Що таке істерія і хто такі істерики? Як розпізнати істерика і правильно себе вести?

У даній статті ви дізнаєтесь, хто такі істерики, як їх розпізнати і як правильно себе з ними вести.

Раніше істериків дізнавалися з демонстративним непритомності і конвульсій, але сьогодні такого вже не побачиш. Однак, істерія нікуди не поділася і вона все ще присутній в нашому житті. Давайте розберемося, хто ж такі істерики і чому вони перетворюють життя на спектакль.

Що таке істерія і хто такі істерики: поняття

Хто такі істерики?

Спробуйте сказати слово «істерія» і вам точно на розум прийде натовп фанатів, які радіють за черговий гол своєї команди. Але краще спробуйте замість цього згадати, чи знаєте ви такої людини, яка завжди прагне перетягнути на себе всю увагу. Він завжди розповідає події в деталях, щоб всім було цікаво. При розмові з ним стає помітно, що інші люди його не цікавлять, а гардероб у нього нерідко викликає і екстравагантний.

Його настрій змінюється буквально за хвилини. Зараз він сміється, а вже через хвилину плаче. Про таких людей кажуть — «істеричка» або «істерик». І якщо когось так назвати, то він сильно образиться. Але тільки саме слово не відразу прийшло в повсякденний лексикон і стало використовуватися як якусь образу. В першу чергу, його використовували в медицині.

Так, часті різкі перепади настрою, непритомність, провали в пам'яті і параліч як раз і були названі істерією. Гіппократ вважав, що проявляється такий стан виключно у жінок. Це обумовлено тим, що при довгому сексуальному утриманні матка отримує рухливість і «гуляє» по тілу. Це призводить до здавлення органів і звідси виникають такі незвичайні стани.

Але протягом багатьох сторіч лікарі дотримувалися думки, що істерики просто симулянти. Тобто, істерія не визнавалася хворобою, а люди просто прикидалися. І адже правда, всі симптоми з'являлися лише тоді, коли були глядачі і не представляли небезпеки. Навіть якщо людина зображує свідомість, падає він м'яко. Так і нормами поведінки це не суперечить. Наприклад, у 18 столітті, якщо людина падала в непритомність при людях, то його вважали справжнім аристократом.

Чи можуть чоловіки бути істериками?

Чоловіча істерика

Безумовно, найчастіше істерії схильні жінки. Хоча іноді такий стан зустрічається і у чоловіків. На думку психоаналітиків істерія дратує жіночу сторону і це з'являється лише болями в животі, що говорить про бажання завагітніти. В результаті, згідно зі «Словником психоаналізу», чоловік намагається закріпитися в жіночому таборі і свою вірильність він виявляє за допомогою спокушання. Таким способом він виражає себе і постає в очах інших, як цікавий і незвичайний чоловік.

Такі чоловіки є неприступними Дон Жуанами, яких треба благати, щоб вони пішли з жінкою на побачення. І взагалі, якщо він зійшов до красуні, то вона повинна бути йому вдячною і радіти ще більше, якщо він погодиться провести з нею ніч. Тобто, він вважає себе настільки унікальним, що інші його нібито недостойні і те, що він погодився на зустріч, можна вважати ласкою. Треба віддати йому належне, незважаючи на таку поведінку жінки до нього так і липнуть.

Істерія — це діагноз?

Істерія — це діагноз?

Тільки в 19 столітті невролог із Франції Жан Мартен Шарко зміг довести, що істерія все ж є захворюванням і закликав інших серйозно до неї ставитися. Якраз одним з таких був Зигмунд Фрейд, який вважав істерію одним з видів неврозу. Він припустив, що вся проблема криється в сексуальній сфері. Приміром, якщо дівчина пережила насильство в дитинстві і спогади стали настільки нестерпними, що тепер вони виражаються в істерії. Фрейд вважав, що для таких людей це як стимуляція оргазму.

Ще пізніше він зробив висновок, що істерія може бути пов'язана з едіповим комплексом, коли дітей тягне до батьків. Як правило, дівчатка переростають бажання сексу з батьком, ототожнюючи себе з матір'ю.

У ситуації з істерією Фрейд вважав, що комплекс не був подоланий. Виросли діти вже несвідомо не хочуть відділятися від батьків, а це призводить до проблем в сексуальному житті. Саме придушення сексуальності проявляється в тілесних симптомах або занадто бурхливої емоційної реакції. Далеко не кожен здатний добре переносити эдипову фазу, а тому у більшості залишаються історичні риси. Саме тому в портреті істерика, кожен бачить трішки себе.

Як дізнатися істерика: ознаки

 • Постійна гра
Як дізнатися істерика?

Кожен з нас хоче бути бажаним, щоб його оцінили належним чином. Людям важливо в цьому переконуватися. В цьому і полягає головна особливість істерії.

Істерики, як правило, суперечливі. Вони всі сили кидають на те, щоб потрібний об'єкт став випробувати пристрасть до них, але коли це відбувається, вони лякаються і тікають. Щоб відсторонитися від тривоги, істерик роблять своє життя схожою на цілий спектакль. У ньому все є суцільним обманом зору. Людина постійно грає емоції і звертається до глядачів, яких йому хочеться торкнутися.

А що до самих глядачів, то вони спочатку виявляються зачарованими, але поступово відносини стають складніше. Так, партнер ще привабливий, але явно стає помітно, що він байдужий до інших, не виконує свої обіцянки і порушує особисті межі. Істерику незрозуміло, коли варто зупинитися. Він не розуміє, що своїми діями викликає ніяковість і діє відверто і нетактовно. Він непередбачуваний і захоплений собою, а постійні перепади настрою вимотують.

 • Його тіло говорить сама за себе

Так як істерик повністю стурбований сексом, то його тіло є суцільний ерогенною зоною. Тобто, навіть вухо або коліно можуть на несвідомому рівні виконувати роль геніталій. У таких людей підвищена сексуальність і це виражається такими симптомами як: тимчасова сліпота, коліти, шкірні хвороби. Вони з'являються раптово і також пропадають.

Приміром, коли жінку виховує суворо і вселяють, що мастурбація — це ганебна річ, то в неї від цього може перестати рухатися рука. Таке явище називається «перчаточным паралічем». При його виникненні уражається кисть руки. І найцікавіше в тому, що лікар не завжди може дістатися до причин.

Жінка, як би віддає себе в дар науці, показуючи все нові симптоми, які з'являються із завидною регулярністю. Або вона різко стає здоровою. Роль лікаря в такій ситуації не тільки лікувати, але і бути партнером і суперником.

Сьогодні, коли люди вже стали сексуально розкутими, то істерія виявляється не так яскраво. Вже не вийде зустріти конвульсії або параліч, але тільки тіло все одно здатне підказати, що з душею не все в порядку.

 • Чоловік або жінка
Жінка-істеричка

Багато хто хочуть стати кимось іншим. Істерик це вдається найкраще. Вони можуть не пізнавати свою сексуальну сутність. Тобто, коли людина не хоче обмежуватися прийнятими рамками і активно бореться за те, ким йому хочеться бути, то грає він крутіше будь-якого актора. Кожен раз, зустрічаючись з істериком, можна передбачити, що він зараз покаже.

Жінки з таким характером здатні опошлити навіть платонічні відносини без натяку на сексуальність. Вранці вона може бути схожою на хлопчиська-шибеника, вдень стати фатальною жінкою, а ввечері — вже непотрібною нікому мотлохом. У таких жінок найдивніші стратегії завоювання чоловіків і вони змушують дивуватися, і навіть розгубитися. Вони активно підкорюють, то пасивно віддаються, а якщо підійти близько, то вони тікають.

Незважаючи на те, що така жінка просто сексуальна бомба, вона мріє про велике кохання. Вона краще за інших вміє залишити загадковість і інтригу, але бажає, щоб чоловік розгледів її сутність.

Про таких жінок кажуть, що вони фригідні і тому можуть добре себе контролювати. Один з психоаналітиків зробив протилежні висновки. Швидше, такій жінці вдається отримати оргазм навіть без необхідності розкривати свої почуття. Іншими словами, вона просто не втягує у відносини свої емоції і тому їй значно простіше.

 • Постійна незадоволеність
Незадоволеність життям

Незадоволеність може відчувати кожен, але у істерика вона є постійним і невід'ємним станом. Жінка істеричка завжди відчуває себе нещасною і чим більше їй надають допомогу, тим більше вона просить. Тобто, вона не може зупинитися на одному і сказати, що у неї все є. Вона постійно вигадує, що ж їй потрібно ще.

В той момент, коли об'єкт жадання піддається їй і вона це розуміє, то відразу ж втрачає інтерес. Внутрішньо ловлення набуває настільки великий розмах, що вона починає уявляти, що якщо всі її бажання здійсняться, то він помре від туги.

 • Невроз на благо

Так як істерики вічно чимось не задоволені, то вони стають бурчати людьми. Хоча, буває і навпаки, що вони від неврозу стають дуже активними і швидко рухаються вперед, а також роблять усе краще навколо себе.

Щоб знайти такий світ, який їм до душі, вони можуть піти в політику чи благодійність, зайнятися громадськими рухами і відстоювати інтереси інших. Тому не варто вважати істериків безнадійними людьми, вони можуть робити дуже багато хорошого, а істерія всередині, яка змушує бажати більшого, дозволяє цього домагатися.

Якщо ми зробимо висновок з усього вищесказаного, то у нас вийде, що:

 • Істерики завжди намагаються бути в центрі уваги і страждають, якщо це не виходить. Вони активно шукають любові і прихильності
 • Швидко змінюються емоції і виражаються вони у вигляді театральності
 • Манера спілкування у таких людей ефективна і вони люблять описувати свої відчуття в деталях і фарбах
 • Схильні ідеалізувати або ні за що критикувати інших

Як вести себе з істериком?

Як вести себе з істериком?

В першу чергу, ви повинні зрозуміти, що можна робити, щоб не зіпсувати стосунки і не нарватися на скандал. Отже:

 • Приготуйтеся до театрального поведінки і театральності. Справа в тому, що істерик зовсім не примхливий, а у нього такий характер і для нього він вважається нормальним. Так що навіть немає сенсу нервувати і сподіватися, що скоро це скінчиться. Такою поведінкою істерики дають собі більше впевненості і пригнічують важкі переживання. Так що артистизм такої людини є природним. Погодьтеся, вас же не буде дратувати, якщо ваш друг погано бачить. Ось і тут те ж саме.
 • Намагайтеся іноді надавати можливість для гри, але тільки виставите обмеження. Якщо ви віддасте перевагу відкинути істерика, то він буде ще активніше намагатися повернути вашу увагу. Будьте терплячі і встановіть свої правила.
 • Завжди проявляйте до нього інтерес, коли він веде себе нормально. Іноді, коли особистість буде впевнена, що вам цікаво, то вона буде вести себе нормально. Хапайте ці хвилини. Схвалюйте нормальна поведінка.

Є й такі речі, які робити категорично не можна:

Як не можна поводитися з істериком?
 • Не смійтеся над ними. Нерідко істерики здаються смішними і хочеться познущатися. Наприклад, так буває, коли малюк роки 3 намагається «виставитися», якщо батьки багато уваги приділяють сестричці. Над істеричними чоловіками часто сміються тому, що серйозними суперниками їх не вважають. Однак, така поведінка навпаки тільки провокує таких людей на дії, щоб на них звернули увагу. Наслідки можуть бути різними, аж до самогубства.
 • Не приймайте всерйоз спроби спокушання. За ними навряд чи щось стоїть. Пам'ятайте, істерику важливіше, щоб на нього звернули увагу і тому він може вносити сексуальність в будь-які відносини, навіть робітники. У відповідь багато ведуть себе відповідно. Це в підсумку призведе до різкого відсічі з подивом і скандалом.
 • Не дозволяйте себе зворушити. Ці артисти можуть настільки добре тиснути на жалість, що їх хочеться захистити від усього і вся. Але ви є тільки публікою і якщо вас легко завоювати, то ви вже не цікаві.

Відео: Є жіноча істерія захворюванням?