Види вальсу: як навчитися танцювати вальс, як ефективно навчатися танцювати вальс в домашніх умовах? Особливості правильної техніки вальсу. Практичні рекомендації для оволодіння технікою вальсу

Вальсу бажано вчитися з дитинства, а якщо хочете — то все можна досягти і в дорослому віці. А як танцювати вальс — дізнаєтеся зі статті.

За допомогою танцю людина має можливість передати свої почуття, перетворити своє тіло, урізноманітнити своє дозвілля. Танцювальний вид мистецтва сприяє нашому самовираження і дозволяє інакше відчувати музику.

Види вальсу

Вальс є традиційним прикрасою весіль, випускних балів і вечорів. Цей танець занурює в особливу атмосферу і розташовує до себе різновікові покоління. Вальс має кілька версій свого походження. Танець вальсу з'явився в кінці 18 століття у Відні і стрімко придбав популярність у світському суспільстві. Підвищений інтерес до цього виду з'явився завдяки пристрасті королеви Вікторії до бальних танців. Для країн Європи та всього світу вальс став основою зародження багатьох інших напрямків танцю.

<>Вальс має безліч різновидів. Популярністю користуються декілька основних видів:
 • Дуже граціозний танець з швидким переміщенням позицій ніг отримав назву Віденський вальс. Основні вимоги для цієї різновиди – це стрункий корпус і стриманість при виконанні вигинів. У техніку цього танцю закладено постійне чергування правих і лівих поворотів. Швидкість переміщення танцюристів вище середньої.
Віденський
 • Танець, що поєднує основні елементи класичного вальсу і танго отримав назву Аргентинський вальс. За основу взяті елементи танго. Ця техніка має свій своєрідний рахунок. Аргентинський вальс найдинамічніший на тлі інших різновидів. Танець досить швидкий і включає складні елементи.
 • Найпопулярніший вид повільного танцю отримав назву Англійський вальс. Незважаючи на те, що зародилося це напрям в декількох країнах, остаточне формування відбулося в Англії. У цього виду є ще одна, більш популярна назва – Вальс-Бостон. Техніка цього танцю наповнена плавними м'якими рухами. Переміщення партнерів хвилеподібні і ковзаючі. Англійський вальс наповнений романтикою. Прості, на перший погляд, руху вимагає високої майстерності від танцюристів.

Як навчитися танцювати вальс?

До романтичним парних танців відноситься вальс. Вміння танцювати вальс стало ознакою хорошого тону. Партнери мають можливість висловити свою повагу один до одного, або стати ще ближче.

 • Щоб повністю оволодіти цим танцем і проявити свою майстерність, бажано починати займатися в дитячому віці. У дітей чудово розвинена пам'ять і аналітичні здібності. Гнучкість тіла дозволяє легше сприймати навантаження і пристосовуватися до нових рухів. Ці фактори забезпечують більш швидкий результат.
 • Тому якщо ваша дитина виявляє бажання, то не відкладайте з записом в гурток бальних танців. Вже через два-три роки ви зможете пишатися виступами молодого танцюриста. Уроки бальних танців розвивають у дітей дисципліну, дарують естетичне та музичне насолоду. Танцювальні досягнення почнуть рости, і, при бажанні, можуть перерости в успіх.
 • Якщо бажання навчитися танцювати вальс виникло у дорослої людини, то перше, чим необхідно запастися, це терпінням. У процесі навчання важливо не ухилятися від тренувань і проявляти наполегливість. Безумовно, відразу буде все виходити. Але при вашому бажанні, процес обов'язково увійде в потрібне русло. Якісні заняття допоможуть досконало оволодіти прекрасним танцем.
Танцювати вальс
 • Найпростіший спосіб навчання танцю це відвідування курсів. Кваліфікований тренер швидко знайде до вас підхід, допоможе вам розкритися і досить швидко навчить основним рухам.
 • Не варто йти на перші-ліпші курси. Знайдіть час, для того, щоб відвідати кілька місць і вибрати максимально комфортне для вас. Прислухаєтеся до відгуками друзів і знайомих. Якщо місце хороше, то швидше за все користується популярністю. Оптимальний варіант для відповідного вибору – це відвідування першого безкоштовного заняття. Цього буде достатньо, щоб познайомитися з викладачем, складом групи, розкладом.
Вальс

В силу різних причин, невелика категорія людей воліє займатися з приватним викладачем. Такий вид навчання зажадає великих фінансових вкладень, ніж заняття в групі. Але індивідуальні заняття допомагають відкинути комплекси і швидше досягти найкращого результату.

Маючи щільний робочий графік і дефіцит вільного часу, зупиняйтеся на варіанті навчання танців на дому.

Як ефективно навчатися танцювати вальс в домашніх умовах?

Перед тим як почати навчання, необхідно розставити пріоритети. Що для вас важливо – навчитися професійно танцювати або покружляти у красивому вбранні на тематичному вечорі. Якщо для вас важливіше ваше майстерність, то варто підшукати приватного викладача.

 • Персональні заняття насамперед дозволять вам ефективно спланувати вільний час. Особистий викладач дасть об'єктивну оцінку ваших перспектив і допоможе досягти поставленої мети. Для того, що максимально заглибитися в танцювальний процес, знайдіть час для ознайомлення з інформацією про види вальсу, їх історію та особливості.
 • Для того, щоб навчатися будь-якого напрямку танців, потрібно навчитися відчувати ритм музики. Один з варіантів – це виконання домашніх турбот на тлі мелодій для вальсу. Вслухуйтеся в музичні переходи. Спробуйте подумки станцювати під грає музику.
 • При можливості відточуйте свої вміння за допомогою повчальних відео. Відокремлена домашня обстановка допоможе вам сконцентруватися на процесі. Відео дозволяє повертатися до проблемних моментів і повторювати бажані руху. Таким чином ви зможете підтягнути складні елементи уроку, маючи в своєму розпорядженні власним часом і не вкладаючи додаткових фінансових вкладень. Якщо не виходить знайти відповідні уроки, то можна придбати вже підготовлений навчальний матеріал на диску.
Вальс
 • Якщо серед ваших друзів є досвідчені танцюристи, то не втрачайте можливості позайматися з такою людиною. Це дозволить відкоригувати ваші помилки і отримати цінні зауваження. Найкраще поєднувати комплекс заходів. Займайтеся вдома, з тренером, відвідуйте відкриті уроки та урочисті заходи. Спробуйте танцювати з новими партнерами.

Любіть те, що ви робите. Оточіть себе романтикою і красивими танцювальними атрибутами. Зробіть навчання танцю вашим хобі. Тоді ви гарантовано прийдете до успішного результату.

Особливості правильної техніки вальсу

Перед тим як відточувати техніку вальсу, необхідно приділити увагу фізичній підготовці. Вашому тілу необхідні спортивні тренування. Можливо, ви зовсім не хочете цим займатися, але підготовка тіла є обов'язковою умовою для виконання правильних рухів. Такі заняття бажано виконувати під музику вальсу.

 • Ваші рухи повинні бути плавними і гармонійними з музикою. Уникайте різких рухів. Це дозволить уникнути травми через недосвідченість. Особливо в розтяжці потребують кисті рук і шкарпетки на ногах. Для їх розробки використовуйте обертання і підйоми.
 • Слідкуйте за натянутостью пальців і розташуванням рук на рівні плечей. Танцюючи вальс не можна піднімати плечі. Таке становище одразу кидається в очі і псує візуальне сприйняття.
 • Навчання разом з партнером дає більш ефективний результат. При бажанні навчання вальсу допоможе наблизити вас до партнера. Подружній парі заняття вальсом допоможуть скріпити стосунки.

Найголовніше рух у вальсі – це кружляння. Першорядне значення має правий поворот. Повноцінний закінчений поворот можна умовно розділити на два напівповороту на 180 градусів.

Ніжний вальс

Розглянемо детальніше правил руху:

 • Перший крок здійснюється правою ногою в напрямку зліва-направо.
 • Далі в напрямку повороту слід крок лівою ногою.
 • Поєднання правої і лівої ноги відбувається на полупальцах.
 • Далі зімкнуті ноги опускає на повні стопи.
 • У другому полуповороте слідують кроки назад лівою ногою.
 • Перший крок назад здійснюється по діагоналі, другий крок вліво.
 • Основне навантаження при другому полуповороте припадає на ліву ногу.
 • Права нога переходить за ліву п'ятку і потім слід провертання на полупальцах.

Класичний вальс складається з трьох основних позицій. Професійного танцюристу необхідно навчитися володіти кожної з них. Розглянемо основні нюанси цих позицій.

Танці
 • Закрита парна позиція. Партнери шикуються одна навпроти одної. Партнерка трохи зміщена вправо відносного ведучого. Ліва рука партнера обхоплює корпус партнерки і розташовується на талії ліворуч. Ведена тримає ліву руку трохи нижче правого плеча партнера. Дві інші кисті танцюристів суміщені на зігнутих ліктях під прямим кутом. Ноги розміщуються в шосту позицію. Правильна вертикальна постава дозволить зберегти баланс у танці.
 • Променадная парна позиція. В основі такої позиції лежить закрита позиція з невеликим характерним відзнакою. З одного боку корпусу партнерів розгорнуті один від одного. З іншого боку корпусу стикаються, створюючи таким чином візуальну галочку. У партнера нахил голови вліво, у жінки нахил голови вправо.
 • Базові півот-поворот, лок та браш. У повільному вальсі півот-поворот виконується на носку правої ноги. Інша нога витягнута вперед або назад. Позиція лок передбачає положення ступень, при якому одна нога розміщується навхрест попереду або ззаду щодо іншої. Маневр браш передбачає вільне переміщення парної ноги до опорної з подальшим вибором напрямку руху.

Практичні рекомендації для оволодіння технікою вальсу

Танцюючи вальс, партнери переміщуються в просторі по лініях квадрата. Існує термін основного кроку у вальсі – лівий квадрат. Зупинка між кроками відбувається в кутах квадрата. Напрямок руху — по краях і по діагоналі квадратної форми. Візуальне представлення схеми вашого танцю допоможе вам швидше зорієнтуватися. Протягом всього вальсу танцювальна пара змальовує декілька квадратів.

Ритм вальсу дотримується з допомогою потрійного рахунку. При здійсненні кроків партнери постійно промовляють один-два-три. Ширина кроків приблизно дорівнює ширині ваших плечей.

Між основними кроками вальсу вставляються повороти. Такі елементи надають парі елегантність. До поворотів слід приступати тільки після добре отрепетированных основних кроків. Красиві повороти і нахили допомагають дотримуватися правильної техніки і знімають напругу в танці.

Після одиночних тренувань, необхідно приступати до навчання з партнером. Великою перевагою в навчанні є можливість танцювати в колі з кількома парами. Велика кількість партнерів дозволяє навчитися підлаштовуватися під нові маневри і орієнтуватися в просторі. У парному танці йде поділ на ведучого і веденого. Як правило, роль ведучого в вальсі виконує чоловік.

Яскравий вальс

Виходячи з цього розглянемо кілька вимог, які необхідні для правильної стійки:

 • Права рука провідного розташовується на верхній лівій лопатці партнерки. Правий лікоть розміщений на рівні її плеча.
 • Ведена партнерка має ліву руку на передпліччя ведучого.
 • Лікті завжди розміщені на рівні плечей і ніколи не опускаються.
 • Спина і шия завжди випрямлені.
 • Партнери дивляться один на одного не опускаючи підборіддя.

Сучасний танець вальс має безліч різновидів. Кожна з них має свої особливості. Але всі види вальсу об'єднує один загальний класичний ритм – раз, два, три.

Навчання вальсу підтягне ваше тіло і додасть вам впевненості. Активний спосіб життя позитивно позначиться на вашому здоров'ї. Почніть танцювати вальс і душевну рівновагу вам забезпечено.

Відео: Вчимося танцювати вальс