Скільки років в середньому живуть собаки дворняжки, китайські чубаті, чихуахуа, йоркширський тер'єр, алабаї, тієї тер'єр, джек рассел тер'єр, бельгійські грифони, пекінеси, вівчарки, шпиці в домашніх умовах? Які собаки живуть найдовше?

Якої породи Собака живе довше за всіх? На це та інші запитання ви знайдете відповіді в цій статті.

Зміст

Для багатьох людей домашній вихованець — це рівноправний член сім'ї, вірний друг і особистий психотерапевт. Але тваринам не дано людський вік, а так хочеться, щоб вони подовше пожили і радували своїх власників завзятим помахиванием хвоста і закоханим поглядом. Тому не дивно, що багато людей задаються питанням: Скільки років живуть собаки?

 • Відразу відповісти на це питання складно, так як все залежить від умов змісту, від того, чим ви годуєте собаку, і як до неї ставитеся.
 • Також термін життя собаки залежить від породи, спадковості, профілактики інфекційних захворювань (вакцинація).
 • У цій статті ми розглянемо, скільки живуть представники тієї або іншої породи, які собаки живуть довше і який світовий рекорд за тривалістю життя звичайної дворняжки. Читайте цікаву інформацію нижче.

Скільки років в середньому живуть дворняжки і дворняжки на ланцюгу?

Скільки років в середньому живуть дворняжки і дворняжки на ланцюгу?

Так хочеться, щоб чотирилапий друг був поруч як можна довше. Але це неможливо, так як у собак є свій вік життя. Скільки років в середньому живуть дворняжки і дворняжки на ланцюгу?

 • Домашні собаки без породи або дворняжки можуть жити від 9 до 12 років. Деякі з них при хорошому догляді і харчуванні доживають до 20 років.
 • Тривалість життя дворових собак не сильно відрізняється від терміну життя домашніх улюбленців — 8-11 років. Головне, щоб тварина нормально харчувалася і не заразилася якоюсь хворобою.
 • Дворняжка на ланцюгу буде менше жити, так як вона мало рухається, і як правило, її годують досхочу. Собака повинна рухатися, бігати. Якщо вона буде весь час на прив'язі, то і вік її буде недовгим.

У дворових дворняжок, навіть у тих, які багато бігають, вік теж може бути коротким. На їх тривалість життя впливає зимовий холод, погане харчування, наявність хвороб, від яких вони можуть швидко померти.

Цікаво знати: Чим менше собака за розміром, тим більше у неї термін життя.

Докладно про кожній породі читайте нижче.

Скільки років в середньому живуть китайські чубаті?

Скільки років в середньому живуть китайські чубаті?

Китайські чубаті — красиві собаки середнього розміру. Це дуже віддана і дружелюбна порода. Скільки років в середньому живуть китайські чубаті? Собаки такої породи живуть в середньому від 12 до 13 років. Але, якщо ви будете стежити за вашим вихованцем: правильно годувати, виводити на прогулянку, то він проживе 15 років і більше.

Важливо знати: Ця порода собак потребує догляду за шкірою з-за того, що у неї мало вовни. Тому взимку собачку треба одягати, а влітку змащувати шкіру спеціальними кремами. Це допоможе запобігти появі прищів і лущення.

Скільки років в середньому живуть чихуахуа?

Скільки років в середньому живуть чихуахуа?

Незважаючи на те, що собака породи чихуахуа має тендітне тіло, вона дуже витривала. В залежності від розмірів собак цієї породи, може коливатися тривалість життя. Скільки років в середньому живуть чихуахуа?

 • Собаки стандартного розміру — від 1,5 до 3 кг. Такі представники породи чихуахуа живуть в середньому 10-16 років. Але при гарному догляді і прекрасної спадковості, ваш вихованець може прожити значно довше — до 20 років.
 • Чихуахуа-міні вагою від 500 грамів до 1,5 кг. Побутує думка, що такі собаки довго не живуть — не більше 8 років. Але це відноситься тільки до тих тварин, які важать менше 1 кг. Все тому, що такі маленькі собаки часто мають вроджені захворювання, а також вони піддаються додатковому ризику отримання травм під час прогулянок або через недбалих дій власників.

Продовжити життя чихуахуа можна, якщо дотримуватися кількох правил:

 • Купуйте цуценят тільки у перевірених заводчиків.
 • Регулярно показуйте собаку фахівця-ветеринара. Тварина починає старіти вже до 5-6 років, і з цього часу потрібно ретельно стежити за її здоров'ям.
 • Своєчасно робіть щеплення.
 • Обробляйте собаку від паразитів: бліх, кліщів та гельмінтів.
 • Створіть правильний раціон харчування. Не годуйте вихованця солодощами та іншими стравами зі свого столу.
 • Одяг надягайте тільки при необхідності — в холодну пору року. Будинки одяг і нашийник краще не надягати, щоб тендітне тіло собаки не травмувалися.

Важливо: На тривалість собак цієї породи впливає кастрація. Стерилізоване тварина буде жити довше. Пов'язано це з тим, що у кастрованого тварини не скупчуються гормони, які можуть сприяти зростанню різних новоутворень.

Крім цього рівень агресії знижується, тварина стає врівноваженим, а значить, і довше жити.

Скільки років в середньому живуть той-тер'єри?

Скільки років в середньому живуть той-тер'єри?

Ще один представник породи собак невеликих розмірів. Їх зріст не перевищує 30 см, а вага не більше 3 кг. Такі собаки також здаються крихкими, але за тривалістю життя вони набагато краще, ніж чихуахуа. Скільки років в середньому живуть той-тер'єри?

 • Собаки цієї породи в середньому живуть від 12 до 16 років.
 • Кількість смертей в ранньому віці у цих собак виникає через недосвідченість і безвідповідальності власників.
 • Якщо у собаки буде правильний догляд, гарне харчування, вона буде вести активний спосіб життя і регулярно гуляти, то тривалість її життя може збільшитися до 22 років.

Довголіття представників цієї породи зазвичай пояснюється хорошим імунітетом і здатність швидко відновлюватися після хвороби.

Скільки років в середньому живуть йоркширські тер'єри?

Скільки років в середньому живуть йоркширські тер'єри?
 • У середньому собаки цієї породи живуть 13-15 років.
 • Але, якщо власник буде стежити за якістю раціону свого вихованця, то в реальності він проживе довше.
 • Характерним захворюванням цієї породи вважається карієс. Саме по собі це захворювання не є небезпечним, але через хворобливості зубів, собака може відмовитися від їжі, потім довго хворіти.

Своєчасно показуйте свого вихованця лікаря ветеринарної поліклініці. Це допоможе уникнути небажаних наслідків, якщо ваша собачка захворіла.

Скільки років в середньому живуть алабаї?

Скільки років в середньому живуть алабаї?

Цій породі вже більше 5000 років. Вона спочатку була призначена для охорони караванів і жител. У неї густа шерсть, яка захищає від холоду, товста і міцна шкіра, захищає від укусів комах і значні розміри, завдяки яким всі будуть її боятися і ніхто не подумає пробратися всередину житлового приміщення. Скільки років в середньому живуть алабаї?

 • У середньому представники цієї породи живуть 11-15 років.
 • Заводчики алабаїв попереджають, що з цією собакою треба гуляти цілими днями, і якщо ви не готові це робити, тоді краще відмовитися від цієї породи.
 • Якщо собака не буде багато бігати, то в неї може зіпсуватися характер і вона почне швидко старіти.

Але, якщо ви не полінуйтеся багато гуляти з вашим вихованцем, то він може прожити до 20 років і завжди буде позитивно налаштований.

Відео: Середньоазіатська вівчарка або туркменський алабай

Скільки років в середньому живуть собаки породи джек-рассел-тер'єр?

Скільки років в середньому живуть собаки породи джек-рассел-тер'єр?

Рухлива, активна собака на коротких лапах, перетворить життя свого господаря подія повне пригод. Цей пес не сидить на місці і буде улюбленцем всіх членів сім'ї. На вулиці він буде вимагати рухливих ігор від господаря, але дресирування не потерпить, так як не любить. Хороший догляд необхідний будь-якому собаці, але цього тер'єру в особливості. Здоров'я у цих собак в цілому прекрасне, але деякі особини можуть страждати від спадкових захворювань.

Скільки років в середньому живуть собаки породи джек-рассел-тер'єр? Завдяки доброму здоров'ю, догляду, щоденних активних прогулянок і правильному харчуванню, собака цієї породи може прожити більш 15 років. Генетичні захворювання неможливо вилікувати, тому важливо знати заводчика особисто, щоб бути впевненим у його щенят.

Скільки років в середньому живуть собаки бельгійські гріффони?

Скільки років в середньому живуть собаки бельгійські гріффони?

Виразна зовнішність гріффонов говорить про те, що це декоративні собаки. Такі ніжні кишенькові тварини були виведені для полювання на гризунів, але вони чудово прижилися в будинках людей і стали їхніми друзями. Скільки років в середньому живуть собаки бельгійські гріффони?

 • Брюссельський гріффон мешкає від 10 до 15 років.
 • Проблеми зі здоров'ям зазвичай пов'язані з репродуктивною функцією. Собаки-дівчинки не можуть принести потомство, а якщо і вагітніють, то можливі ускладнення при пологах. Їм часто роблять кесарів розтин.
 • Маленькі щенята народжуються слабкими, і багато з них гинуть ще в дитинстві.
 • Спадкові захворювання не завдають великої шкоди здоров'ю (катаракта, глаукома), але заважають собаці жити повним життям. Вона може стати агресивною і голосно гавкати на будь шерех.

Важливо: Якщо ви збираєтеся завести собі цуценя цієї породи, то пам'ятайте, що така собака погано переносить спеку. Коротка шерсть не захищає від холоду. Тому брюссельського гріффона доведеться оберігати, щоб він довше жив.

Скільки років в середньому живуть пекінеси?

Скільки років в середньому живуть пекінеси?
 • Якщо собака не хворіє і у неї якісний догляд і правильне харчування, то вона буде з вами 16-18 років.
 • У такий породи зустрічалися і довгожителі, які доживали до 22 років.
 • Велике значення у тривалості життя має і генетика.

Щоб продовжити термін життя свого пекінеса, власники повинні спостерігати за здоров'ям цього вихованця: відвідувати ветеринара, робити аналізи і щеплення.

Порада: При купівлі цуценя запитайте у заводчика, коли була проведена остання вакцинація, щоб знати, коли робити наступну щеплення.

Скільки років в середньому живуть вівчарки?

Скільки років в середньому живуть вівчарки?

Німецька вівчарка — особлива собака, яка вимагає до себе не тільки уважного звернення і належного догляду, але і хорошого психологічного клімату в будинку, де вона живе. Якщо собака буде жити в стресі, повноцінно не відпочивати і страждати гіподинамією, то її вік складе не більше 5-6 років.

Скільки років в середньому живуть вівчарки, якщо за ними правильно доглядати? Собака цієї породи при доброму ставленні до нього, правильному раціоні і денному моціоні буде радувати вас своєю присутністю протягом 10-13 років.

Скільки років в середньому живуть шпиці?

Скільки років в середньому живуть шпиці?

Померанський шпіц — гарний пухнастий малюк — справжній шматочок щастя для своїх господарів. Головна умова довгого життя цих пухнастих «ведмедиків» — хороший власник. Він повинен ставитися до свого собаку з любов'ю, весь час проводити час за іграми з нею. Але і правильний догляд і гарне харчування також мають величезне значення.

Скільки років в середньому живуть шпиці? Собака цієї породи проживе з вами 12-15 років. Але, якщо ви оточіть його турботою і постійною увагою, то шпіц буде набагато довше радувати вас своєю веселою вдачею і красивим зовнішнім виглядом.

Скільки років живуть великі собаки дрібних порід?

Скільки років живуть великі собаки дрібних порід?

Як говорилося вище, чим менше собака розміром, тим більше вона живе, і навпаки, чим більше пес, тим менше його тривалість життя. Скільки років живуть великі собаки дрібних порід? Крупні собаки живуть від 10 до 13 років, а вихованці дрібних порід — від 12 до 16 і навіть більше.

Які собаки живуть найдовше?

Які собаки живуть найдовше?

Одні люди вибирають собаку за зовнішнім виглядом, за довжиною вовни або за її відсутності. Інші звертають увагу тільки на тривалість життя, бо хочуть, щоб їх вихованець як можна довше радував своєю веселою вдачею, добротою і любов'ю. Які собаки живуть найдовше? Ось 10 порід собак довгожителів:

 • чихуахуа — до 20 років
 • той-тер'єр — до 22 років
 • алабай — 15-20 років
 • пекінес — до 20 років
 • тієї пудель — до 20 років
 • такса — 18-20 років
 • шин-тцу — 20 років
 • Лхаса Апсо — 18 років
 • новогвинейская співаюча. собака — до 20 років
 • бігль — від 16 до 18 років

Ці собаки дуже гарні, доброзичливі і веселі. Завдяки своїй рухливості вони довго живуть і радують своїх власників.

Скільки максимум живуть собаки?

Скільки максимум живуть собаки?

З вище наведених фактів видно, що собаки багатьох порід живуть до 20-22 років. Але скільки максимум можуть жити собаки? Історії відомий факт про собаку, що бігала з пастухами в Австралії. Цей пес навіть потрапив у Книгу рекордів Гіннеса, так як зміг дожити до 29 з половиною років. Вчені пояснюють це кількома чинниками: свіжим повітрям лугів Австралії і хорошої фізичної навантаження собаки, яка кожен день бігала за пастухами по зеленій траві.

Відео: Скільки живуть собаки | В домашніх умовах | В середньому.