Чистка пральної машини лимонною кислотою: інструкція, поради, рекомендації. Способи та інструкції чищення пральної машини лимонною кислотою з кальцинованою содою та хлоркою

Інструкція з очищення пральної машини лимонною кислотою.

Для того, щоб побутова техніка довго служила і працювала дуже добре без поломок, необхідно періодично здійснювати техобслуговування, а також промивання. Багато з нас думають, що Calgon або спеціальні порошки з добавками під час прання можуть зробити машину абсолютно чистою. Але це не так. У цій статті ми розповімо, як очистити пральну машину за допомогою лимонної кислоти.

Лимонна кислота для пральної машини

Зверніть увагу, що такі речовини як Calgon, є лише профілактичними і перешкоджають утворенню накипу на тені пральної машини. Але при цьому не розчиняють накип. Вони всього лише пом'якшують жорсткість води. В їх складі немає кислот, вони складаються з солей натрію, а також соди, які жодним чином не розчиняють накип в пральній машині. Тому вони абсолютно марні для видалення накипу та профілактичного чищення машини.

У магазинах побутової хімії можна знайти спеціальні засоби, які використовуються для чищення машини від накипу. Вони не застосовуються під час прання, тому як є агресивними. Якщо їх вливати в машину в процесі прання, це зіпсує речі. Вони можуть злиняти або навіть порватися. Тому з такими засобами прання проводиться з порожнім барабаном.

Найдоступнішим і найдешевшим варіантом, є чистка пральної машини за допомогою лимонної кислоти. Її можна використовувати кількома способами. Застосовується вона самостійно, як окрема засіб або разом з іншими компонентами.

Лимонна кислота для пральної машини

Чистка пральної машини лимонною кислотою від накипу та грибка

Інструкція:

 • Для цього необхідно засипати у відсік для миючого засобу-близько 100 грамів лимонної кислоти
 • Це приблизно 3-4 пакетики, і включити режим бавовна при 90 чи 95 градусів, в залежності від того, який режим є у вас на машині.
 • Після завершення цього режиму, необхідно запустити звичайну прання.
 • Така маніпуляція проводиться раз на 3 місяці. Ви будете впевнені в тому, що тен не зламається з-за великої кількості накипу, і буде служити досить довго.
Лимонна кислота для пральної машини

Цей варіант використовується в тому випадку, якщо необхідно прибрати вапняний наліт зі спіралі пральної машини, а також видалити накип з ущільнювача, барабана.

Інструкція:

 • Необхідно відсік для прання засипати 100 грам лимонної кислоти, а сам барабан влити склянку білизни, яка продається в будь-якому магазині і коштує копійки.
 • Знову встановлюється режим Бавовна, на найвищу температуру.
 • Пам'ятайте, що під час прання можуть виділятися їдкі пари, а також шкідливі речовини.
 • Тому тримайте двері у ванній відкритими, а також провітрюйте приміщення.
 • Після такої прання найкраще ще раз запустити машину, не використовуючи при цьому ніяких засобів, щоб хлорка добре змилася з усіх частин приладу. Це потрібно для того, щоб у підсумку речі, які ви будете прати, не полиняли і не зіпсувалися.
Чистка хлоркою і лимонною кислотою

Як почистити пральну машину лимонною кислотою і кальцинованою содою?

Цей спосіб підходить в тому випадку, якщо на машині накопичилася велика кількість вапняного нальоту. Чистка проводиться досить швидко і просто.

Інструкція:

 • У відсік для порошку висипте 100 грам лимонної кислоти, в барабан додайте 100 г кальцинованої соди.
 • Увімкніть пральну машинку на найвищу температуру в режимі Бавовна.
 • Після прання, навіть самий старий вапняний наліт відійде від усіх частин апарата.
 • Спосіб досить добре справляється з коханим видами забруднень, а також підійде в тому випадку, якщо ви часто перете в машині робочий одяг.
 • Лимонна кислота разом з кальцинованою содою добре розчиняють мазут і відмінно очищають пральну машину.
 • Такий метод теж проводиться не частіше ніж раз в три місяці, бо з часом гумові ущільнювачі можуть висохнути, зіпсуватися.
Лимонна кислота

Лимонна кислота, незважаючи на свою низьку вартість, відмінно справляється з очищенням пральної машини. Тому не полінуйтеся, і раз у три місяці використовуйте цей спосіб чищення. Така маніпуляція дозволить продовжити термін служби вашого побутового приладу.

ВІДЕО: Чистка пральної машини лимонною кислотою