Який вийде колір, якщо змішати червоний і синій: основні кольори і додаткові відтінки

Отримати красивий фіолетовий і його різні відтінки можна, змішавши певні кольори. А які саме — дізнаєтеся зі статті.

Одне з найпопулярніших поєднань кольорів – це синій з червоним. А змішуючись один з одним, вони дають не менш популярний і улюблений багатьма колір – фіолетовий.

Правда, взяті в «чистому», класичному вигляді, червоний з синім дають, як правило, бруднуватий відтінок фіолетового, але ж все залежить від пропорцій!

Який вийде колір, якщо змішати червоний і синій: основний колір і відтінки

Бажаний тон одержуваного кольору залежить, як вже сказано, від кількості кожної з його складових фарб. М'якість, близька до ніжно-бузкового кольору, забезпечить більшу наповнення червоним, а ось загадкову, майже містичну глибину – переважання синього кольору у суміші. Тому рекомендується проводити змішування поступово, додаючи невелику кількість потрібної фарби, щоб орієнтуватися в тому, який тон виходить в процесі.

Також для освітлення відтінку можна додавати білу складову, а для більш темного кінцевого тону – трішечки чорної.

Колір

Три способи отримати фіолетовий:

 1. Візьміть фарбу маджента (її ще називають пурпурової) – це буде потрібний нам відтінок червоного. Додайте трохи синього або блакитного – ви отримаєте надзвичайно яскравий відтінок фіолетового.
 2. Беремо не просто «чисті» кольори – червоний і синій, але такі, які не містять додаткових пігментів (червона фарба може включати в себе додавання оранжевого або жовтого, а синя – жовтого і червоного). Щоб переконатися в тому, що фарби без домішок, скористайтесь білилами. Якщо при їх додаванні червоний стає рожевим, а не персиковим, а синій – блакитним замість кольору морської хвилі, значить, все в порядку, фарби без домішок. А тепер змішуємо наші фарби у рівних частинах – це і буде насичений фіолетовий колір. Можна наблизити його до лілового, додавши трохи синього, або ж до теплого розоватому – з допомогою додавання червоного.
 3. Отриманий нами колір можна урізноманітнити. Додавши білого кольору, ми зробимо його більш світлим і яскравим, а взявши фіолетовий і білий в рівних частинах наблизимо колір до пастельному.

Чорна фарба додасть фіолетового глибини. Якщо використовувати в якості добавки і чорну і білу фарби, колір стане лавандовим, який у свою чергу можна варіювати від рожевих тонів (з допомогою додавання червоного) до лілових (використовуючи сині добавки).

Із збільшенням червоного можна досягти рожево-пурпурних відтінків, синього – фіолетово-пурпурний. Найголовніше при змішуванні треба додавати фарби маленькими порціями, адже краще трохи додати, що «переборщити».

Відтінок багато в чому залежить від того, яким саме червоним ми оперуємо при змішуванні – то це бордовий, то кумачевий, то червоних тонів, то темно-червоних. Це ж відноситься і до синього, який може бути кольору лазурі або ультрамарину, а може бути близьким до індиго. Природно, і різні поєднання відтінків в суміші приведуть до різних гамах одержуваного фіолетового – ліловим, пурпурним, бузковим і т. д.

Потрібно змішувати основні кольори
 • Світло-фіолетовий – суміш червоного і синього з додаванням білого кольору.
 • Приглушений фіолетовий – чорний колір з холодним червоним (наприклад, алізарин).
 • Темно-фіолетовий – червоний і синій холодних відтінків з додаванням темно-сірого.
 • Яскраво-фіолетовий – маджента в поєднанні з синім.
 • Баклажан – червоний з синім з невеликою кількістю чорного.
 • Пурпурний – червоно-синя суміш з додаванням сірих і білих фарб.
 • Бузковий – холодні синій і червоний з додаванням білого.
 • Пурпурний – червоний, синій і білий в рівній кількості.
 • Темно-пурпурний – червоний основа з синім і чорним.
 • Королівський пурпурний – більше червоного і потроху синього з жовтим.
Змішування кольорів

До теплим відтінкам можна віднести бузковий, аметист, фуксію, фіалковий, до холодних — індиго, темно-пурпуровий, чорну смородину.

Відео: Змішування кольорів для отримання яскравого фіолетового