Як отримати фіолетовий колір при змішуванні фарб, гуаші: покрокова інструкція, поради, фото. Які кольори фарб потрібно змішати, щоб отримати фіолетовий, світло-фіолетовий, темно-фіолетовий, яскраво-фіолетовий, бузковий, ліловий? Відтінки фіолетового кольо

У даній статті ми пропонуємо ідеї та радимо, які краще змішати кольори, щоб отримати той чи інший відтінок фіолетового кольору.

Зміст

Для отримання гармонійного і повного малюнка або картини, художники використовують безліч кольорів і відтінків, які часто отримують після з'єднання певної кількості кольорів. Це стосується і фіолетового кольору, його цілком можливо зробити самостійно, змішавши в рівних кількостях, червоний і синій колір. Більш докладно розглянемо варіанти змішування в статті.

Які кольори фарб потрібно змішати, щоб отримати фіолетовий колір гуаші, фарб: покрокова інструкція

Існують три основних варіанти колірної гами, при змішуванні яких можна отримати той чи інший відтінок, який вам необхідний:

 • Жовтий
 • Синій
 • Червоний
Суміш для фіолетового кольору

Відповідно, для освітлення кольору, потрібно скористатися білою фарбою. Ну а для затемнення — до суміші основних кольорів варто додати чорну або темну фарбу, залежно від того, який колір вам потрібен.

 • Головне, використовувати чисті фарби, для отримання потрібного кольору, без різних забруднень. Особливо це стосується світлих відтінків, які досить важко виправити в тому випадку, якщо колір вийде не зовсім той.
 • Для отримання насиченого фіолетового кольору, краще використовувати яскравий червоний колір, а краще яскравий ультрамарин, без зеленого або жовтого відтінків, т. к. в результаті може вийти коричневий колір.
 • Перевірити зайві відтінки або пігменти, дуже просто, для цього потрібно у фарбу додати кілька крапель білила.
 • Змішати відтінок можна як на полотні, так і на палітрі, головне використовувати палітру тільки білих кольорів або кольору основного фону, т. к. на дерев'яних або темних панелях отриманий колір може спотворюватися.
 • Для змішування гуаші краще всього використовувати керамічну або одноразову тарілку. Воду, яку ви використовуєте, краще міняти якомога частіше, для того, щоб відтінки були чистими, а картинки виходили чіткими.

Для того щоб виділити певні деталі, при змішуванні використовувати мінімальну кількість води. Перед нанесенням гуаші на малюнок, краще намалювати ескіз простим олівцем, а в процесі прати його гумкою.

Як зробити світло-фіолетовий, ніжно-фіолетовий з фарб, гуаші при змішуванні?

Багатьом художникам досить знайома ситуація, коли закінчився потрібний колір або відтінок. Таку проблему вирішити досить легко, і не варто відразу ж відправлятися в магазин за новим тюбиком, варто змішати кілька кольорів, в основному 2-3 і ви можете отримати потрібний вам колір. Варто, звичайно, врахувати наявність тих кольорів, завдяки яким можна відсутню фарбу. А що б бути впевненим у цьому досить лише заглянути в таблицю змішування кольорів.

Зі шкільних часів всім відомо, що фіолетовий – це другорядний колір, який можна отримати тільки завдяки суміші червоного і синього, але труднощі виникають у тому випадку, якщо необхідний інший відтінок цього кольору, наприклад, ніжно-фіолетовий, або світло-фіолетовий. В такій ситуації не всім, навіть професіоналам, вдається довести потрібний відтінок до ідеалу. Тому краще всього до основного кольору поступово вводити додаткові, і робити це бажано не відразу на полотні, особливо якщо користуєтесь гуашшю.

Змішати гуаш, фарби

Для отримання таких відтінків, потрібно змішати рожевий колір фарби або гуаші з блакитним. Якщо ж відсутні і такі похідні кольори, то до суміші червоного і синього кольорів потрібно додати білий колір. Краще це робити на палітрі, щоб достовірно переконатися в тому, що це саме той колір, який вам потрібен. Для подібних маніпуляцій краще всього використовувати червоний кольбат або ультрамарин, а із синьої палітри більше підійдуть відтінки блакитного або фталоціанін.

Якщо до чорного кольору додати холодний червоний, можна в результаті отримати приглушений фіолетовий відтінок. Для подібних маніпуляцій краще використовувати такі відтінки червоного, як алізарин або фталоціанін. А для освітлення використовувати чисту білу фарбу або спеціальні білила.

Звичайно ж, фіолетовий колір, а також його відтінки, досить красиві і використовується не тільки в художньому мистецтві, а й для фарбування стін, створюючи новий дизайн інтер'єру, навіть для фарбування волосся. Кольори мають важливу роль, та використовуються у багатьох сферах діяльності, варто знати, як правильно отримати той чи інший відтінок.

Як отримати темно-фіолетовий колір при змішуванні фарб, гуаші?

В результаті поєднання червоного і синього в самих різних пропорціях, можна отримати цілий спектр фіолетових відтінків. Для того, щоб ваш новий колер був точним і відповідав задуманому, необхідно ретельно перемішувати фарби між собою, адже в результаті неправильного змішування на полотні під час процесу можуть утворитися небажані смуги або плями. Для подібних маніпуляцій художники найчастіше використовують мастихін – це спеціальна тонка лопатка для змішування кольорів.

 • Звичайно, фіолетовий колір, як описано вище, можна отримати, змішавши при цьому, червоний і синій колір, але якщо неправильно підібрати відтінки цих кольорів, можна отримати бажаний результат, наприклад, з сірим або коричневим відтінком.
 • При з'єднанні холодних відтінків червоного і синього однозначно можна отримати насичений колір, з якого відмінно вийде темний відтінок фіолетового. Звичайно ж, для отримання бажаного необхідно додати чорний або темно-сірий колір, це на ваш розсуд, т. к. темних відтінків фіолетового, існує багато.
Створення темно-фіолетового кольору
 • Бажано, при додаванні чорного кольору використовувати глибокий, насичений колір, за типом чорної смоли. Кількість чорного кольору залежить від бажаного результату, який вам потрібен, найкраще додавати поступово, при цьому ретельно перемішувати кольору, адже чорний колір часто поглинає червоний колір і його похідні, таким чином, не вийде фіолетовий колір з червоним або вогненним відливом.
 • Для отримання яскравого фіолетового кольору досвідчені художники часто використовують поєднання синього чи кольору ціану з манджентой. Таке поєднання 100% дасть необхідний результат, при цьому з отриманого кольору, можна легко зробити різні відтінки, як світлі, так і темні.
 • Колір манджент можна порівняти з чорнилом з принтера, і щоб не помилитися при покупці, варто лише роздрукувати приклад і порівняно вибрати потрібний відтінок.

Варто пам'ятати про те, що темні відтінки поглинають червоний колір, і тому часто виходить «баклажановий» відтінок фіолетового при змішуванні з чорним. Це варто врахувати , якщо вам потрібен пурпурний або червоно-фіолетовий колір. Схожий відтінок можна отримати лише змішавши темно-фіолетовий колір з невеликою кількістю чистого білого, при цьому може спостерігатися також і сіруватий відтінок.

Як отримати бузковий при змішуванні фарб, гуаші?

 • Незважаючи на те, що фіолетовий колір не вважається базовим, він має досить багато випливають квітів, а в результаті введення додаткових квітів до основних фарб або безпосередньо до фіолетового, можна отримати практично 200 різних похідних відтінків цього кольору, починаючи від біло-бузкового, закінчуючи до густо-фіолетового. Вгадати правильні пропорції потрібних кольорів і є основна проблема, оскільки перехід від одного відтінку до іншого має дуже тонку грань.
Створення бузкового кольору
 • Традиційно, бузковий відтінок, так само як і основний фіолетовий, вважаються холодними квітами, і, звичайно ж, початковою стадією виготовлення вважається змішування синіх і червоних кольорів.
 • Бузковий колір отримати простіше простого, для цього «звичайного» фіолетового кольору, який виготовляється з холодного синього і холодного червоного, додати білила.
 • Бузковий колір відносять до третьої групи, оскільки отримати його можна при з'єднанні 2 або навіть 3-х і більше кольорів.

Якщо в результаті маніпуляцій з тонами, у вас вийшов бузковий колір, який відтіняє червоний або рожевий відтінок, при цьому, вам необхідний холодний відтінок бузкового, цю проблему легко виправити, просто до отриманої суміші додати незначна кількість чорного кольору, яка після перемішування поглинути червоність.

Як отримати ліловий при змішуванні фарб, гуаші?

Безумовно, ліловий відтінок дуже красивий, і фарби схожих кольорів часто беруть для дизайну стін в інтер'єрі будинку. Але і, само собою, у природі можна зустріти велику кількість рослин, які мають ліловий окрас. Серед них величезна кількість займають овочі, ягоди, квіти. Але цей колір не належить до основним, первинним кольорам.

 • Ліловий, так само як і бузковий та інші похідні від фіолетового, вважають другорядним кольором, т. к. виходить в результаті з'єднання інших кольорів.
 • Якщо ви використовуєте гуаш, то варто зупинити свою увагу на те, яку назву несе фіолетовий колір. Розрізняють 2 категорії даного кольору – це До С. і В першому випадку, домінуючий червоний відтінок, і в кольоровій гамі, перебувати між червоним і фіолетовим кольором. А от у другому випадку, фіолетовий має переважно синій колір, і знаходиться між синім і фіолетовим в колірній гамі.
Змішування кольорів
 • Можна піти іншим шляхом, при наявності рожевого і блакитного кольору, їх також необхідно ретельно перемішати і таким чином вийде потрібний ліловий колір. Якщо ж таких відтінків у вас немає, то можна окремо відбілити червоний колір до отримання рожевого, і синій – до отримання блакитного.

Якщо ви користуєтеся аквареллю, то в такому випадку білила не знадобляться , а роль освітлювача грає звичайна вода, головне частіше її змінювати для чистоти і чіткості малюнка.

Відтінки фіолетового кольору: палітра, назви кольорів

Фіолетовий колір, на сьогоднішній день, користується величезною популярністю серед дизайнерів інтер'єру і одягу. Також, різні картини важко уявити без використання хоч одного відтінку такого колера. Як відомо, фіолетовий видобувається шляхом з'єднання красого і синього, для освітлення знадобиться білило, а наситити фарби більш темним відтінком допоможе чорний або просто темний колір.

У палітрі Пантон нараховується майже 200 відтінків цього кольору, в якому можна зустріти не тільки яскраві, світлі, тьмяні відтінки, а так само і темні, глибокі, з блакитним або рожевим відливом.

Найпопулярніші кольори фіолетової гами це:

 1. Глибокі, темні і насичені:
 • Сливовий
 • Шовковичний
 • Баклажановий

У цій групі представлені ті кольори, в яких відсутня почервоніння, а синій або сірий є домінуючими.

 1. Світлі:
 • Бузковий
 • Фіалковий
 • Колір орхідеї
 • Аметистовий
 • Перлинний
 • Фуксія ( має більш яскраве забарвлення)
Відтінки фіолетового кольору: палітра

Ці відтінки перегукуються з ніжними червоними тонами, мають червоний півтон, саме завдяки такій характеристиці дані кольори відносяться до теплим відтінкам.

 1. Холодні відтінки:
 • Темно-пурпурний
 • Індиго
 • Густий, темний шовковистий
 • Фіолетовий електричний
 • Колір чорної смородини

Тут представлені ті кольори , які переважно мають глибокий синій півтон. Класичний фіолетовий вважається шостим головним кольором, він налічує величезну кількість відтінків, маючи при цьому різні відливи, основні з них, як було сказано вище — червоний і синій, також зустрічаються сірі, рожеві, блакитні і навіть помаранчеві.

Таблиця змішування кольорів

Сьогодні вважається модним використання нестандартних кольорів не тільки в одязі, але і для створення сучасних картин і малюнків. За допомогою різних відтінків можна передати глибину і точність зображення, і найчастіше бажаний результат багато художники можуть отримати тільки завдяки змішування інших кольорів.

Існують хроматичні відтінки, які розміщені поруч у колі поєднання кольорів, а також ахроматичні – розташовані далеко один від одного або навпаки, при їх змішуванні виходить відтінок з переважанням сірого відливу. Звичайно ж, для отримання очікуваного результату, потрібно розібратися в кольоровій гамі, та правильній пропорції при змішуванні, але важливо ще використовувати матеріали, у яких схожий хімічний склад. Це може кардинально змінити результат, або ж вийде зовсім не той колір, який вам потрібен.

Для того щоб результат був максимально точним краще змішувати невелику кількість фарб, т. к. при великих обсягах можна не вгадати з точністю в пропорціях. Таблиця, яку ми пропонуємо, дозволяє значно спростити завдання в пошуках потрібного відтінку, використовується в різних сферах життя.

Таблиця змішування кольорів

Завдяки знанню про правильному змішуванні кольорів можна створювати справжні шедеври. Удачі у творчості.

Відео: Змішуємо фарби і одержуємо фіолетовий колір