Найменша у світі собака: порода, ціна. ТОП 20 порід самих маленьких собак у світі

Мало людей байдужі до собак. А до крихт і поготів, давайте розглянемо рейтинг самих маленьких собачок.

Всі ми знаємо, що собака – друг людини. Один може бути як великим охоронцем, так і маленьким – іграшкою. У нашому суспільстві прийнято розділяти собак по виконуваного ними принципом: компаньйон, товариш, поводир, мисливець, сторожові, декоративні, пастуші і д. р. Маленькі собаки, як правило, доброзичливі і можуть добре взаємодіяти з людьми, даруючи їм спокій і ласку. Сьогодні ми розглянемо топ самих маленьких у світі декоративних собак-компаньйонів.

Найменша у світі собака: топ - 20 порід

У сучасному світі маленькі породи собак стали просто невід'ємною частиною життя людини. Різні породи собак в різний час були завезені в Росію, і дуже добре прижилися в нашому кліматі. Маленькі собаки чудово відчувають себе в маленькому просторі квартир. Цю породу собак завжди можна взяти на прогулянку, помістивши в сумочку.

Чихуахуа

Самою маленькою собакою в світі вважається чихуахуа. Собака-товариш. Назва цієї породи собак походить від мексиканського штату Чиауау. Передбачається, що ця порода собак жила в дикій природі, а після її одомашнили. Чихуахуа справила величезний вплив на виведення інших карликових порід собак. Ця собака досить смілива, якщо не сказати – нахабна.

Дуже адаптивна собака, майже не линяє, дуже ніжна, не потребує постійної фізичної навантаженні. Проявляє дружелюбність навіть у незнайомому середовищі, є тенденція до гавкоту, дуже дружелюбна до котів, соціальна собака, потрібно тримати в будинку, проявляє хороший інтелект і спостережливість.

Переможець
 • Собака дуже гавкає і тому може добре охороняти будинок. Якщо вона чогось захотіла, вона стає дуже наполегливим, і завжди домагається свого.
 • До плюсів породи можна віднести те, що вона дуже прив'язується до господаря, легко за нею доглядати, харчування та утримання обходиться дорого, собака радісна і жвава.
 • До мінусів відноситься те, що любить перевершувати господаря, пси мітять територію, буває багато гавкають, задирчиво відносяться до інших собакам, вимагають багато гуляти.
 • Зірки шоу-бізнесу часто вибирають цю породу собак. Також і бізнес-леді і олігархи. Але чихуахуа не дуже підходять сім'ям, де є маленькі діти. Собака маленька дитина випадково може її пошкодити. Причому коли собаці стає боляче, вона може нападати і покусати малюка.
 • Собаки діляться на довгошерстих і короткошерстих. Причому дбайливий догляд потрібен обом. Якщо погано вичесати довгошерсту собаку, то вона буде виглядати зовсім не добре.
 • Вага Чихуахуа коливається від 0,6 кг до 3 кг. Сьогодні відома найменша собака в світі важить вона 676 р зростання 10,17 см кличка Бу-Бу.
 • Купити Чихуахуа можна в розпліднику від 450 доларів США до 950-1000 доларів США.

Йоркширський тер'єр

Другим за розмірами і вагою прийнято вважати йоркширського тер'єра. Ця порода собак бере свій початок у Великобританії в графстві Йоркшир. Історія цієї породи поки ще дуже маленька. Але представники йоркширів зайняли своє місце серед улюбленців людей. Це декоративна порода собак.

Йорк
 • Ця порода собак не особливо вибаглива і підходить для утримання людей, які беруть собаку вперше, і також тим, хто вже мав досвід спілкування з собаками.
 • До мінусів треба віднести задерикуватий характер, причому собака не може оцінити свої розміри і може отримати каліцтва від інших порід собак.
 • Вони практично не схильні до линяння, але можна сказати, що догляд за ними повинен бути постійним. Шерсть рівномірно спадає з боків і їх постійно треба вичісувати. Шерсть по своїй структурі не викликає алергії. Рекомендується змащувати її спеціальним маслом.
 • Йоркширські тер'єри замість прогулянок задовольняться грою вдома, під час гри вони отримують свою норму руху.
 • Найменший в історії породи собак йоркширський тер'єр важив 114 г, а довжина була 9,6 см, висота в холці 6,4 див. він Прожив 2 роки.
 • Вартість породистого йорка буде становити від 200 доларів США до 1850 доларів США.

Російська тієї

Наступна найменша порода собак була виведена в Росії і називається Російський той. Буває як довгошерстої так і короткошерстной.

Тієї
 • Це маленька світська собака, різниця між підлогою собаки не виражена, однак у поведінці виражається чітко.
 • За характером дуже рішуча, енергійна, активна. Безмежно віддана господареві. Психіка не стійка, собака піддана змінам настрою (стресу).
 • Дуже любить прогулянки. Тому якщо ви вирішили завести російського тоя, то повинні забезпечити йому максимальну активність і прогулянки.
 • Собака дуже голосно гавкає. Її ще називають «дзвіночок», тому що якщо вона бачить не знайомої людини, то відразу заливається гавкотом.
 • Собаку при певній наполегливості можна привчити до лотка, в такому разі його можна не вигулювати. Але кінологи настійно рекомендують якомога частіше вигулювати тоев. Догляд за довгошерстим тоем повинен полягати в постійному вичісування шерсті. Короткошерстих можна пройти тільки спеціальною рукавичкою, щоб зібрати надлишок вовни.
 • Вага російського тоя від 1,6 кг до 2 кг, довжина від 24 см до 27 див.
 • Купити російської тоя з розплідника можна від 100 доларів США до 1200 доларів США.

Празький крысарик

На четвертому місці Празький крысарик. Ця порода маленьких собачок була виведена чеськими кінологами в дев'ятому столітті. В такі далекі часи ці собаки охороняли речі свого господаря від щурів і мишей. Сьогодні празькі крысарики використовуються як собаки-компаньйони, але вони не розгубили свої мисливські дані.

 • Вважається самої маленької європейської собакою. Для цієї породи визначається ріст у холці, і він найменший з усіх існуючих собак. А ось для чихуахуа визначається тільки вагу.
 • Доброзичлива собака до людей і дітям, проте це відноситься тільки до тієї сім'ї, де він живе. До інших людей ставиться насторожено.
 • Порода була практично втрачена, так як її об'єднали з пинчерами. Довгий процес відновлення пройшла вона на певному періоді. І в 1980 році знову зайняла своє місце серед карликових порід Європи.
 • Має кілька різних назв: ратлик, либенська серночка.
Невибагливий малюк

Невибагливий в їжі: їсть і сухий корм, і приготовлену їжу. Може ходити на лоток. Не втратив свій мисливський інстинкт. Буде з одержимістю захищати майно свого господаря від гризунів. Шерсть не вимагає окремого догляду, можна протерти замшею, тоді вона стає блискучою.

Здоров'я блискуче, але можуть бути переломи, захворювання ніг і зубів. Проте в цілому це дуже невибаглива порода собак карликових. Легко приживаються в будинку, де є інші тварини, але їх придушувати.

Висота не більше 22 см, вага в районі від 1,4 до 2,7 кг кг. Вартість Ратлика буде складати з розплідника від 850 доларів США до 2400 доларів США

Померанський шпіц

На п'ятому місці порода з Німеччини – Померанський шпіц. Його буває, плутають з німецьким шпіцом, але у них відмінності в шерсті у померанського шпіца вона м'якше і більш набивна, при постійному вичісування померанський шпиці майже не линяють.

Характер у померанського шпіца веселий і він дуже слухняний своєму господареві. Собака рухома, вимагає досить багато гуляти, але і може привчатися до лотка.

Сьогодні померанских шпіців поділяють на три підвиди:

 • «Ведмедики» у них коротка мордочка і багато підшерстя, маленькі вуха, потовщені лапки.
 • «Лисиця» у цього підвиду більш гостра мордочка, немає підшерстя, гостренькі вушка – їх добре видно, тонкі лапки. Вважається класичним типом.
 • Змішаний тип тут будуть риси притаманні обом попереднім типам.
Милашик

Розміри померанського шпіца можуть бути висотою в холці до 22 см і вагою до 2,5 кг. Сьогодні ринкова вартість цього виду собак з розплідника становить від 1850 доларів США до 2550 доларів США.

Фокстер'єр або американський той-тер'єр

Шосте місце американський той-тер'єр або по-іншому тієї фокстер'єр. Це маленька порода собак прийшла до нас з Америки, виведена з великих тер'єрів в США в 1937 році. Пропорції тіла можуть бути однаковими як по довжині, так і в холці. Квадратне тіло по сторонах, вушка великі, однак вони не торкаються один до одного.

Рухливий
 • Собака рухома, відрізняється розумом і енергійністю, добрим, тямущим характером. Вони дуже хороші охоронці.
 • Для американських той-тер'єрів не обов'язково багато гуляти, вони цілком можуть обходитися і знаходженням в квартирі, може вільно ходити на лоток. Добре навчаємо, але виявляє свою перевагу над іншими домашніми тваринами, і над господарем.
 • Доглядати за ним просто, його не потрібно щодня розчісувати або робити грумінг.
 • Розмір тієї фокстерьра може бути від 21,6 см до 29,3 см у загривку та вага від 1,6 кг до 3,5 кг.
 • Вартість породистого тоя з розплідника становить від 180 доларів США до 560 доларів США

Японський хін

На сьомому місці Японський хін – ця порода собак користувалася особливими привілеями при дворах японських і китайських імператорів. Ця порода собак відрізняється особливою кмітливістю — вони можуть вивчити велику кількість команд. І ви витратите на це мінімальні зусилля. Жваві, рухливі, дуже люблять грати і вимагають багато уваги. Якщо ви не готові давати увагу своєму вихованцеві він швидко може стати злим і агресивним.

Пухнастик
 • Японський хін може цілими днями знаходиться в квартирі. І буде ходити на лоток. Однак йому потрібно виходити на вулицю і виплескувати в прогулянках всю накопичену енергію.
 • Догляд за японським хином відрізняється, тим, що вам доведеться вичісувати його кожен день, і обробляти шерсть сухими шампунями, промивати очі, оскільки вони схильні до інфекції і стригти нігті. В іншому хін не вимагає щось більшого.
 • Розміри японського хіна коливаються від 20 см до 27 см у загривку та вага від 1,8 кг до 3,8 кг
 • Продають цуценят японського хіна з розплідника за ціною: від 120 доларів США до 450 доларів США.

Англійський той-тер'єр

Восьме місце в нашому списку займає англійський той-тер'єр. Ця порода собак вважається рідкісною. Виведена у Великобританії в дев'ятнадцятому столітті. Цікаво те, що Американський клуб собаківництва не визнає цю породу і відносить її до різновиди манчестер тер'єра.

Тер'єрчик
 • Відрізняється відмінним здоров'ям, обов'язково його треба вигулювати. Ця порода собак дуже рухлива і вимагає багато часу для прогулянок.
 • У харчуванні не особливо примхливий. Спокійно можна годувати сухим кормом з вмістом м'яса не менше шістдесяти відсотків. Якщо ж ви хочете готувати для неї їжу, то раціон харчування потрібно складати разом з ветеринаром.
 • Догляд за англійським тій-тер'єром простий. Це гладкошерста собака, не вимагає щоденного вичісування. Досить обробити шерсть повстяної серветкою або гумовою рукавичкою, тоді вона буде блискучою.
 • Розмір англійської той-тер'єра може бути 25-30 см в холці, а вага від 2,5 кг до 3,6 кг.
 • Ринкова вартість породи коливається від 120 доларів США до 505 доларів США.

Папильон

На дев'ятому місці нашого списку папильон. Це стародавня порода собак, яку вивели ще в шістнадцятому столітті, названа від французького слова «папильон», що означає метелик. Так вони дійсно схожі на метелика, у них незвичайні вушка, розлітаються як крила метеликів.

Малюки
 • Харчування папильона потрібно обговорити з заводчиком. Вам розкажуть особливості даного виду, що є в роду алергіки, або може, були проблеми з травленням. Все це знає заводчик. І ви зможете позбутися від безлічі проблем, які могли б виникнути. Годувати краще збалансованим сухим кормом.
 • Догляд за папильоном має бути щоденний. Вичісування шерсті, обробка сухими шампунями, чищення зубів тощо. Ця порода собак відмінно підійде літнім одиноким людям. Папильон в силу свого відкритого характеру, здатний скрасити їхні дні.
 • Розміри породи: висота в холці від 19 см до 27 см, вага від 2,3 кг до 4,5 кг.
 • Вартість породи від заводчиків від 250 доларів США до 1950 доларів США.

Болоньєз

Десяте місце в нашому рейтингу займає Болоньєз (Італійська болонка). Це декоративна порода собак, яку вивели в Італії. Ще іноді її називають французька болонка. У нього кучерява шерсть і густий підшерсток. Гордо посаджена голова, звисаючі вушка, квадратне тіло, і як правило, палевий окрас.

 • Болоньезы відрізняються веселим, спокійним характером, завжди раді своєму господареві, дуже прив'язуються до людей. Не конфліктують з іншими вихованцями, можуть відмінно грати з дітьми, і якщо дитина буде з ним безцеремонний, собака буде вести себе досить стримано.
 • Догляд за болоньезом повинен бути щоденним. Вичісування, чищення зубів, промивання очей, огляд і чистка вушок, ось повний список того, що потрібно робити при догляді. У болоньеза є відмітна особливість, при дуже густий вовни він, в основному, не линяє. Все це робить болоньеза неперевершеною собакою-товаришем.
 • Дресирувати собаку потрібно з малих місяців. Він дуже слухняний, і ви не зіткнетеся з якими-небудь проблемами. Дуже рухливий.
Пухнастики

Розмір в холці становить 20-30 см вага від 2,5 кг до 4 кг. Вартість від заводчиків від 180 доларів США до 850 доларів США.

Мальтійська болонка

На одинадцятому місці Мальтійська болонка. Це стародавня порода собак, походження пов'язується з Середземноморським островом Мальта. Це маленька собака з витягнутим тілом, густою білою шерстю, гордо посадженій головою і дуже елегантною ходою.

 • Це дуже дружелюбна порода собак, вони ласкаві, чудово грають, у них весела вдача і вони дуже люблять і прив'язуються до свого господаря.
 • Цю породу собак можуть брати люди без досвіду утримання тварин. Вони дуже хочуть знаходитися поблизу від свого господаря. Люблять гуляти, рухливі.
 • Догляд за мальтійською болонкою повинен бути кожен день і дуже пильний. Так як у них густа довга шерсть її треба вичісувати щодня і не допускати заплутаних, стежити за вухами і зубами, лапами. Вони можуть страждати від довгої розлуки зі своїм господарем, тому собаку не варто на довго залишати на самоті. Доброзичливо відноситься до котів та інших домашніх вихованців.
З довгою шерстю

Розміром мальтійська болонка може бути на кордоні 20-25 см в холці, вагою від 3-х до 4-х кг. Вартість породи на ринку становить від 250 доларів США до 680 доларів США.

Той-пудель

Дванадцяте місце в нашому списку у той-пуделя. Порода виведена в Англії, у вісімнадцятому столітті. Одна з різновидів пуделів. В перекладі з німецької означає буквально «плескатися у воді». Як і всі пуделі дуже розумна, легко піддається дресурі, доброзичлива порода собак.

 • Підходить для утримання людям у кого ця порода буде першою. Дуже грайлива, рухлива, кмітлива, легко прив'язується до господаря і чудово обучаема. Тут головне не розбалувати собаку.
 • У догляді не дуже вибаглива. Слід стежити за загальним здоров'ям, в цілому собака володіє міцним здоров'ям.
 • Підходить як літнім людям, у вигляді собаки-компаньйони, так і дітям. Проте треба стежити, щоб дитина не завдав каліцтва собаці.
 • Доброзичливо ставиться до всіх домашнім вихованцям, включаючи котів.
Як іграшка

Розміри бувають нижче 28 см у загривку та вага до 4 кг. Ціна на породу від заводчика коливається від 150 доларів США до 870 доларів США.

Ескімоський тій-шпіц

На тринадцятому місці Американський ескімоський тій-шпіц – ця порода собак карликових виведена в Америці від білого німецького шпіца і цілком може бути родичем самоїда. На сьогоднішній день найбільш популярна порода в Америці. Підрозділяється на три типи за висотою в холці

 • * тій – 22,8 см-30,8 см
 • * мініатюрний 30,8 см-38,2 см
 • * стандартний 38,2 см-48,3 см

Це собака порадує своїх господарів дуже веселою вдачею, легка в дресурі, любить покататися у снігу. У нього шикарна шерсть білого кольору з різними відтінками, чудовий хвіст і прекрасний комір навколо шиї.

 • Вимагає ретельного догляду. Щодня потрібно розчісувати шерсть, а два рази на тиждень більш грубою щіткою. Линяє, і в цей час догляд за шерстю підвищений. Купати часто не потрібно, досить протирати лапи і обробляти шерсть сухим шампунем.
 • Американський ескімоський тій-шпіц любитель частих і довгих прогулянок. Ця порода собак підійде життєрадісним, активним господарям, готовим розділити цю активність зі своїм другом.
 • Харчування може бути змішаним як сухий корм, так і набір натуральних продуктів. Потрібно сказати, що ескімоси мають вишуканий підхід до вибору їжі. Тому в кожному окремому випадку підбирати їжу потрібно з фахівцем.
Білосніжний

Розмір Американського ескімоського тій-шпіца в холці від 22,8 см до 30,8 см, вага від 2,3 кг до 4,6 кг. Вартість ескімоса становить: від 500 доларів США до 1000 доларів США.

Брюссельський гріффон

Брюссельський гріффон займає чотирнадцяте місце в нашому списку. Ще його називають брюссельський гріффон або пті-брабансон. Виведений в Бельгії і бере свій початок від маленької жесткошерстной собачки, яка мешкала в околицях Брюсселя.

Це рухлива зовсім не агресивна порода. Прив'язується до свого господаря, і не відходить від нього ні на крок. Підходить пенсіонерам, щоб скрасити сірі будні. Ділиться на два підвиди: жесткошерстний і гладкошерстий.

Компанійський
 • Догляд за різним типом різний. Жесткошерстную собаку потрібно постійно оглядати і вищипувати відмерлу шерсть, а гладкошерстого потрібно проходити спеціальною гумовою рукавичкою і видаляти шерсть. Уважно проходити всі складки на шкірі собак, інакше це може стати осередком захворювань і неприємного запаху.
 • Брюссельський гріффон не любить самотності, тому якщо вам доводиться надовго залишати свого вихованця, не вибирайте цю породу.
 • Розміри грифона коливаються від 18 см до 20 см, вага від 2,6 кг до 5,5 кг.

Ринкова вартість це породи собачок становить: від 150 доларів США до 750 доларів США.

Австралійський шовковистий тер'єр

П'ятнадцяте місце це Австралійський шовковистий тер'єр. Собака виведена кінологами в Австралії штучним шляхом. Але зараз немає відомостей, які породи собак використовувалися. Є припущення, що це були Йоркширські тер'єри.

 • Ці собаки досить незалежні, що відрізняє їх від всіх собак-компаньйонів. Ця порода собак однаково ставиться до всіх членів сім'ї. Вони доброзичливо ставляться до інших собакам і псам протилежної статі.
 • Відрізняється дуже гарним здоров'ям, т. к. під час виведення породи хворі особини усувались, як природним, так і штучним шляхом.
 • У догляді дуже вибагливі, шерсть треба вичісувати щодня або через день, чистити зуби, обов'язково протирати очі і підстригати нігті на лапках.
 • Харчування просте: сухий корм. Можна підібрати разом з ветеринаром.
 • Розміри становлять 26 см в холці для самця і вага для самця 6,5 кг. Для дівчинки розміри повинні бути трохи менше.
Шовковистий

У розплідниках вартість Австралійського шовковистого тер'єра становить: від 250 доларів США до 850 доларів США.

Кроляча такса

Найцікавіше тварина займає шістнадцяте місце – кроляча такса. Це маленьке забавна істота відрізняється великим норовливістю. Не думайте, що такса піддається дресурі. Її можна лише виховувати, як і вашого малюка. Вона потребує постійної уваги з боку власника. І відрізняється домінуючим характером по відношенню як до господаря, так і іншим домашнім вихованцям. Це мисливська порода собак, виведені як мисливці.

 • Догляд простий, потрібно проходити шерсть гумовою рукавичкою, оглядати вуха і стригти нігті.
 • Раціон харчування може становити як сухий корм, так і все те, що їсть ваша сім'я.
Такса

Ціна на цю породу коливається в межах від 300 доларів США до 750 доларів США.

Пекінес

На сімнадцятій рядку нашого рейтингу пекінес. Це найдавніша порода була виведена в піднебесній для імператорів. Їй більше двох тисяч років.

Догляд за такою собакою дуже непростий. Якщо ви хочете, щоб ваш вихованець брав участь у виставках, догляд буде дуже складним, воістину царським. Ну, а якщо ви просто починаєте домашнього улюбленця, догляд може бути набагато простіше. Обов'язково вичісуйте вашу собачку, слідкуйте за зубами й очима. Часто ця порода собак страждає запаленням другого століття. Йому потрібно постійно промивати очі.

Пекінес
 • Харчування повинно бути збалансованим, це може бути сухий корм. Або ви можете годувати його простою їжею. Не балуйте собаку! Не потрібно давати йому солодощі.
 • Розміри пекінеса: в холці від 16 до 24 см, вага 3,2 кг до 6,3 кг

Заводчики пропонують пекінесів за ціною від 100 доларів США до 650 доларів США.

Аффенпинчер

На вісімнадцятому місці нашого списку аффенпинчер. Ця порода мініатюрних пінчерів виведена в Німеччині у вісімнадцятому столітті. Маленький аффенпинчер схожий на мавпу, так і перекладається з німецької назва породи.

 • Аффенпинчер дуже легко дресирується, він буде буквально всі ваші команди виконувати. Прекрасна розумна собака. Практично не линяє. Високо розвинені сторожові якості. Дуже любить дітей. Спочатку була мисливцем на пацюків і мишей.
 • Це віддана своєму господареві, дуже ласкава собака. Прив'язується до всієї сім'ї, особливо до дітей. Не любить залишатися на самоті.
 • Догляд досить простий. Тричі на тиждень треба вичісувати, стежити за вухами і чистити зуби.
Чорненький

Розміри породи: висота в холці 22 см-30 см, вага 2,6 кг до 5,5 кг. Ціни від заводчиків: досить дорого цінується ця порода від 1000 доларів США до 2000 доларів США.

Гаванський бішон

На дев'ятнадцятому щаблі нашого списку Гаванський бішон. Ця порода собак карликових була виведена на Кубі. Досить маленькі розміри, але досить крупний вага у представників цієї породи собак.

З густою шерстю

Розмір в холці від 21 см до 29 см, а вага від 3 кг до 7,4 кг

 • Догляд: шерсть довга і густа, тому його регулярно стрижуть, постійно потрібно розчісувати. Собака линяє восени і навесні. Особливий догляд за зубами, їх потрібно постійно прочищати. Обов'язкове увагу приділяти очам і вухам.
 • Харчування може включати як сухі корми так і звичайну варену їжу. Давайте своєму вихованцеві ласощі у вигляді фруктів.
 • Вартість породи на ринку: від 500 доларів США до 1500 доларів США.

Котон де тулеар

Ну і укладає наш огляд Котон де тулеар. Він знаходиться на двадцятому місці. Порода собаки коріння, якою знаходяться на острові Мадагаскар. Це любителька корінних жителів.

Котон відрізняється доброзичливим, веселим характером. Відмітна особливість – почуття гумору. Рухливий собака-компаньйон. Підходить для утримання початківцям власникам. Дуже прив'язується до всієї сім'ї. Де буде вибудовувати зв'язок з кожним поодиноким членом.

Котон відрізняється дуже гарним здоров'ям. Догляду вимагає постійного, вичісування шерсті, щоб вона не плуталася в грудку. Стежити за лапами, стригти нігті, оглядати і чистити вуха і зуби.

Харчування підбирає лікар ветеринар виходячи з особливостей вашого вихованця. В їжі не дуже вибагливий. Розміри в холці складають: 22 см-29 см вага: 3,6 кг до 6,2 кг

Має гарне здоров'я

Заводчики досить дорого цінують цю породу. Породисте цуценя вам обійдеться від 800 доларів США до 1600 доларів США.

Відео: Мініатюрні породи собак