Який колір вийде при змішуванні синього і оранжевого: основний колір і додаткові відтінки

Коричневий колір дуже часто використовується в побуті. Але що робити, якщо його немає під рукою, давайте змішаємо кольору.

Змішувати кольори, можна нескінченно, отримуючи все нові і нові відтінки. І це при тому, що основні кольори, які первинні і не виходять ніяким змішуванням, всього три. Але зате якщо до червоного, жовтого і синього додавати інші кольори, то ми отримаємо весь спектр різноманітності фарб.

Давайте спробуємо змішати синій з помаранчевим – що вийде в результаті цього? Відразу підкажемо – вийде коричневий. Але от як саме його досягти?

Який колір вийде при змішуванні синього і оранжевого: основний колір і додаткові відтінки

Почнемо з того, що помаранчевий колір вторинний, значить, його можна отримати з інших фарб. Для цього змішаємо червону і жовту фарби, причому, червоної візьмемо набагато більше. Додамо в неї трохи жовтої і подивимося, що у нас виходить. Колір починає набувати помаранчевий відтінок. Так, по чуть-чуть, додаємо жовтого і ретельно розмішуємо до тих пір, поки колір не наблизиться до темно-помаранчевого. Щоб отримати гарний коричневий колір, потрібно, щоб відтінок помаранчевого був червонуватим, а не жовтуватим.

Тепер переходимо до другого етапу змішування. До отриманої помаранчевому починаємо додавати по кілька крапель синього. Знову розмішуємо і оцінюємо кінцевий колір. Змішувати фарби продовжуємо, поки колір не стане насиченим, відтінки шоколаду.

Щоб отримати коричневий

Ну ось і все, ми отримали наш коричневий. Залишилося оцінити, чи той відтінок ми хотіли отримати. Якщо колір дуже світлий для втілення нашої ідеї – додаємо синю фарбу, якщо ж, навпаки, темний – домішуємо помаранчеву. Головне – підмішувати потрібну фарбу невеликими порціями, ретельно перемішувати, щоб не залишалося згустків і вкраплень будь-якого з змішуваних кольорів.

Давайте подивимося, які відтінки нашого коричневого ми можемо отримати:

 1. Щоб домогтися жовтуватого відтінку, потрібно взяти в рівних пропорціях червону і жовту фарби і додати до них четверту частину синього.
 2. Червонуватий відтінок дасть суміш світло-коричневого з індиго або чорним, взятими в рівних пропорціях. Ще один спосіб – більше червоний, менше жовтої, ще менше синій і зовсім трохи білої.
 3. Шоколадний відтінок вийде при з'єднанні рівних частин зеленого і оранжевого з трохи меншою кількістю фіолетового.
 4. Темно-коричневий вийде з рівних частин червоного, синього і жовтого. Якщо потрібно ще більше затемнити – просто додаємо чорної.
 5. Світло-коричневий відтінок також виходить з червоною, синьою і взятої в більшій кількості жовтої фарби. До потрібної міри допоможе висвітлити біла фарба.
 6. Сіро-коричневий відтінок – результат змішування помаранчевої і сірої фарб. Зробити колір темніше або світліше допоможуть відповідно чорна або біла фарба.
 7. Авокадо – такий відтінок вийде при додаванні в жовту невеликої кількості чорного і коричневого кольорів.
 8. Рудий коричневого додасть червона фарба в поєднанні з краплею чорного.
 9. Каштановий відтінок вийде при змішуванні жовтої та червоної фарб з додаванням невеликої кількості чорної та білої.

  Коричневий і його відтінки
 10. Медового відтінку можна домогтися, додавши в коричневу білої і жовтої фарб.
 11. Яєчна шкаралупа вийде за кольором, якщо ми з'єднаємо коричневу, білу і жовту фарби в однакових кількостях.
 12. Бежевий відтінок виходить з коричневого з білим, а якщо потрібен більш контрастний колір – не завадить трохи жовтої фарби.

Ось так, використовуючи кілька кольорів, можна створити самому безліч варіантів коричневого кольору.

Відео: Змішування кольорів