Як і чим відіпрати плями від кульбаби з одягу, джинсів, куртки? Видалити сліди від молочка кульбаби з кольорового одягу?

Стаття про те, як і чим можна відіпрати плями від кульбаб на одязі.

Весняні квіточки кульбаби дуже подобаються дітям. Та й дорослі, відпочиваючи на природі, не проти сплести вінок з кульбаб. Суперечки немає – кульбабки красиві квіти, але ось плями, які залишаються від них, при звичайному пранні не відпираються. Так чим же можна відіпрати плями від кульбаб?

Чим можна відіпрати кульбаби з одягу?

Як відіпрати плями від кульбаб з одягу

Відіпрати плями від соку кульбаби можна багатьма способами.

Один із засобів, яким можна відпирати плями від кульбаби на кольоровий і білій одежі – рідкий плямовивідник. Їм можна прати плями 2 способами: наносимо плямовивідник на пляму або розчиняємо його в невеликій кількості теплої води і замочуємо одяг. В одному й іншому випадку через 3-4 години річ стираємо.

Допомагає відіпрати плями від кульбаби рідкий відбілювач або сухої, якщо його додати в пральну машину разом з пральним порошком, і запрограмувати прання при 90°C.

Білий одяг можна відіпрати від плям з соку кульбаби відбілювачем «Білизна». Поливаємо трохи пляма відбілювачем, чекаємо півгодини, і прати в машинці з пральним порошком.

«Доместос», «Ваніш». Наливаємо трохи рідини на пляму, трьом місце з плямою, а потім стираємо в теплій воді.

Олівець від плям. Одяг з плямою замочуємо в теплій воді, на пляму наносимо олівець товстим шаром, через 15 хвилин змиваємо у великій кількості води.

Господарське мило з жовчю. Замочуємо одяг з плямою в теплій воді, намыливаем милом, даємо постояти 10-15 хвилин і змиваємо чистою водою.

Такий метод годиться тільки для кольорових речей. Готуємо слабкий розчин марганцівки, замочуємо в ньому одяг з плямами з соку кульбаби на 2-3 години, намыливаем звичайним господарським милом, а потім змиваємо, і прополіскуємо одяг в чистій воді.

Як відіпрати плями від кульбаб з кольорового одягу

Відіпрати плями з кульбаби можна лимонним соком, якщо його видавити на пляму і залишити на 10 хвилин, а потім випрати господарським милом. Якщо пляма застаріле, процедуру можна повторити двічі. Свіжі плями можна відіпрати, якщо в машинку з пральним порошком додати 2 пакетика лимонної кислоти, і запрограмувати прання при 60°C.

Якщо у вас є прострочені таблетки «Фестал», не викидайте їх, ними можна відіпрати плями від кульбаби. Таблетки товчемо, наносимо на мокре пляма, трьом місце з плямою, а потім стираємо з пральним порошком.

Для виведення плям з кульбаби допомагає домашній відбілювач, який можна приготувати самим:

  1. Змішуємо 1 чайн. ложку рідини для миття посуду, 0,5 чайн. ложки відбілювача, 2 чайн. ложки перекису водню.
  2. Усе ретельно збовтуємо.
  3. Приготовану суміш наносимо на пляму, залишаємо на 15 хвилин, а потім змиваємо теплою водою.

Плями від кульбаби допоможе відіпрати і такий розчин: 0,5 чайн. ложки нашатирного спирту і 2 чайн. ложки перекису водню перемішуємо, змоченою в розчині ганчірочкою трьом пляма, потім промиваємо в чистій воді.

На одязі міцної забарвлення, якщо на ній плями від кульбаби, можна нанести шар зубної пасти, попередньо одяг вивернувши навиворіт, потримати півгодини, потерти губкою, і змити чистою водою. Якщо пляма з першого разу не вывелось, процедуру можна повторити.

Як відіпрати плями від кульбаб з одягу

Увагу. Перш, ніж почати прати всю річ обраним вами засобом, перевірте, як воно буде діяти на невеликому шматочку цієї тканини, в малопомітному місці.

Як відіпрати плями від кульбаб з джинсів

На думку багатьох господинь, будь-який одяг, в тому числі і джинси, легко можна відіпрати від кульбабкових плям, якщо вони свіжі, через 2-3 години після того, як були поставлені плями. Прати бажано в машинці з пральним порошком, в яку додано трохи засобу для виведення плям, сухого або рідкого.

Щоб джинси не полиняли сильні хімічні препарати («Ваніш», «Доместос») застосовувати не можна. Плями на джинсах отстираются народними засобами – соком цибулини або лимонним соком. Сік наносимо на пляму, даємо просочитися 20-30 хвилин, а потім стираємо звичайним способом з пральним порошком.

Як відіпрати кульбаба з куртки?

Як відіпрати плями від кульбаб з куртки

З шкіряної куртки або взуття плями від кульбаб допоможе відіпрати рослинне масло. Змочуємо ганчірочку в будь-якому рослинному рафінованому маслі, трьом забруднене місце, а потім стираємо в теплій воді з пральним порошком або милом. Після такої прання шкіра буде сяяти, і стане еластичною.

Матерчату тонку куртку, вымазанную в соку кульбаби можна спробувати очистити за допомогою праски, який нагріваємо, і пропрасовуємо куртку, підклавши зверху під праску м'яку папір. Пляма залишиться на папері. Так треба повторити кілька разів, поки папір не вбере все пляма.

Отже, щоб сік кульбаби відіпрати повністю з одягу, його потрібно видаляти з допомогою плямовивідників або народних засобів, коли пляма ще свіже, тоді воно зникне повністю. Застаревшее пляма може і не отстираться з першого разу, а тільки з часом.

Відео: Видалити плями від кульбаб