Весільний танець нареченого і нареченої: яким повинен бути, що робити, якщо ви не вмієте танцювати? Як удосконалити весільний танець нареченої і нареченого, зробити його ідеальним: поради, стандартні і незвичайні варіанти весільного танцю

У даній статті ми розглянемо, яким повинен бути шлюбний танець нареченого і нареченої. А також дамо деякі рекомендації, як вдосконалити номер і довести його до професійного рівня.

Зміст

Кожному з нас добре відомо, що перший весільний танець молодих – це щось більше, ніж просто набір різних рухів, що виконуються молодими почергово або одночасно. Це унікальний звичай, що володіє старовинної і насиченою історією. Давайте ж з вами дізнаємося початок і суть такого танцю, а також розглянемо традиційні і незвичайні варіанти постановки.

Звідки бере свій початок традиція першого весільного танцю нареченого і нареченої?

Згідно з різними дослідженнями вчених було встановлено, що початок цієї традиції простежується ще з часів первісних людей. Адже для того, щоб закохані довели істинність своїх почуттів і серйозність своїх намірів, їм доводилося не тільки проходити через ряд випробувань, але і станцювати так званий шлюбний танець.

 • У ньому кожен рух володіло своїм унікальним сакральним змістом і значенням, а тіла і серця з'єднувались воєдино і звучали в унісон.
 • Але не тільки молодим людям доводилося проходити крізь безліч перешкод. Сам же обряд танцю теж неодноразово переслідувався, заборонявся і змінювався.
 • Наприклад, після того, як Київську Русь охрестили, а жителі прийняли християнство, цей танець почав вважатися язичницьким. А всі «залишки» язичництва жорстко викорінювалися. Тому не дивно, що він суворо було заборонено.
 • Вважалося, що він був виявом нечистої сили, а ті, хто його танцювали – послідовниками сатани. Тривалий час у Київській Русі молодим було заборонено танцювати, їх навіть спеціально окремо отсаживали від гостей.
Танець нареченого і нареченої шлейфом тягне за собою щирість почуттів закоханих
 • І якщо гості танцювали і співали, то молодим було заборонено це робити. Їх обов'язком на урочистому вечорі було сидіти за центральним столом і приймати поздоровлення від запрошених гостей.
 • Але все кардинально змінилося, коли у влади став Петро Великий. Як відомо, тоді вважалося модним орієнтуватися на Європу. Це стосувалося багатьох аспектів у житті, починаючи від манери спілкування і закінчуючи громадською думкою і поведінкою.
 • У зв'язку з хвилею європеїзму з'явилися і перші бали і світські вечірки, для яких створювалися унікальні музичні композиції і танці. Бали призначалися тільки для вищих верств суспільства. Як кажуть, тільки для обраних.
 • До кожного балу заздалегідь ретельно готувалися. Причому не тільки представниці прекрасної статі, але і чоловіки. Зовнішній вигляд, грамотно поставлена мова, вишукані манери поведінки і багато інші важливі елементи повинні були бути на вищому рівні.
 • Адже на таких заходах під час танців молоді люди дізнавалися якомога більше один про одного, закохувалися і обмінювалися відомостями про останні події, що відбуваються в світі та державі. З часом бали стали доступними і для середнього прошарку суспільства.
 • Завдяки Петру Великому танець став невід'ємною частиною будь-якої весілля, будь то весілля кріпаків або багатих людей. Без весільного танцю не починалося свято.
Завдяки Петру Великому у нас така традиція закріпилася

Яким же повинен бути справжній весільний танець нареченого і нареченої?

Раніше кожен бал завжди відкривався вальсом. І цього моменту чекали всі, затамувавши подих. За часів молодості наших бабусь і дідусів, весільним танцем обов'язково повинен був бути вальс.

 • Тому можна сказати, що вальс – це традиційний танець молодих. До речі, неважливо буде він повільним або віденським танцем. А комбінування двох його поєднань викличе неймовірний захват у гостей. Причому в ті далекі часи широко використовувалася романтична музика з хвилюючими нотками швидкого ритму.
 • Сьогодні ж молодята володіють величезним вибором постановки танцю. Причому можна навіть скористатися послугами хореографа, щоб створити справжню композицію.
 • А також можна вибрати різну музику, додати безліч спецефектів, образів і рухів. При бажанні, до весільного танцю можна приєднати друзів або інших дорогих серцю людей.
 • Тобто, на сьогоднішній день немає суворого правила, яким повинен бути весільний танець. Якщо ви досить пластична пара, то можете навіть станцювати спокусливу і трепетну румбу. Не забуваємо, що вона визнана танцем любові.
 • А якщо у вас не склалися стосунки» з танцювальними здібностями, тоді можете навіть створити справжню веселу постановку. Загалом, нинішній танець молодят залежить тільки від їх настрої і побажання.
 • Але до підготовки весільного танцю варто підійти серйозно і приділити йому більше часу, ніж кілька днів. Запам'ятайте одну річ – красиво виглядають плавні і синхронні рухи, які ви з партнером добре відрепетирували. Але заради цього виснажувати себе і свого партнера не варто. Адже танець повинен приносити радість головним винуватцям торжества в першу чергу.
 • Можна також домовитися з фотографами, щоб під час танцю молодих знімали одночасно з декількох ракурсів і різних сторін. Тоді при монтуванні весільного відео, з боку здаватиметься, що танцюють справжні професіонали.
 • І, звичайно, не забувайте про вираз обличчя. Воно не повинно бути спантеличеним наступним кроком або похмурим від неправильного виконання. На обличчі молодят завжди повинна бути щира посмішка. І погляд, сповнений любові і ніжності, обов'язково повинен бути присутнім на спокійним етапах музики.
Шлюбний танець повинен передавати всю ніжність ваших почуттів

Весільний танець нареченого і нареченої: що робити, якщо ви не вмієте танцювати?

Як показує практика, в більшості випадків ця фраза звучить з вуст нареченого. Він аргументує це тим, що не пластичний і далекий до ідеального танцюриста. Але потрібно переконати обранця в зворотному положенні речей, тому що це зовсім не так. Невпевненість у своїх танцювальних можливості – лише стереотип хлопців, який потрібно розвіяти.

 • Хоча зустрічаються і представниці прекрасної статі, що можуть точно так само заявити. Запам'ятайте – танцювати вміють все! При великому бажанні.
 • Починається все з нас самих, а саме з голови і настрою. Щоб розслабитися і повністю віддатися весільного танцю, психологи радять зануритися у найяскравіші, ніжні і романтичні спогади про ваших відносинах. Приміром, як все починалося, як відбувалося пропозицію або як розвивалися події. Також не перешкодить зосередитися на позитивних аспектах свого партнера.
 • Це допоможе позбутися від утисків і скутості в рухах. Можна ще уявити себе головними героями вашого улюбленого романтичного фільму. Це дасть не менший ефект, ніж спогади.
 • Варто пам'ятати, що ви будете показувати танець не на конкурсі, який вимагає досконалого виконання кожного елементу і повороту. А гості – це не судді, які оцінюють танець за дванадцяти бальною шкалою.
 • Тому не треба мучити себе і партнера нескінченними репетиціями. Адже наші попередники не робили все досконально і синхронно. А від цього «якість переданої інформації» ніяк не погіршувався.
 • Головне – не робити все сухо, беземоційно і механічно, а дати волю емоціям і піддатися такому прекрасному почуттю, як кохання.
Не обов'язково робити професійну постановку, куди чарівними виглядає танець з щирими почуттями закоханих

Постановка весільного танцю за участю хореографа: необхідність чи сучасна тенденція?

Нині є можливість при постановці весільного танцю скористатися послугами професіонала – хореографа. Він з радістю допоможе вам підібрати музику і скласти танець або ж підібрати танець під ту музику, яку ви заздалегідь вже вибрали.

 • Так, з одного боку доведеться витратити трохи більше часу і коштів, оплачуючи його послуги. Але з іншого – саме хореограф зможе дати цінні підказки, помітити недоліки та усунути недоліки, щоб молоді на весіллі з «центру уваги» ненавмисно не стали об'єктом насмішок і жартів.
 • Якщо ви не професійні танцюристи, то краще зупинити свій вибір на танці з простими, не складними рухами і парою нескладних підтримок.
 • Вибір хореографа та його необхідність – це більше сучасна тенденція, яка виражає наше бажання робити все досконально. Але, якщо жоден з партнерів не вміє танцювати (причому з професійної сторони), тоді обов'язково потрібна допомога розуміє людини.

Важливо: Не треба витрачати півроку на репетицію з професіоналом. Почніть готуватися в будь-якому разі мінімум за 1,5-2 місяці. Просто нехай хореограф придумає постановку, а надалі ви зможете і самі репетирувати будинку.

Хореограф допоможе відшліфувати кожну деталь танцю до вищого рівня
 • Якщо ж ви відмовляєтеся від його послуг, тоді озбройтеся невеликим радою. Записуйте свої танці на відео. Звичайно, ідеальним рішенням стане танцювальна студія з безліччю величезних дзеркал. Адже «погляд на себе з боку» допоможе зрозуміти помилки і усунути їх.
 • Також не поспішайте хапатися за складні підтримки. Якщо ви не вмієте танцювати, тоді варто почати з азів. Їх можна повторювати по кілька разів або чергувати між собою. І лише трохи розбавити танець деякими ускладненими рухами.
 • До речі, зазвичай на приспіві музика звучить голосніше, яскравіше і йде ефект наростання. Саме в цей період потрібно підсилити музику своїми рухами. Як найпростіший варіант — нехай чоловік покружляйте свою дружину на руках. А ще краще, щоб він її зловив і підхопив.
 • Не завадить закінчити танець випадом з поцілунком. Це вже вважається класикою шлюбного танцю. Хочете виділитися — зробіть його на самому початку або поміняйтеся місцями.
На приспіві використовувати більш складні підтримки і руху

Стандартні і незвичайні варіанти весільного танцю нареченої та нареченого

Весільний танець – це, мабуть, один з найбільш зворушливих моментів на весіллі, коли важко стримувати сльози радості і посмішку щастя на обличчі.

 • Весільний танець може бути стандартним – коли молодий і його наречена (а точніше, вже дружина) ніжно і трепетно танцюють під романтичну пісню. Вибір музики і постановку танцю краще довірити професіоналові. Хоча відмінним рішенням стане «ваша» музика, яка пов'язує тільки вас невидимою ниткою.
 • До речі, з одного боку – це найлегший варіант, коли пара спокійно кружляє по колу. Але ж має бути цікаво гостям і вам, тому розбавте танець підтримками і складними рухами.

Важливо: При постановці танцю враховуйте наряд нареченої. Так, можна його змінити, але не забувайте ще про стилі всього весілля. Також наречена зобов'язана продумати аспект зі змінним взуттям, якщо цього вимагає танець!

 • Але в той же час чималою популярністю користуються і незвичайні варіанти весільного танцю. До речі, можна виділити кілька його видів.
Стандартна програма у виконанні молодят завжди буде безпрограшним варіантом
 • Більших обертів набирає пристрасне танго. Правда, станцювати такий танець буде не кожному під силу. Аж надто чітким повинен бути крок, так і такт потрібно відчути кожною клітинкою свого тіла. До речі, для традиційного весілля з білим пишним платтям такий танець буде трохи недоречним. І ще одна порада – танго потрібно встигнути прожити за 3 хвилини.
 • Комбінований танець останнім часом набирає все більше популярності. Коли танець починається романтично і ніжно, але через пару митей музика змінюється на більш веселий та швидкий темп. І так по колу кілька разів. Головне – підібрати несподівані й енергійні варіанти.
 • Ще один різновид весільного танцю – абсолютно незвичайний і навіть трохи «скажений» танець. Коли його виконання ну ніяк не схоже на весільний звичай, а швидше просто на синхронний танець хлопця і дівчини на звичайній дискотеці. Дуже до речі буде рок-н-рол, що не так шокує гостей.
 • Якщо ви володієте хоч невеликими навичками па, тоді спробуйте виконати чуттєвий фокстрот. Правда, тим, хто не вміє танцювати, слід або працювати мінімум три місяці з хореографом або відмовитися від такої затії.
 • Чимало позитивних емоцій викличе будь - латиноамериканський танець. Причому його станцювати можна навіть самий початківець танцюрист.
При незвичайних постановках враховуйте взуття і вбрання нареченої або підготуйте змінні речі

Як удосконалити весільний танець нареченого і нареченої: поради

Щоб весільний танець вийшов запаморочливим, доповніть його різними сучасними ефектами. Благо цивілізація в цьому плані зробила величезний крок вперед. Це може бути все, що завгодно – звук, світло, феєрверки, конфетті і т. д. тобто, на що вкаже вам ваша фантазія підкаже фінансова можливість.

 • Можна також скористатися великою кількістю повітряних кульок. Вони можуть бути різної форми і кольору. Дуже виграшно виглядають білі кульки. До речі, білий колір – символ чистоти і невинності.
 • Або, як варіант, обираєте такий колорит, в якому оформлена весілля. Також можна придумати різні способи їх появи – вони можуть з'явитися невідомо звідки, зануривши вас і всіх присутніх в море яскравих кольорів і позитивних емоцій.
 • Ще один перевірений часом варіант – танець в колі з свічок. Проте варто бути вкрай акуратним. Якщо плаття сильно пишне або занадто довга фата, то краще стежити за своїми рухами. Нехай вони будуть плавними, а не різкими, інакше ненавмисно можна перекинути одну зі свічок і підпалити щось.
 • Якщо ж ви вирішили проводити весілля в теплу пору року і на вулиці, то під час танцю можна випустити в небо не тільки красиві кульки, але і живих метеликів. Барвисті спецефекти додадуть романтики та особливої краси вашого першого танцю.
 • Якщо ваша фантазія і на цьому не хоче зупинятися і вам хочеться, щоб гості ще довго згадували ваше торжество з посмішкою на обличчі, то весільний танець можна доповнити не тільки спецефектами, зазначеними вище, але комбінацією танцю, пісні або визнання.
 • Якщо ви добре співаєте або гарно розповідаєте вірші, то чому б цим не скористатися. Здивуйте не тільки присутніх, але і свою другу половинку, повідомити її про те, наскільки сильні і щирі ваші почуття.
 • Якщо ваш коник – креативність, то до весільного танцю можна приєднати друзів або свідків. В результаті вийде весільний флешмоб – незвично і дуже весело! Головне – заздалегідь хоч кілька разів разом прорепетируйте майбутній танець, щоб уникнути незручних ситуацій і «плутанини» у рухах.
До танцю можете підключити свідків

Як зробити так, щоб весільний танець вийшов ідеальним?

Враховуючи той факт, що весільний танець – це родзинка весілля, то є величезне бажання, щоб все пройшло на вищому рівні і без яких-небудь інцидентів. Звичайно, все передбачити неможливо (наприклад, погоду в цей знаменний день), але можна спробувати зробити так, щоб весільне торжество не було зіпсовано дрібними неприємностями.

Важливо: Довжина танцю не повинна перевищувати 3 хвилини. За цей час пара вже покаже себе, ще не втомиться і гостям принесе задоволення, а не стомлюючий перегляд повторює кола рухів.

 • Подбайте не тільки про самому танці, його учасників та інших важливих складових, але і про красивому фоні. Нерідко трапляється, що шлюбний танець молодих відбувається на тлі робочого місця діджея і його апаратури або тамади. Щоб цього казусу не сталося, краще попросити друзів разом з тамадою підготувати місце для весільного танцю.
 • Те ж стосується і самого розміру залу. Обов'язково враховуйте розмах танцю і проведіть 2-3 генеральні репетиції на місці.
 • Заздалегідь попросити присутніх (особливо тих, у кого є маленькі діти, які люблять бігати туди-сюди) спостерігати танець з належного ракурсу і стежити за своїми дитинчатами. Погодьтеся, що не зовсім гарно виходить, коли молоді танцюють, а зовсім неподалік бігають діти або ж хтось проходить. Тим більше що один необережний рух може заподіяти комусь шкоду.
При постановці танцю враховуйте кожну деталь
 • Якщо взуття незручне, то краще перед танцем її поміняти на більш стійкі туфлі. Те ж саме стосується і одягу – наречений може зняти піджак, а наречена – трохи підняти плаття з фатою, щоб не сковувати рухи. Тому не завадило б з хореографом разом обговорити сумісність майбутніх нарядів і танцю. І тільки після цього вибрати для себе найбільш оптимальний варіант.
 • Краще не економити і, якщо є така можливість, то скористатися послугами світлового супроводу банкету. Також можна замовити на прокат дим-машину. Чи вона вже є у закладі, де проходить банкет. Врахуйте тільки, що, можливо, доведеться трохи доплатити за її використання.
 • Вибирайте та інші пристосування на свій розсуд, які можуть зробити виступ максимально оригінальним і незабутнім.

І найважливіше – вибирати потрібно те, що, в першу чергу, подобається вам і вашій коханій людині. Реалізувати весільний танець необхідно так, як ви цього хочете, а не слідувати прохання мам, тат і інших родичів. Так, прислухатися до побажань і порад можна, але не більше. Тому що це ваш особливий, незабутній день, який ви запам'ятаєте на все життя!

Відео: Яким повинен бути танець нареченого і нареченої?