Де на земній кулі день дорівнює ночі круглий рік: місце на Землі. На полюсах і екваторі день дорівнює ночі чи ні?

У даній статті ми розберемо цікаву тему: чи буває таке, що день дорівнює ночі і в яких місцях можна знайти такі чудеса природи.

Люди звикли до того, що на земній кулі, як правило, лише 2 рази на рік і день, і ніч рівні 12 год. Це відбувається восени та навесні, у будь-якому куточку світу. Але ж є такі місця, де день і ніч однакові на протязі всього року. Де знаходяться такі місця?

Де цілий рік день дорівнює ночі: місце на Землі

Тривалість дня залежить від того, яку широту має те чи інше місце, від схиляння нашої зірки. На екваторі нашої планети вона приблизно постійна, тобто дорівнює 12 годин 7 хв. Невелике відхилення від половинки доби тут присутній. Це обумовлено тим, що світанок та захід – це ті моменти, коли центр сонця перетинає істинний горизонт.

Крім цього, для тривалість може впливати заломлення променів сонця. Нахил осі планети до площини екліптики визначається завдяки коливань тривалості дня. В північній частині землі тривалість дня понад 12 годин. Припадає на березень-вересень. І під час збільшення широти зростає тривалість дня, який стає полярним. З першої половини осені і за першу половину весни тривалість дня дорівнює менше 12 годин, і коли широта починає рости, тривалість дня зменшується в бік полярної ночі. У південній частині нашої планети все відбувається навпаки.

На екваторі день дорівнює ночі

Але де ж все-таки день дорівнює ночі? Відповідь проста: на екваторі постійно день такий же, як ніч. Тобто його тривалість становить 12 годин. Сонечко там щодня зачіпає весь зеніт. На кожному проміжку широти день також постійно дорівнює ночі. Щодня тут сонечко досягає однієї висоти. І лише в районі полюсів ніколи не буває цього дня і цієї ночі. Сонечко лише злегка виходить з-за обрію.

В районі екватора сонце постійно встає і сідає щодо лінії горизонту, тобто прямовисно. Отже, там на протязі всього року день, як ніч, а сутінки, як правило, дуже короткі. Сонце стрімко заходить за горизонт, а в 12 годин дня воно потрапить в зеніт (2 рази за 365 днів: коли відбувається день рівнодення). Саме тоді схилення сонця становить 0°.

На полюсах і екваторі день дорівнює ночі чи ні?

Тривалість одного дня безпосередньо залежить від того, під яким кутом падають промені сонця. Над лінією екватора він майже не змінюється, отже, тривалість одного дня і однієї ночі тут абсолютно однакові.

На північному та південному полюсі день з ніччю не однакові. Сонечко там встає тільки раз в рік, сідає також раз, коли відбувається сонцестояння. Так, наприклад, на північному полюсі день йде на збільшення з 21 березня – це полярний день. А вже з 25 вересня він починає зменшуватися – це полярна ніч, яка закінчується 17 березня.

Дні рівнодення

Якщо брати південний полюс, то тут 21 березня настає той момент, коли день зменшується, а 25 вересня він збільшується. Виходить так, що і на північному, і на південному полюсі найдовший день становить 178 діб, а найдовша ніч – 187 діб.

Відео: Дні рівнодення і пори року