Слово Rehab — що означає, як перекладається з англійської мови: переклад з транскрипцією

Rehab — переклад з англійської з транскрипцією.

Англійське слово «Rehab» з недавніх пір прижилося і стало часто вживатися в російській мові. Щоб застосовувати цей англицизм «до місця», необхідно розуміти справжнє походження, переклад і значення слова.

Слово Rehab — що означає, як перекладається з англійської мови: переклад з транскрипцією

Щоб дізнатися точний переклад слова Rehab [ˈriːhæbс] англійської, мало просто вбити його в онлайн-перекладач і подивитися відповідь електронного словника. Адже якщо скористатися цим методом, вийде, що «Rehab» – означає «відновлення». Таке трактування не зовсім вірна.

«Rehab» – скорочена форма від «réhabilitation» (реабілітація). Повна форма слова означає відновлення здоров'я після травми або каліцтва; заходи, спрямовані на відновлення нормальної життєдіяльності хворого; ремонт, реставрація старої будівлі.

Rehab — відновлення здоров'я
«réhabilitation» може означати відновлення прав людини, відновлення репутації і доброго імені. Однак, що стосується модного «Rehab», то тут мова йде тільки про відновлення після прийому наркотичних засобів і алкоголю.
Rehab — реабілітація наркозалежних

Підтвердженням тому є мега-хіти Amy Winehouse і Rihanna, звідки, власне, і прийшов сучасне «Rehab». Пісні називаються однаково. Смысли і переклад кожної з них ясно дає зрозуміти, що слово «Rehab» вживається у тому випадку, якщо мова йде про реабілітацію, як про лікування від наркотичної залежності.

"They tried to make me go to rehab but I said 'no, no, no'" — співала Amy Winehouse, що перекладається: "Вони примушували мене пройти реабілітацію, але я відповіла їм: "ні, ні, Ні". Сама назва пісні тут перекладається як «відмова від чарки (випивки».

Відео: Amy Winehouse «Rehab»

«Центр реабілітації для наркоманів» — так перекладається «Rehab». В тексті пісні співачки Rihanna слово «Rehab» звучить багато разів: «Baby you're my disease it's like I checked into rehab» — «Малюк, ти моя залежність (хвороба), Я ніби лікуюся в центрі (відновлення) реабілітації наркоманів».

Відео: Rihanna «Rehab»

Приклади вживання слова «Rehab»:

  • I spent five months in rehab. – 5 місяців я провів у клініці реабілітації.
  • She checked into a drug rehab clinic. – Вона поступила в клініку реабілітації.

З вищесказаного можна зробити висновок, що найбільш доречно застосування слова «Rehab» в тих випадках, коли говорять про лікування від наркотичної і алкогольної залежності.

Однак коли мова йде про відновлення старовинних будівель, поліпшення зовнішнього вигляду і стану зіпсованих волосся, допомоги в адаптації інвалідів, реабілітації після аварії або, наприклад, судовому процесі з метою повернути добре ім'я людини, «Rehab» також буде до речі.