замок, заправити кишені, розрівняти комір, рукава і повісити виріб на мотузку над ванною. Двері в приміщення при цьому необхідно щільно закрити. Потім потрібно включити кран гарячої води і залишити його у відкритому положенні на 15 хвилин. В результаті ванна кімната швидко заповниться пором, який ефективно розгладить зім'яту куртку. По закінченні вказаного часу виріб слід переважити в сухе приміщення і залишити до повного висихання.

Наступним способом прасування болонєвій куртки є праска. Однак, як було сказано вище, болонь складається повністю з штучних волокон, тому може прасуватися на мінімальному температурному режимі. Гладити болонєву куртку рекомендується на виворітній стороні, попередньо розстеливши зверху вологу марлю. При цьому тиснути на праска і затримуватися на одній ділянці більш 2 секунд заборонено.

Крім того, гладити брудні і несвіжі синтетичні речі не можна. Це може призвести до того, що малопомітні жирні та брудні плями миттєво виявляться, в результаті виріб доведеться відправляти в прання. До речі, від правильного сушіння курток залежить необхідність їх розгладження. Якщо після прання синтетичну річ повісити на плічки, застебнути і розрівняти мокрими руками, то в більшості випадків прасування може не знадобитися зовсім.

Відмінний результат дає використання парогенератора або праски з опцією вертикального відпарювання. Щоб відпарити мембранну вітровку, куртку на синтепоні або пуховик з металізованою ниткою, необхідно повісити виріб на плічка дерев'яні, набити рукава згорнутими рушниками і акуратно обробити складки і заломи. Тримати прилад при цьому необхідно на відстані від 10 до 15 см від виробу, рухаючись по напрямку зверху вниз. В першу чергу слід розгладжувати комір, рукава і лише потім переходити до спинки і полички.

При використанні відпарювання потрібно знати, що розгладження легкої куртки виробляють з виворітного боку, в той час як зимову куртку або пуховик необхідно відпарювати з лицьового боку.

Крім того, необхідно буде забезпечити рівномірну подачу сухого пара, так як потрапляння крапель води на синтетичну річ обов'язково залишить на ній сліди, які будуть добре помітні після висихання.

Розгладжуємо замшу

Натуральна і штучна замша є популярною курточной тканиною і відрізняється високою декоративністю і довгим терміном служби. Однак гладити такий матеріал вкрай небажано. Для розгладження заломів і складок рекомендується використання способу парової лазні, описаного вище, або застосування парогенератора. У цьому випадку також необхідно стежити, щоб пар не містив великих крапель води. Після відпарювання по куртці слід пройтися чистою сухою щіткою, видаляючи подібним чином зайву вологу і розчісуючи ворс. Потім виріб вивішують на плечі в сухому приміщенні і залишають в такому положенні до повного висихання.

Прасування шкірозамінника

Найпопулярнішим замінником натуральної шкіри є дерматин, який представляє з себе тканина на бавовняній або синтетичній основі. Гладити праскою дерматинові куртки можна, однак, виконується це тільки з виворітного боку і при вимкненій опції подачі пари. Крім того, лицьові сторони при прасуванні не повинні торкатися один одного. Щоб випадково не відбулося, між ними укладається суха тканина. Проглаживание шкірозамінника повинно здійснюватися на найнижчому терморежіме, відповідному одній точці на перемикачі.

Розгладити заломи на дерматині можна і за допомогою парогенератора. Для цього поліуретанову куртку обов'язково вивертають, мають на плічках, застібають замки, набивають рукави і отпаривают на відстані 15-20 см. Потім, не вивертаючи, куртку відправляють сушитися в тепле провітрюване приміщення подалі від опалювальних приладів. Однак протягів також допускати не можна. Кожзам погано переносить різкі перепади температури і може деформуватися.

Якщо немає можливості використовувати парогенератор або праска з функцією вертикального відпарювання, можна спробувати розправити куртку за допомогою пульверизатора. Для цього виріб також вивертають навиворіт, вивішують на плічки і рівномірно розпорошують теплу воду. Потім розправляють складки вологими руками, ще раз збризкують і залишають для просушування.

Не менш дієвим способом є використання розчину, що складається з кондиціонера для прання, води і оцту. Для цього всі три компоненти змішують у рівних частинах, заливають в пульверизатор і розпилюють на зім'ятий частина куртки з лицьового боку. Далі виріб залишають на одну годину, після чого видаляють утворилися плями мокрою ганчіркою.

При незначних заломах і складках можна також обійтися без відпарювача і використовувати гліцерин. Для цього чисту бавовняну тканину змочують у розчині гліцерину і обробляють пом'яті ділянки. При необхідності процедуру проводять кілька разів, після чого вироби розміщують на плічках для просушування.

Натуральна шкіра

Куртки з натуральної шкіри не виходять з моди протягом багатьох років. Однак для того, щоб шкіра довгий час не втрачала своїх експлуатаційних якостей та декоративних властивостей, її необхідно правильно гладити. Для цього слід попередньо оглянути річ і видалення з її поверхні будь-які забруднення. Потім потрібно встановити праска на мінімальний терморежим, відповідний написи «шовк» або одній точці.

Далі потрібно розкласти виріб на прасувальній дошці і розстелити зверху щільний паперовий аркуш або чистий, злегка зволожену тканину без чітко вираженої текстури. Гладити необхідно тільки пом'яті ділянки, не натискаючи при цьому на праска і не затримуючись на одному місці більше 1-2 секунд. Даний спосіб розгладження підходить курток без рельєфних зображень і тиснення. Такі вироби розгладжують на паровій бані або змащують гліцерином, вазеліновим, касторовою або горіховим маслом і розвішують на плічка. Як правило, через кілька годин шкіра випрямляється під власною вагою і починає виглядати як нова.

Умови зберігання

Враховуючи певні складнощі з розгладженням верхнього одягу, набагато простіше буде навчитися правильно її зберігати. Це згодом або зовсім позбавить від турбот по прасування речей, або зводить їх до мінімуму. Отже, незалежно від терміну зберігати куртку слід тільки на широких дерев'яних плічках. Тонка металева модель вішалки в даному випадку не підійде. При тривалому зберіганні всі блискавки і гудзики необхідно застебнути, а в рукави покласти скручені рушники.

Однак туго набивати рукава не слід, інакше шкіра може розтягнутися, тоді куртка буде зіпсована. Потрібно лише надати їм ледь помітні форми, чого буде цілком досить для того, щоб на початку сезону шкарпетки не перейматися розгладженням. Потім виріб необхідно помістити в окремий чохол, переконавшись перед цим його сухості. Прибирати на зберігання можна тільки чисті і висушені речі, в іншому випадку виріб придбає запах затхлості і потребує прання або хімчистки.

Таким чином, при грамотному підході і правильному виборі способу розгладження, привести куртку в належний вигляд під силу кожному. Головне при цьому – строго дотримувати правила прасування і відпарювання. Не варто нехтувати і умовами зберігання верхнього одягу.

Про те, як розгладити куртку зі шкіри, ви дізнаєтесь з відео нижче.