Як і скільки стерилізувати банки порожні в мікрохвильовці? Як простерилізувати трилітрові банки в мікрохвильовці?

Інструкція по стерилізації банок в мікрохвильовці.

Стерилізація — обов'язковий пункт при виконанні заготовок на зиму. У цій статті ми розповімо, як можна простерилізувати банки в мікрохвильовці.

Навіщо потрібно стерилізувати банки?

Зараз все менше людей займаються заготовками на зиму. Це пов'язано з економією часу, відносною доступністю заготовок в супермаркетах. Але все ж люди, у яких є дача або можливість недорого придбати фрукти, овочі, прагнуть приготувати на зиму кілька баночок смачного варення, компот, салати. Для того щоб заощадити час, часто використовують різноманітне кухонне начиння, а також прилади. Для цього відмінно підходить кухонний комбайн, за допомогою якого можна швидко нарізати або подрібнити овочі. Але необхідним підготовчим етапом є стерилізація банок.

Чисті банки

Тому можна не вдаватися до таких методів, і скористатися іншими. Багато радять стерилізувати банки в духовці. Основна перевага такого методу в тому, що можна помістити велику кількість банок і провести стерилізацію всіх ємностей разом. Але основний недолік знову ж нагріванні приміщення та підвищенні рівня температури, що небажано в літній час.

Банки для заготовок

Цей процес знезараження ні в якому разі не можна пропускати і просто мити ємності. Навіть якщо ви ретельно очистіть ємності з застосуванням соди, на ній все одно залишаються умовно-патогенні мікроорганізми, такі як стафілококи, стрептококи, які є на тілі кожної людини. Під час закатування консервації ці мікроорганізми можуть розмножуватися і заготовки з часом можуть зірвати.

Але це не єдина небезпека, якщо ви відмовитеся від стерилізації. Існує дуже небезпечна хвороба, яка називається ботулізмом, її збудник ботулотоксин. Саме він розмножується в умовах відсутності кисню, тому консервні банки — це відмінне середовище для росту бактерій і поширення цієї недуги. Саме тому банки необхідно стерилізувати, щоб ніяка патогенна мікрофлора не змогла там жити. Це вбереже ваші банки від роздування і крім цього буде перешкоджати отруєння вашої родини.

Стерилізовані банки

При дії гарячої пари, практично вся мікрофлора, яка може розмножуватися в консервах, вмирає. Тому не можна виключати цей пункт зі списку маніпуляцій з приготування заготовок на зиму. Зверніть увагу, що після мийки, необхідно ретельно оглянути банки на наявність сколів, а також тріщин. Буває що банку в цілому виглядає цілою і неушкодженою, але на шийці є сколи.

Обробка банок

Як і скільки стерилізувати банки порожні в мікрохвильовці?

Самим швидким, простим і економним варіантом є стерилізація ємностей в СВЧ. Основний недолік такого способу в тому, що не можна помістити банку разом з кришкою, якщо вона виготовлена з оцинковки або жерсті. Металеві кришки, які закручуються і покриті емаллю або фарбою, стерилізувати в НВЧ можна.

Перший спосіб стерилізації банок:

 • Для цього необхідно ретельно підготувати, вимити посуд. Це можна зробити засобом для миття посуду, яке потрібно дуже ретельно змити з поверхні, щоб не залишилося ніяких частинок. Рекомендовано взагалі перед стерилізацією мити банки содою.
 • Сода — це абсолютно природне засіб, яке не залишає ніяких плівок на поверхні банки і чудово дезінфікує. Після цього необхідно в кожну банку набрати трохи води і поставити на 3-5 хвилин у мікрохвильовку.
 • Час залежить від кількості банок та їх обсягу. В мікрохвильову піч можна помістити за один раз приблизно 5 банок ємністю півлітра. Стерилізуватися всі разом вони будуть близько 10 хвилин.
 • Цей спосіб називається вологим. Після того як ви простерилизуете баночки, їх необхідно поставити догори дном на м'яке рушник, або ж відразу накрити стерилізованими кришками. В теплі банки зазвичай розвиваються гарячі заготовки.
 • Якщо необхідно консервувати холодні соління, то банки також необхідно охолодити. Зверніть увагу, що не можна вилучати банки з мікрохвильовки за допомогою вологої тканини, тому як з-за перепаду температур банки можуть полопати. Тому діставати необхідно двома руками і чистим сухим рушником, щільно утримуючи банку за горлечко.
Стерилізація банок

Як простерилізувати в мікрохвильовці сухі банки без води?

Якщо вам необхідні сухі банки, то можна стерилізувати в мікрохвильовій печі наступним чином:

 • Для цього в центр печі треба поставити склянку, яка на 2/3 заповнюється водою. Краще всього використовувати очищену або фільтровану воду, так після її википання на банках і на склянці не залишиться вапняного нальоту.
 • Далі, навколо цього склянки встановлюються чисті банки і ставиться приблизно 10 хвилин. Якщо це будуть пів-літрові банки, їх буде кілька штук в мікрохвильовці. Найкраще за процесом стерилізації спостерігати, дивитися, коли ж вода в склянці википить.
 • Як тільки це станеться, процес стерилізації закінчений, можна витягати банки. Таким чином не потрібно набирати в ємність воду і стерилізувати її, бо як стерилізація буде відбуватися пором зі склянки.
 • Що стосується літрових банок, в мікрохвильовку влазить приблизно 3 ємності. У них також необхідно набрати воду на 2-3 см, і ставити в мікрохвильову піч. Після того як вода закипить, потрібно засікти приблизно 5 хвилин. Стерилізація вважається закінченою.
Банки в мікрохвильовці

Як і скільки стерилізувати трилітрові банки порожні в мікрохвильовці?

Що робити з 3-літровими банками? Поставити в мікрохвильовку не представляється ніякої можливості через пристойної висоти.

Інструкція:

 • Щоб стерилізувати трилітрову банку в СВЧ її досить покласти на бік. При цьому також набирають зовсім трохи води, щоб вона покрила дно на 1-2 см. При цьому, якщо ви переверніть трилітрову ємність в горизонтальне положення, вода не виллється.
 • Для того щоб банку не рухалася під час обробки, на чашу печі укладається щільне махровий рушник, а зверху на нього банку. Можна також помістити банку в тарілку.
 • Таким чином вона не буде їздити по мікрохвильовці. Трилітровий бутель необхідно тримати в СВЧ близько 10 хвилин.
Чисті банки

ВІДЕО: Стерилізувати банки в мікрохвильовці