Як отримати рожевий колір при змішуванні фарб?

Потрібен рожевий колір, а його немає? Отримайте його по нашій інструкції.

Дуже ніжний і красивий рожевий колір є одним із популярних відтінків червоного. На жаль, у продажу, окремо або в наборах фарб він присутній не завжди. Так що ж робити, якщо конче потрібен рожевий, а під рукою немає?

Рожевий колір при змішуванні фарб

Як ми вже сказали, рожевий колір близький до червоного, будучи його відтінком. Тому, взявши за основу саме червоний, можна відносно легко і швидко самому виготовити потрібний відтінок.

 • Беремо фарби, якими зібралися малювати або фарбувати – акрилові, олійні, словом, які будуть використовуватися. З величезної безлічі відтінків червоного вибираємо потрібний, враховуючи, що алізариновий червоний, названий так у зв'язку з тим, що походить на органічний барвник алізарин, або, наприклад, відтінок червоного хинакридона дадуть і абсолютно різні відтінки рожевого.
 • Найбільш чистий, так би мовити, класичний, вийде з червоного, якщо взяти цегляно-червоний – наш рожевий буде більше схожий з персиковим. А той же алізарин додасть ноток синього або фіолетового, і тоді ми наблизимося до кольору фуксії.
 • Отже, ми визначилися, що нам необхідний відтінок. Тепер приступаємо до змішування. Беремо червону фарбу (зовсім небагато, адже ми на стадії експерименту). Капаємо на поверхню, якій належить стати рожевою. А тепер беремо білий і по одній крапельці починаємо додавати в нашу червону, змішуючи пензлем.
 • Спочатку, чим менше білого, тим темніше буде рожевий, але додаючи краплю за краплею і змішуючи, ви побачите, що суміш буде ставати все більш світлою. Зрозуміло, чим темніше обраний нами червоний, тим більша кількість нам знадобиться білої фарби.
 • Ну ось рожевий колір отримано. І все ж вам хочеться трохи іншого. Спробуйте поекспериментувати з додаванням інших кольорів (але також потроху). Додайте жовтизни, щоб наблизити підсумковий колір оранжево-рожевим або персиковим тонам. А якщо потрібна фуксія – підмішайте в біло-червоний складу фіолетових або синіх ноток.
Суміш білого і червоного
 • Акварель відрізняється від масляної і процес отримання нової фарби також має свої особливості. Для початку змочіть пензель, притиснувши її до основи склянки, розпушивши таким чином волоски. Струсивши надлишок води, на панелі помістіть поряд початкові кольори – білий і червоний. Якщо ж ви малюєте фарбами, розфасованими в тюбики – просто видавіть необхідну вам кількість.
 • Налийте воду в одну з комірок панелі і додайте туди невелику кількість червоної фарби. Робіть так до тих пір, поки ви не отримаєте потрібну вам насиченість кольору. Тепер черга за білим. Кисть з білою фарбою занурюйте в червону стільки разів, скільки знадобиться, щоб отриманий рожевий задовольнив вас.
 • Так само, як і у випадку з масляними або акриловими фарбами, ви можете таки же чином отримати і інші відтінки рожевого, додаючи вищеописаним способом жовту, синю або фіолетову фарби.

Харчові барвники в рожевому кольорі

Якщо купити червоні харчові барвники не проблема, то білих поки ще не створювали (та й навіщо?). Тому в якості білої складовою нашого майбутнього рожевого може виступити що завгодно відповідного кольору – від клею і кондиціонера для волосся до цукрової глазурі.

 • Візьміть ємність такого обсягу, в якому вам потрібна рожева фарба і всипте або влийте туди вашу білу масу.
 • Тепер приступаємо до роботи з червоним, пам'ятаючи про те, що червоні харчові барвники, як правило, дуже концентровані, тому додаємо його дуже обережно, буквально по крапельці. І пам'ятаймо: чим більше червоного, тим темніше рожевий.
 • Таким чином ви можете експериментувати з приготуванням страв, зробивши, наприклад, ту ж цукрову глазур не традиційно білою, а рожевою. Краще використовувати дерев'яну ложку, розмішуючи дуже акуратно і ретельно, стежачи за тим, щоб колір розподілявся рівномірно. Не поспішайте, краще потім додати трохи червоного, ніж спочатку отримати більш темний відтінок, ніж вам би хотілося.
 • Натуральний харчовий барвник рожевого кольору можна отримати з буряка, але в цьому випадку ви навряд чи зможете добитися потрібного кольору в точності.
Рожевий колір

Відео: Отримання рожевого кольору