Як правильно розгладжувати вироби з шкіри?

Багато господинь стикаються з проблемою повноцінного розгладження шкіряних речей. Вм'ятини і некрасиві складки можуть залишатися не тільки на куртки або плащі, але і на кросівках, сукнях і штанях з шкіри (як натуральної, так і штучної). Сьогодні ми детально розглянемо, яким чином можна привести в порядок шкіряний виріб.

Неефективні способи

Перш ніж детально розглядати, яким чином можна розгладити вироби з шкіри, необхідно ознайомитися зі списком малоефективних і нерекомендовані процедур, які не тільки не зроблять річ рівною, але і можуть зіпсувати її.

 • Не варто вивішувати шкіряні речі, щоб дати їм трохи обвиснути. Якщо ви хочете, щоб куртка або пальто повернули естетичний зовнішній вигляд, їм потрібно буде провисати дуже довго в умовах досить високої вологості.
 • Не варто розгладжувати шкіряні речі з застосуванням гарячого повітря. Він може негативно вплинути на вказаний матеріал, зробить його сухим і більш грубим. Крім того, на поверхні шкіряних моделей можуть з'явитися різного роду дефекти під дією гарячого і сухого повітря.
 • Не рекомендується розгладжувати шкіряні речі, застосовуючи гарячу воду. Рідини високих температур зазвичай негативно впливають на шкіру (особливо на верхній одяг). Річ може деформуватися, втратити первісну форму і навіть колір.
 • Тягнути складки також не рекомендується. Застосування цього способу не дозволить розпрощатися з пом'ятими ділянками одягу. Крім того, при розтяганні шкіри можна зіпсувати зовнішній вигляд виробу.
 • Разнашивание одягу зі шкіри не допоможе в розгладженні зморшок. Для зазначеного способу потрібно багато часу.

Щадні варіанти та прасування

Якщо річ виготовлена з досить м'якої і ніжної шкіри, їй потрібно по максимуму дбайливе та обережне розгладження. Деякі власники таких виробів у цьому випадку звертаються до розвішування речей на плічках. Їх доводиться залишати в такому вигляді на довгий час, щоб вони могли самостійно випрямитися. Зазвичай допоміжних засобів при цьому не завдається.

Якщо річ виготовлена з щільної і товстої шкіри, то для її розпрямлення потрібно приблизно тиждень. Тонкий матеріал втратить некрасиві складки і вигини всього за кілька днів. Треба мати на увазі, що до зазначеного полегшеним методом є сенс звертатися тільки в тому випадку, якщо вам не потрібна швидка прасування. Врахуйте, що з серйозними і великими складками вивішуванням на плічка впоратися не вдасться.

Щоб прискорити випрямлення шкіри, зазвичай пускають в хід такий засіб, як вазелін. Замість нього можна використовувати касторову олію. Ці засоби характеризуються чудовою здатністю до розм'якшення різних матеріалів, тому з їх застосуванням одяг випрямляється досить швидко і ефективно. Крім касторової олії і вазеліну, деякі господині звертаються до таких засобів:

 • гліцерин;
 • горіхове масло.

Як зазначалося раніше, застосування пари для випрямлення шкіряних речей не є найбільш підходящим варіантом. Однак до нього можна звертатися, якщо мова йде про виріб достатньої щільності. Але багато фахівців все-таки радять звертатися в хімчистку, де шкіряний одяг позбавлять складок і помятостей, не завдавши їй ні найменшої шкоди.

Прасування речей зі шкіри – незамінна процедура, що дозволяє власникові такого одягу виглядати охайно й акуратно. Фахівці рекомендують дотримуватися таких важливих правил, щоб не завдати предмету гардеробу серйозної шкоди.

 • Завжди дійте виходячи з рекомендацій.
 • Не проводьте експериментів з шкіряними речами, якщо вирішили погладити їх самостійно.
 • Ні в якому разі не намагайтеся розгладити шкіряну річ як можна швидше. Поспіхом ви можете зіпсувати одяг.

Вкрай не рекомендується прасувати лаковані або тиснені речі. В такому випадку виріб краще відпарювати.

За допомогою всіх вищеописаних способів можна повернути товарний вигляд самим різним шкіряним речам, таким як:

 • куртка;
 • спідниця;
 • сукня;
 • штани;
 • штани;
 • плащ;
 • дублянка;
 • піджак.

Нерідко річ зі шкіри вимагає якісної прасування відразу після придбання в магазині. Як правило, такий обробки вимагають ділянки на швах і комірцях.

Щоб річ зі шкіри не доводилося часто піддавати розгладженню, її слід правильно зберігати. Необхідно враховувати наступні важливі поради.

 • Подбайте про те, щоб річ зі шкіри не «жила» постійно в шафі або шафі.
 • Не складайте шкіряні вироби, що не укладайте їх на полицях. У зазначених обставин вони завжди будуть м'ятими і неестетичними.
 • На річ зі шкіри ні в якому разі не повинно чинитися тиск з боку.

Як розгладити?

Взуття і ремінь

З шкіряним одягом все досить просто і зрозуміло, але як же бути, якщо потрібно розгладити взуття або ремінь з цього матеріалу? У такій ситуації більшість господинь звертається до одного з таких популярних методів.

 • Щільні вироби можна відпарити, тримаючи над тазиком з гарячою водою. Але врахуйте, що речі з дуже тонкої шкіри таким чином отглаживать не рекомендується.
 • Часто застосовують спеціальні розм'якшують кошти.
 • Багато власників виробів зі шкіри довіряють мимовільного вирівнюванню взуття або підкладають у неї що-небудь, що поверне їй колишню форму (прибере вм'ятини).

Якщо мова йде про шкіряних чоботях, то тут до отпариванию варто звертатися тільки в тому випадку, якщо в цьому є крайня необхідність. Коли мова йде про модному шкіряному ремені, тут можна звернутися до традиційної прасування. В даному випадку підійде як суха, так і парова обробка.

Не можна забувати і про грамотному зберіганні шкіряного взуття та аксесуарів. Слід пам'ятати про те, що чоботи, кросівки, туфлі і будь-які інші речі краще всього тримати в коробках, в яких вони спочатку продавалися. Ремені ж фахівці рекомендують розташовувати в шафі в підвішеному вигляді. Якщо розташувати їх таким чином, то частого прасування просто не буде потреби.

Сумку

Багато людей задаються питанням про те, як потрібно правильно розгладжувати шкіряну сумку, клатч або портфель, якщо вони пом'ялися. Давайте зупинимося на декількох найбільш популярних і ефективних способів, що дозволяють зробити ці аксесуари з шкіри рівними і акуратними.

 • Припустимо звертатися до парової прасування за допомогою відпарювача або праски, має додаткову функцію утворення пари.
 • Деякі господині використовують особливу парову лазню. Роблять її з допомогою окропу і простого тазика.
 • Для певних шкіряних аксесуарів ідеально підходить домашній прес. Для цього речі обробляють вологою ганчіркою або губкою. Потім сумку розрівнюють виходячи з її фасону. У внутрішню частину укладають досить важкий, але ідеально рівний і плоский предмет. Потім зверху укладається ще один важкий предмет. Його бажано обгорнути рушником або серветкою, щоб не зашкодити шкірі. Після цього залишиться тільки почекати, коли сумка/портфель висохне.
 • Можна використовувати спеціалізовані пом'якшувальні засоби. Зазвичай їх наносять на шкіряні сумки досить щільним шаром, але не втирають, а залишають для поступової просочення.

Сидіння

Багато автолюбителі часто стикаються з проблемою пом'ятих шкіряних сидінь. Матеріали в таких умовах вимагають особливо акуратного і дбайливого ставлення. Якщо на них проглядаються помітні складки, то їх вдасться прибрати за допомогою праски, виставленого на найменшу потужність. Знадобиться пропрасувати кожну вм'ятинку окремо через лист паперу.

Корисні поради

 • Якщо ви збираєтеся розпрямити шкіряну річ (наприклад, з штучного матеріалу), то можна діяти таким чином: спочатку її треба буде вивернути навиворіт і розбризкати по поверхні трохи води. Потім річ вішають на вішалку, розпрямляють на ній всі складки і залишають сохнути.
 • Речі з тонкої шкіри необхідно розпрямляти тільки щадними способами. До отпаривателю в догляді за подібними виробами звертатися не варто.
 • Якщо ви выпрямляете шкіряну річ із застосуванням гарячого вологого пара, то вам слід очікувати того, що, можливо, в результаті вона може сісти. Ця проблема особливо актуальна, якщо мова йде про пару дуже високої температури.
 • Якщо ви тільки що отутюжили шкіряну річ (наприклад, куртку), одягати її відразу не рекомендується. Краще залиште її трохи повисіти на плічках до тих пір, поки вона повністю не просохне. Якщо не дотримуватися цього простого правила, куртка може розтягнутися на тих ділянках, де з нею контактував праска. Будьте уважні.
 • Речі зі шкіри штучного походження допустимо розгладжувати такими ж способами, що і натуральні аналоги. Однак до важливих переваг розгладження шкірозамінника можна віднести те, що цей матеріал зовсім не боїться води (звичайно, її надлишку все одно краще уникати).
 • Фахівці настійно не рекомендують для вирівнювання шкіряних речей використовувати таке популярне пристосування, як фен. Під дією потоку гарячого повітря одяг, або аксесуар можуть стати більш грубими, але не гладкими.
 • Не варто вдаватися до використання гарячої води. Вона може серйозно деформувати матеріал. Бували випадки, коли дуже гаряча вода і зовсім вимивала з шкіри колір.
 • Якщо треба розгладити рукава, комір або інші елементи, то з цією метою досвідчені господині радять використовувати невелику планку на прасувальній дошці. Так ви досягнете гарних результатів досить швидко і дуже акуратно.
 • Якщо ви обробляєте річ із застосуванням гарячого пара, то чіпати її в цей час руками не можна. В іншому випадку на виробі просто залишаться помітні сліди від ваших пальців. Позбутися від них надалі буде складно.
 • Спосіб розвішування пом'ятою шкіряного одягу актуальний тільки в тому випадку, якщо складки на неї є незначними і не дуже глибокими. Якщо на речі присутні повноцінні заломи, то подібний метод виявиться абсолютно марною, навіть якщо ви залишите одяг на плічках на довгий час.
 • При прасуванні шкіряних виробів праскою, необхідно виставляти тільки мінімальні температурні значення. Крім того, дуже важливо не забувати вивертати речі. Не треба притискати праска занадто щільно і утримувати його на поверхні речі на протязі довгого часу.
 • У разі застосування спеціального размягчающего складу, необхідно використовувати його у відповідності з інструкцією. Як правило, вона присутня на фірмовій упаковці із засобом. Не економте на покупці даного продукту, якщо не хочете нашкодити шкіряній речі. Такі засоби випускають багато великі бренди. Віддавайте перевагу тільки фірмовим товарів.
 • Працюючи з шкірою, намагайтеся бути максимально акуратними. Якщо діяти грубо і неуважно, то матеріал можна зіпсувати. Від багатьох пошкоджень на подібних речах позбутися досить складно і недешево.

Про те, як правильно розгладити шкіряну куртку, дивіться у наступному відео.