Реєстрація та прописка — в чому різниця? Обов'язково робити реєстрацію, якщо є прописка?

Нерідко поняття реєстрації та прописки переплітаються і багато плутаються в них. Насправді, вони відрізняються один від одного і в нашій статті ви дізнаєтеся, чим саме.

Багато громадян нашої великої країни плутають поняття — прописка і реєстрація. Особливо це стосується тих, хто постійно змінює місце проживання. Давайте з вами розберемося, що означає кожне з понять і чим вони відрізняються.

Що таке прописка і реєстрація: поняття, терміни

Прописка

Для початку давайте розберемося в понятті «прописка». По суті, саме такого поняття в юриспруденції не буває. Під пропискою розуміється місце постійної реєстрації. Людина може там навіть не проживати, але вона є постійною. Вказують прописку на окремій сторінці в паспорті.

Просто так позбавити людину прописки неможливо. Це можна зробити тільки з його згоди. У такому разі в паспорті обов'язково робиться запис про вибуття зі старої адреси. Коли людина реєструється на нове місце, то в паспорт також вноситься про це відмітка.

Бувають ситуації, коли люди переїжджають в інше місце і проживають там, але реєструватися не хочуть. У такому разі прописка за ними зберігається та не анулюється. Знову ж таки, поки не буде дано згоду на це.

Ось тільки за законодавством, після прибуття до нового місця проживання, обов'язково потрібно зареєструватися. Тобто, оформляється тимчасова прописка, але в паспорті вона не проставляється.

Чим відрізняється прописка від реєстрації?

Реєстрація

Ми назвали вам два основних поняття — прописка і реєстрація. Судячи з них, можна зрозуміти, чим вони розрізняються:

Насамперед, прописка або постійна реєстрація, зберігається за громадянином до того моменту, поки він сам від неї не відмовиться. Але якщо так станеться, то потрібно відразу оформити прописку в іншому місці, тому що без неї обійтися не вийде. А от реєстрація на тимчасовій основі потрібна просто для того, щоб повідомити органам про ваше місцезнаходження.

До речі, не варто думати, що якщо у вас є прописка, то вам не потрібна тимчасова реєстрація. Так, можливо, в межах одного міста це не потрібно, та й то, може призвести до різних складнощів. А от якщо це інше місто, то обов'язково зареєструйтесь, знову ж таки, щоб уникнути проблем. Зробити це треба через 90 днів після перебування на новому місці.

Відео: Розкриваємо поняття: чим відрізняється тимчасова реєстрація від тимчасової